Mensln Nieuw in Zeeland! Beweegprogramma 'Oncologie' mmmÊÊÊËÊÊÊm Mensln Het Zeeuws samenwerkingsverband voor Fysiotherapie, Ergotherapie en Diëtetiek Nieuw in Nederland: Vdlofysics voor professionele fietsmetingen Optimaal fietsen zonder klachten ^éloFysics UI De ParaMedlsche Coöperatie MensinBeweglng heeft praktijken In: Arneriiuiden, Colljnsplaat, Goes, 's-Gra- venpolder, Hansweert, Nw. en St Joosland, Kapelle, Kou dekerks, Krabbendijke, Kwadendamme, Meliskerke, Middelburg, Oost-Souburg, Rilland-Bath, Vlissingen, Wolphaartsdijk,Yerseke, Zoutelande. Voor de adresgegevens van de praktijken kunt u op onze website kijken www.pmcmensinbeweging.nl of contact opnemen met onze Centrale Administratie: Ambachtsveld 35,4488 AV Oost-Souburg, telefoon 0118-461897, lnfo@pmcmenslnbsweglng.nl Leef en leven is het enige netwerk actief in Zeeland waarvan alle fysiolherapie- leden het kwaliteitscertificaat HKZ-ISO-9001 hebben behaald en dus bewezen hebben kwaliteit te leveren. Gevolgen van kanker Kanker is een ingrijpende ziekte die in Nederland jaarlijks ruim 70.000 mensen treft. Bijna een half miljoen mensen in Nederland moet leven met de gevolgen van kanker en dat aantal is groeiend. De ziekte en behandeling hebben grote invloed op het leven van de pa tiënten, zowel lichamelijk als geestelijk en sociaal. lichamelijke klachten die vaak ontstaan zijn vermoeidheid, conditievermindering, pijn enlymf- oedeem. Psychologische gevolgen zijn angstklachten, depressie, een ge voel van controleverlies en een verminderd psychisch welbevinden. Deze gevolgen kunnen nog lang doorwerken. Grote behoefte aan revalidatie in Nederland De behoefte aan revalidatie in de oncologie in Nederland is heel hoog. Revalidatie voor mensen met kanker is gericht op het verbeteren van het functioneren en gericht op het verbeteren van de kwaliteit van leven. In een aantal praktijken binnen de coöperatie 'Mens In Beweging' is het mogelijk om deel te nemen aan een beweegprogramma voor oncologie- patiënten. IJ kunt zelf kiezen in welke vonn u de therapie wilt volgen. Er is de mogelijkheid tot individuele begeleiding als wel in de vorm van groepstherapie. Het beweegprogramma 'Oncologie' wordt verzorgd door ervaren fysiotherapeuten. Doelen Binnen dit beweegprogramma zullen een aantal doelen centraal staan: Het leren kennen en ervaren van eigen fysieke grenzen en mogelijk heden. Het leren omgaan met, verminderen of voorkomen van beperkingen zoals vermoeidheid, angst voor bewegen. Het optimaliseren van eigen inspanningsvermogen om het gewenste activiteitenniveau te bereiken. Het onderhouden van een actieve leefstijl om het 'plezier in bewegen' te hervinden. Om de oncologiepatiënt goed te kunnen begeleiden bestaat er goed over leg tussen onze praktijken en de oncologie-afdelingen van ziekenhuizen en revalidatiecentra, zowel met de artsen, verpleegkundigen als andere betrokken zorgverleners. Dit is van belang voor een optimale behande ling van de patiënt.Het spreekt vanzelf dat wij voor deze therapie over de juiste deskundigheid beschikken. Infor matie en/of aanmelden voor de oefentherapie Wilt u meer informatie, of wilt u weten of het mogelijk- is om deel te nemen aan het beweegprogramma 'oncologie' bij een praktijk bij u in de buurt, dan kunt u contact opnemen met betreffende praktijk. Reumatoïde Artritis (RA) is een chronische ziekte met ajs belangrijkste kenmerk ontstekingen in gewrichten. Mensen met RA hebben vaak begeleiding van een fysiotherapeut nodig voor het behoud van soepele gewrichten en een goede lichamelijke conditie. Ook ergotherapie speelt een belangrijke rol bij de begeleiding van mensen met RA. Ergotherapeuten helpen mensen op weg om ook met hun beperkingen nog zoveel mogelijk te kunnen blijven doen. Een groot deel van de mensen met Reumatoïde Artritis (RA) heeft hand problemen. Om de pijn te verminderen en de handvaardigheid van deze groep patiënten te verbeteren is het Joint Protection Programme (JPP) ontwikkeld door dr. A. Hammond en haar collega's in Engeland. In vier bijéénkomsten leren mensen met RA hoe zij ondanks de handproblemen de activiteiten van het dagelijkse leven op een aangepaste manier kunnen uitvoeren. Het programma is gericht op informatie over de ziekte, gewrichtsbescherming, het beweeglijk houden van de handen en het be heersen van vermoeidheid. Het toepassen van gewrichtsbeschermings-methoden zal helpen om de (overbelasting op gewrichten tijdens dagelijkse bezigheden te vermin deren. Dat helpt weer om pijn, zwelling en de kans op het (verder) ont wikkelen van vergroeiingen aan de gewrichten te verminderen. Handoe feningen zullen helpen om uw handen zo beweeglijk mogelijk te houden. Vermoeidheidsbeheersing zal helpen om vermoeidheid te verminderen en uw energie te gebruiken voor wat u wilt doen in uw leven. Deelnemers aan dit programma bleken ook na drie jaar de aangeleerde vaardigheden nog toe te passen. Ook rapporteerden zij minder pijn en verlies van func tioneren in vergelijking met de controlegroep in een belangrijke studie. Doelgroep: De cursus is bedoeld voor cliënten die een jaar geleden of langer de diagnose RA of artritis psoriatica hebben gekregen. Locatie: Paramedisch Centrum Paauwenburg, Ergotherapie, Dreesstraat 2,4384 DC te Vlissingen Kosten: Extramurale ergotherapie zit in het basispakket van uw ziek tekostenverzekering en wordt tot 10 uur per jaar vergoed. Aanmelden: U hebt een verwijzing nodig van uw huisarts of specialist U kunt zich aanmelden voor de cursus door te bellen naar: Ergotherapie Walcheren, Joke Schoemaker: 0642681228 of door een e-mail te sturen aan: info@ergotherapiewalcheren.nl Altijd actueel: de-faam.nl wuÊÊÊmm Als enige in Nederland biedt Mens in Beweging via Fysiotherapie Van Loo Veerhoek te Kapelle pro fessionele 3D fietsmetingen aan; tijdens het fietsen wordt de fietshouding gemeten en wordt het presta tievermogen gemeten. Professionele ploegen, waaronder Radioshack van Lance Armstrong (zie foto genomen tijdens een fietsmeting), Team Sky van o.a. Juan Antonio Flecha en het Garmin cycling team, maken gebruik van hetzelfde meetsysteem. Houding op de fiets: als die niet goed is kunnen er allerlei vervelende blessures ontstaan en kan het prestatievermogen afnemen, lichamelijk onderzoek: wordt bij aanvang van de meting ge daan, waarbij verschillende as pecten bekeken en eventueel behandeld worden. Als de meting is afgerond en alles daadwerkelijk op de goede houding is afgesteld krijgt u een formulier mee waar alle gemeten en ideale waardes op staan. Hiermee kunt u, mits nodig, naar de fietsenwinkel van uw keuze gaan om eventuele be nodigde onderdelen aan te schaffen (meestal alleen andere stuur- en/of zadelpennetjes omdat de fiets zonder deze aanpassingen niet goed af te stellen was) Voorkomen en behandelen van lichamelijke klachten: daarin ligt onze kracht als therapeut Als therapeut en wielerkenners kunnen we inspelen op de specifieke kenmerken en eisen die gestéld worden aan het fietsen. Ook zijn wij als enige Nederlanders betrokken bij de ontwikkeling van een internationale onderzoeks- en behandelmethode voor fietsers. Daarbij wordt gekeken naar welke klachten fietsers vaak ontwikkelen, wat daar van de oorzaken zijn en hoe je de risico's op het ontwikkelen van die klach ten kunt verkleinen. Trainingsschema's en adviezen is ook een belangrijk aandachtsgebied omdat er nu veel goede fietsers niet optimaal fietsen omdat ze verkeerd trainen. Wij hebben hiervoor een bewegingswetenschapper en inspan ningsfysioloog in ons team. Hierdoor kunnen wij ook optimale ondersteu ning op trainingstechnisch gebied bieden. I'VK MrnsluKctveging «(aal voor: Fysiotherapie, Frgotliernple, Manuele I heraple, Oedeem therapie, Hihkentlieriipic, (icrlatrischc Fysiotherapie, klmlerlysioilicnipic. llydrnthcrapie, UevallOallv. )steopiithlc, Acupunctuur, Fchngrulte, Hcwcegkoifrprograniiua's voor Kruimt - COI'I) - Unrt&N oat/lckten- Parkinson-Osteoporose, Medische Fitness, Plhdcs, Sporttyslotheraph', Kanklysloiheriipie, Fodologie, ('esartheraplc, Pijnbestrijding middels Dry Needling, Dli'letiek, Psychologie en 1'rolessloinlc Fietsmetingen

de Faam | 2010 | | pagina 49