Talent aan de top Werken bij ons ROC Ons onderwijs, jouw keuze VMBO MBO Ambassadrice van Scala (VMBO) Toppers gevraagd w mïïm Scala Effent Praktijkschool De Rotonde Van Cooth Prinsentuin 't Bergse VMBO Cingel College Florijn College Vitalis College Radius College Prinsentuin College Kellebeek College wmm Zoomvliet College Markiezaat College Het talent van Yagmur Özmen Meer weten over wat je op deze pagina leest? Kijk op rocwb.nl ROC West-Brabant Oosterhout Breda Breda Breda Breda, Andel, Halstere Bergen op Zoom Breda Breda Breda Breda e.o. Breda en Andel Roosendaal e.o. Roosendaal, Bergen op Zoom Bergen op Zoom, Hoogerheide MBO Bij ons heb je wat te kiezen! Studeren is topsport Succes doe je zelf. Maar nét de juiste hulp kan heel veel helpen. Björn Blommerde, Nederlands kampioen speerwerpen, gaat op dit moment afs een speer. Het ene na het andere persoonlijke record sneuvelt. Björn studeert naast zijn drukke topsport- bestaan. Hij begon bij het Zoomvliet College en studeert inmiddels sport marketing in Rotterdam. Björn liep stage op de communicatie afdeling van ROC West-Brabant. Zo'n talent wil het ROC graag steu nen op zijn weg die hopelijk richting Olympische Spelen gaat! Het Talentenfonds van het ROC stelt eik jaar eèn geldprijs beschikbaar voor de-ROCWest-Brabant Topper. Jaarlijks wordt die ene Topper gekozen uit de acht Toppers van de MBO-college's. Steeds weer is het een student met passie en bijzondere talenten. Jimmy Vissenberg van het Cingel College is Topper 2010. Jimmy is nu al een toppatissier en mag van zijn prijs de opleiding tot Meester IJsbereider gaan volgen. Voor de kenners: een zeer ambitieuze opleiding voor een echte vakman met internationale allure. Zo verschillend als de scholen van ROC West-Brabant zijn, zo divers zijn onze 3000 medewerkers. Zij maken de school. Mensen werken bij de school die hen het meest aanspreekt, waar zij zich het best thuis voelen. Net als de leerlingen en studenten. Interesse? Kijk eens op rocwb.nl voor het actuele vacatureaanbod. Omdat mensen verschillen, hebben we bij ROC West-Brabant scholen die heel verschillend zijn. Wij zijn niet één grote school: we hebben er een heleboel, voor VMBO en MBO. Scholen die echt verschillen, in aan pak en sfeer. Zodat jij kunt kiezen. Voor de opleiding van je dromen, op een school die bij je past. Welke opleiding vind je leuk? Hoe leer jij op je best? Heb je toekomstplannen? Welk talent heb je? Moeilijke vragen, die niemand hetzelfde beantwoordt. Daarom heb ben wij zoveel verschillende scholen. Zodat er iets te kiezen is. school j dat je je diploma haalt. Dat gaat het best als je de goede opleiding hebt gekozen. Hoe weet je dat? Vraag je mentor of je op snuffelstage mag. Vraag je ouders of je familie of je een dagje op hun werk mag komen helpen. Maak zo kennis met verschillende beroepen. Praat metje mentor, bijvoorbeeld over je snuffelstage. Hij zal je vast vragen: hoe vond je het bedrijf? Wat voor werk deden ze er? Vond je dat leuk? Zou je dat werk zelf Bëzo< tingen op ve: larom? vooriicH scholen en praat er vooral met de studen ten. Proefde school. Er bestaan testen die je helpën je favoriete beroepen te vinden. Of testen die je helpen te ontdekken waar je goed in bent of wat je leuk vindt om te doen. Praat met je mentor over de uitslag van de testen. Kijk eens op de websites van onze scholen, daar vind je allerlei informatie over opleidingen en beroepen. Deze zijn ook allemaal te vinden via rocwb.nl. Regio Land van Heusden Altena Prinsentuin Andel 29 januari 2011 Regio Breda Van Cooth 5 februari 2011 Scala 5 februari 2011 Effent 12 februari 2011 Prinsentuin Breda 12 februari 2011 De Rotonde 12 februari 2011 Praktijkschool Breda 26 maart 2011 Regio Bergen op Zoom 't Bergse VMBO 12 februari 2011 Prinsentuin Halsteren 12 februari 2011 Westerpoort 12 februari 2011 Open lesdagen: 27 28 januari '11 Regio Oudenbosch Prinsentuin Oudenbosch 12 februari 2011 Florijn College 14 en 15 januari 2011 Zoomvliet College 21 en 22 januari 2011 Markiezaat College 21 en 22 januari 2011 Kellebeek College 21 en 22 januari 2011 Radius College 28 en 29 januari 2011 Prinsentuin College 28 en 29 januari 2011 Vitalis College 28 en 29 januari 2011 Cingel College 28 en 29 januari 2011 "Ik ben Scala-ambassadrice, van de afdeling administratie. Dat is leuk, ik weet er veel van en ik vertel er graag over. Zodat andere kinderen weten of het iets is voor hen. Administratie kun je bij ons in de derde klas van de kaderberoepsgerichte leerweg kiezen. Je,hebt praktijk en theorie. Tijdens theorie leren we wat admi nistratie is, bij bijvoorbeeld: inkoop, verkoop, en boekhouding. Tijdens praktijk is het alsof we in een echt bedrijf werken. Dat wil ik later ook gaan doen, bijvoorbeeld op de boek houding van een groot bedrijf."

de Faam | 2010 | | pagina 45