INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN DE GEMEENTE VEERE Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 oktober 2010 De Faam pagina 44 INFORMATIEF OVERHEID WIJZIGING UITVOERINGSBE SLUIT PARKEERVERORDENING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij op 1 2 oktober 2010 het Uitvoe ringsbesluit Parkeerverordening hebben gewijzigd. Deze wijziging betreft het vaststellen van de crite ria voor parkeervergunningen voor bewonersparkeren Inwerkingtreding Dit besluit treedt in werking op 21 oktober 2010. Inzage Het besluit ligt tot en met 1 decem ber 2010 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stads kantoor bij de vakbalie Vergunnin gen, Bóuwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijg baar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Jos de Guijteneare, telefoonnummer (0118) 67 57 37. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders heb ben besloten het parkeren te ver bieden op een aan de Mazzinilaan gelegen parkeer vak, behalve voor de gehandi capte waarvoor het parkeervak is bestemd. Tegen het besluit kan iedere belang hebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 2 december 2010 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzienin- genrechter bij de Rechtbank Mid delburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzie- ningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek worden grif fierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie in het stadskantoor ter inzage. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN De volgende kapvergunningen zijn verleend: Buitenruststraat 225, 5 essen en 1 linde. Segeerssingel 23 t/m 86, 1 linden. Walplein, 1 1 linden en verplaatsen 2 linden. De vergunningen liggen met in gang van 20 oktober tot en met 24 november 2010 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van verzen ding van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Het besluit is verzonden op 13 okto ber 2010. De bezwarentermijn loopt van 14 oktober 2010 tot en met 24 november 2010. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. WET MILIEUBEHEER (Kennisgeving ontwerp van besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn over te gaan tot het opleggen van maatwerkvoor schriften ten aanzien van: Hillebrand Verspaning b.v., Herculesweg 10. Scheldebouw b.v., Herculesweg 17. Het gaat om voorschriften als be doeld in artikel 8:42, lid 1 van de Wet milieubeheer en artikel 2.20, lid 1 en 2.20, lid 5, van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) en de bijbehorende Regeling alge mene regels voor inrichtingen mi lieubeheer (ministeriële regeling). Op basis van artikel 2.20, lid 1 van het Activiteitenbesluit en artikel 2.20, lid 5 van de bijbehorende ministeriële regeling bestaat het voornemen maatwerkvoorschriften te stellen met betrekking tot geluid. De ontwerpbesluiten en de op de besluiten betrekking hebbende stukken liggen gedurende zes weken, van 21 oktober tot en met 1 december 2010 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Belanghebbenden kunnen gedu rende de ter inzage termijn een zienswijze over vorenstaande, naar keuze, schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Een schrifte lijke zienswijze dient te worden in gediend bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Ook kan, indien daarom wordt verzocht, tijdens een gesprek een zienswijze mondeling kenbaar worden gemaakt via toe stelnummer (0118) 67 52 48. VERZOEKEN OM (BINNEN- PLANSE) ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.6 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat er aanvragen zijn ingekomen ten be hoeve van: het uitoefenen van een kapsalon in gedeelte woning, Grote Sternstraat 68. Het verzoek voldoet niet (geheel) aan de voorschriften van het ter plaatse vigerende bestemmings plan "Veersepoort, uitwer kingsplan 3b"; het uitoefenen van een kantoor (het leveren en ondersteunen van internetdiensten) in gedeelte woning, Grootmede 62. Het verzoek voldoet niet (geheel) aan de voorschriften van het ter plaatse vigerende bestemmings plan "Dauwendaele". Het college is voornemens om ont heffing te verlenen van genoemde bestemmingsplannen met gebruik making van de daartoe in het be stemmingsplan opgenomen mogelijkheid. In verband hiermee ligt het ontwerp van de ontheffings- besluiten gedurende twee weken, van 21 oktober tot en met 3 no vember 2010, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden mondeling of schriftelijk hun zienswijze omtrent de ontheffingsverzoeken kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor mondelinge zienswijze, telefoonnummer (0118) 67 52 79. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeente lijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): Berkenlaan 1 t/m 15, Doornlaan 1 t/m 13, Esdoornlaan 1 t/m 21, Kastanjelaan 1 t/m 27, Abelenlaan 1 t/m 5, Sleedoornlaan 1 en 3, Tamariskenlaan 1 t/ 15, Eikenlaan 1 t/m 29, Kornoeljelaan 1 t/m 5, Griffioenstraat 1 t/m 7, Lijsterbeslaan 1 t/m 29 en Essenlaan 1 t/m 27: renoveren woningen (13-10). Jan van Hoofkwartier 8: uitbreiden woning (8-10). Nieuwe Haven 39: intern verbouwen pand en maken vluchtplateau (13-10). Noordweg/Noordsingel/ Wiardi Beckmanlaan: bouw div. woningen in 4 woonblokken (11-10). Podium 15: aanbrengen reclame (1 2-10). Rotterdamsekaai 7: plaatsen terrasschermen (1 1-10). Van Cittersstraat 70: uitbrei den woning (13-10). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is aat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE ONTHEFFING EN BOUWVERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende ontheffing van het be stemmingsplan en bouwvergunning is verleend voor: Koorkerkstraat 1vernieu wen terrasschotten en 2 parasols. De bouwvergunning met ontheffing en alle relevante stukken liggen ge durende zes weken, van 21 oktober tot en met 1 december 2010 elke werkdag tijdens kantooruren ter in zage bij de vakbalie in het stadskan toor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelich ting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met het besluit, kan vanaf 22 oktober tot en met 2 december 2010 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de in diener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor zowel het behandelen van een be roepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffie recht verschuldigd. VERLEENDE RIJKSMONUMEN TENVERGUNNINGEN NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende rijksmonumentenver gunningen zijn verleend: Abdij 11 aanbrengen ladder- haken dakvlak zuidgevel. Dam 50: verbouwen dakterras 1e verdieping. Koepoortstraat 1bouw nieuw kelderluik aan voorgevel. Kromme Weele 23: verbouw bovenwoning tot 4 appartementen. Nieuwstraat 23: vervangen glas ramen begane grond. Punt 9: aanbrengen reclame. Vlasmarkt 51: maken toe gang tot kelderruimte, verwijde ren vloer en ontgraven van 2 kelderruimten. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 21 oktober tot en met 1 december 2010 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afde ling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stuk ken. De belanghebbende die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan vanaf 22 oktober tot en met 2 december 2010 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank. Middelburg, sec tor Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTHEFFINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 3.23, LID 1 Wro Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.23, lid 1van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen van: het bestemmingsplan "Mortiere" ten behoeve van plaatsen kunstwerk rotonde aan Nieuwlandseweg: Het ontwerpontheffingsbesluit en het ontwerpbouwvergunning met de relevante stukken liggen gedu rende zes weken, van 21 oktober tot en met 1 december 2010, ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor. Gedurende genoemde termijn kun nen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze om trent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een monde linge zienswijze binnen de ge noemde periode is het nood zakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op telefoonnummer (0118) 67 52 41. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun beroep bij de admi nistratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTWERPBESLUITEN WAAR TEGEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat in zake de onderstaande ontwerpbe sluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht voor het verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor: Abdij 11 het aanbrengen van ladderhaken op dakvlak zuid gevel. Dam 50: het verbouwen van het dakterras. Koepoortstraat 1: plaatsen van nieuw kelderluik. Kromme Weele 23: het ver bouwen bestaande bovenwo ning tot 4 appartementen. Nieuwstraat 23: het vervan gen van glas door Ruysda'elglas op begane grond. Punt 9: het aanbrengen onver lichte gevelreclame. Sint Janstraat 24: het intern verbouwen en uitbreiden winkel pand met berging tot winkel met bovenwoning Vlasmarkt 51: het maken toegang tot kelderruimte, verwij deren vloer en ontgraven van 2 kelderruimten. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsver gunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toe passing is, hebben ontvangen (tus sen haakjes staat de datum van ontvangst): John Lennonplein 63: bouw schuurtje (1 1-10). Lange Noordstraat 24: aan brengen reclame (8-10). Pottenmarkt 2-2a: aanbren gen reclame (7-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter.Tegen aanvragen om een omgevingsver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke infor matiepagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. PROCEDURE ONTHEFFINGVERLENING EN BOUWVERGUNNING Vrouwenpolder Wij zijn van plan om, met toepas sing van artikel 3.6, lid 1sub c van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 8, lid 1sub d van het be stemmingsplan "Zomerhuizenter- rein Breezand II" en artikel 40 van de Woningwet, ontheffing van het bepaalde in artikel 6, lid 1 en 2 van het bestemmingsplan "Zomer- huizenterrein Breezand II" en bouwvergunning te verlenen voor: - Het plaatsen van een verdieping en uitbreiden van de begane Lees verder op pagina 45

de Faam | 2010 | | pagina 46