VOLVOS® D2 "NORDIC DRIVING" Woensdag 20 oktober 2010 - Pagina 27 De nieuwe S60 met de prachtige coupélijn heeft zich gedistantieerd van de Scandinavische koelte en stormt met de noordenwind volledig vernieuwd de clientèle tegemoet. Ik testte voor u de vijfcilinder common- raildiesel met 163 pk en de 6-traps automaat die verkoopadviseur Martijn Aerden van OLOV voor me had geregeld. Met de nieuwe tweeliter diesel dwars voorin doe ik de eerste oefeningen met de nieuwe S60. Accelereren is een genot, want hij heeft er slechts 9 seconden voor nodig om aan de honderd te komen. Hij doet alle oefeningen verrassend stil en daarmee schaart deze Volvo zich in de rijen van de moderne commonraildie- sels. Ook de automaat werd herzien en daardoor schakelt hij 40% sneller dan in vorige versies. Nog nooit reed een Volvo als deze nieuwe S60: een gezins sportwagen die naar het stuur luistert alsof hij zó van het circuit afkomt. Met het grootste plezier boender ik over kleine dijkjes en bochtige weggetjes. De Volvotechneuten hebben veel meer gedaan dan hem een ander model mee te geven. Ik waardeer bij deze oefenin gen de redelijk hard afgestemde schok dempers, zó strak laat hij zich de bocht doorjagen. Als ik de volgende dag een forse afstand afleg met veel vierbaans- wegkilometers, mag die afstelling best wat comfortabeler. De dwarsnaden en putdeksels worden namelijk niet alleen akoestisch, maar ook voelbaar doorge geven. Gelukkig zijn er ten aanzien van dit fenomeen vele mogelijkheden, want het is aan u om voor een Comfort of Dynamic-chassis, 16,17 of 18 inch wie len te kiezen en dat scheelt een hele berg wat het comfort/sportiviteit betreft. Vierdeurs coupé We mogen als klein landje trots zijn op halte inhaalimage. Zodra ik een ander auto van achter nader, gaat die als door een bij gestoken aan de kant, zonder dat ik daarbij bumperkleef. De daklijn heeft meer met coupés dan met limousines, maar dat maakt hem, hoe je hem ook bekijkt onverwisselbaar Volvo. De plaatselijke belangstelling voor de bij de Herensociëteit in Deven- een zwevende middenconsole vervol maken de solide indruk van het geheel. De goed gekozen materialen bewijzen dat Volvo bij de premiumgarde is inge lijfd. De ergonomie van alle moderne gadgets krijgt van mij een tien, of het nu om de installatie van bluetooth gaat, de bediening van de routeplanner en het infotainment. De geborgenheid wordt nog versterkt door de vele veiligheids- kunnen vullen met al die Volvotypische veiligheidsmaatregelen! Met prijzen die bij 34.995 euro beginnen, is de concur rentieslag voor het Zweedse merk be zegeld. OLOV sponsort Trots stapten de spellers van C2 de kleedkamers van de Goese Mixed Hockey Club uit. OLOV heeft vorige week de nieuwe shirts overhandigd. De Volvodealer met vestigingen in Goes en Nieuwe Tong, is sinds kort de nieuwe shirtsponsor van de Goese hockey club. Volvo Cars Nederlandsen de hockey- sport zijn al jaren onlosmakelijk met elkaar verbonden. Onlangs verlengde Volvo het sponsorcontract met de Ko ninklijke Nederlandse Hockeybond (KNHB). Met de verlenging van het sponsorcontract heeft Volvo zich speci fiek verbonden aan de Nationale Jeugd- teams. Angelo Bergman, vestigingsdirecteur van OLOV Goes: "Volvo ziet het belang van een sportieve uitstraling van het merk naast het geroemde veiligheidsas pect. Naast de overeenkomst van Volvo Cars Nederland met de KNHB, vinden we het ook belangrijk dat OLOV in de lokale hockeywereld actief is." Tevens krijgt de Goese Mixed Hoc key Club voor elke nieuwe Volvo die bij OLOV door een lid of eerstegraads familielid hiervan, wordt gekocht, een bedrag van 1000 euro in de clubkas ge stort. Dit geld kan de GMHC zekere in deze tijd, natuurlijk goed gebruiken voor het onderhoud en de verbetering van de accommodatie of voor het wer ven van trainers. Op de foto presenteren Matthijs, zijn vriendin Eefje en zijn broers Justus en Thomas de nieuwe Volvo S60. Ze zijn als aanstormend hockeytalent natuur lijk geweldig blij met de sponsoring van OLOV! de chiefdesigners bij de mondiale auto merken. Bij Volvo is het al jaren Fedde Talsma die aan het roer zit. Hij heeft van deze S6Ö weer een beauty gemaakt. De in vibrant copper metallic gespoten testauto valt al van verre op. Met de ac tieve dagrijverlichting bestaande uit een separate LED-units en oranje wenk- brauwverlichting bezit hij een hoog ge- ter geparkeerde S60 is dan ook overwel digend en ik kan eigenlijk geen genoeg krijgen van de uitleg. Luxe geborgenheid Goed gevormde leren stoelen, een es thetisch en functioneel getekend dash board met een harmonisch geïntegreerd beeldscherm voor de routeplanner en maatregelen, zoals BLIS, de waarschu wing middels kleine lampjes dat er een medeweggebruikers in de dode hoek zit, of de adaptieve cruisecontrol, waarbij de S60 haast de rol van de bestuurder overneemt, wanneer er plotseling ie mand voor zijn neus opduikt en hij zelf vol in de remmen gaat. Ik zou overigens nog twee bladzijdes DOOR ROB STRATING

de Faam | 2010 | | pagina 29