Wijk Dauwendaele krijgt eigen tulp eFaam Altijd als eerste op de hoogte van het nieuws Ook voor 250 persoonlijke visitekaartjes Voor de ope ningstijden in uw gemeente Drinken uit glas met dubbele KEUR KOZIJN Hét familiespektakel van Zeeland, nu mooier dan ooit! Am els Actueel Nieuwe naam? kringloopwinkel Onze wijk Dauwendaele kan wel wat kleur gebruiken Stijlvol design 21 december tot en met 2 januari f Met een volledig nieuw circusprogramma én sfeervolle ijsbaan. J Alles in 1 voor een uniek dagje uit! Voor meer informatie en reserveringen: bel naar 06 51 79 76 57 of mail naar info@grootkerstcircuszeeland.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 oktober 2010 De Faam pagina 5 www.de-faam.nl www.de-faam.nl www.de-faam.nl Stichting Wijk Dauwendaele heeft sinds kort een nieuwe website, www.wijkdauwen- daele.nl, met voorleesfunctie. Ook is de wijkstichting bezig met het nieuwe adopteer een tulp project. Hiermee wordt een tulp vernoemd naar de wijk. Deze tulp is de eerste tulp wereldwijd die de naam van een woonwijk zal dragen. Tara De Vriend Middelburg "Omdat de wijk wel wat kleur kan gebruiken, kwam ik op het idee om tulpen te planten en de wijkbewoners in het voorjaar te laten genieten van de mooie bloemenpracht", vertelt Robert van Stichting Wijk Dauwen daele. De wijk verdient het om. een eigen tulp te krijgen! Samen met Paul Botman van de mijneigentulp.nl, een specialist in het kweken en het benamen van tulpen, is gekozen voor een zeer geschikte gele tulp.- "Geel staat voor optimisme, gezellig heid, zonnig, vrolijkheid en is naast blauw de kleur van Dau wendaele", legt Robert Wittig uit. Natuurlijk zijn er al gele tulpen in omloop, maar deze tulp is weer een kruising van bestaande soorten en heeft een zeer goede groei, bloei en teelteigenschap pen. Het hele bedrag moet gefi nancierd worden door donaties, subsidies, opbrengsten van ons Recyclewinkeltje, ludieke acties en fondsen. "Iedereen die een donatie heeft gedaan krijgt van zelfsprekend een setje bloembol len, zodra de voortgang en het hele proces voltooid is. De enige voorwaarde is dat de adresge gevens bekend zijn. Het maakt hierbij niet'uit of mensen in de wijk of ergens anders in Neder land wonen." Planten Zodra alles geregeld en gefi nancierd is, is het de bedoeling om een feestelijke bloembollen dag te houden en verdeeld over de hele1 wijk de bloembollen te planten. "In het voorjaar willen we dan een jaarlijks terugkerend lentefeest houden, dat wederom ook als doel heeft om de com municatie van de wijkbewoners onderling te bevorderen en te stimuleren. Inzet De vrijwilligers van onze stich ting zullen zich natuurlijk in zetten om alle bloembollen te planten, hopelijk ook sportver enigingen, gemeentewerkers, taakstraffers en vele buurtbe woners Verder ben ik momenteel bezig om een bekende Nederlan der hiervoor te strikken en is elke hulp welkom te zijner tijd. Aanmelden als vrijwilliger om mee te werken aan het hele tul penproject kan natuurlijk altijd. De kortste weg loopt via tulp@ wijkdauwendaele.nl." Holland en tulpen: wat's in a name Meer informatie via de web site www.adopteereentulp.nl Paul Botman heeft onder ande re de Ik hou van holland-tulp, de jprinses Irene-tulp, de Annie Schilder-tulp, de 4-daagse-tulp en de Güusje ter Horst-tulp op de wereld gezet. Hij geldt als een echte expert op het ge bied van bloembollen. Meer informatie over deze namen op website www.mijneigentulp.nl. www.de-faam.nl Robert en Melanie willen een tulp met de naam van hun wijk, FOTO JASPER KARMAN

de Faam | 2010 | | pagina 5