auto'smotoren Hyundai nummer 1 in Autobild Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Europese Mitsu bishi i-MiEV Mini keert terug in de rallysport Audi voelt zich thuis in wintersportoorden Offensief Lotus omvat ook elektrische auto Frisse snuit voor Volkswagen EOS Volvo V70 profiteert van nieuwe T4 en T5 Mercedes SLK met variabele transparantie In het 'Qualitats Report 2010' zijn de twintig grootste automerken van Duitsland onder de loep genomen. Hyundai werd winnaar. woensdag 20 oktober 2010 Al sinds de eerste aankondiging in 2006 weet Mitsubishi goede sier te maken met de volledig elektrische i-MiEV, die vorig jaar in Japan werd gelanceerd. Eindelijk is de productie van de Europese versie van start ge gaan, die in veertien landen be schikbaar wordt en onder meer voorzien is van eigen bumpers, aangepast dashboard en stan daard stabiliteitscontrole. Mit subishi bouwt tevens de gelijk vormige Citroen C-Zero en de Peugeot Ion. Mini keert terug in de rallysport. Het merk stapt met de Mini Countryman in het FIA World Rally Championship (WRC). In 2012 verwacht Mini het hele seizoen te kunnen racen. De eer ste testen vinden komende herfst al plaats. Het hart van de vier- wielaangedreven Mini-racewa gen wordt gevormd door een-1.6 liter viercilinder turbomotor en die is gekoppeld aan een zesbak. Het vooraanstaande Prodrive zorgt dat het technisch allemaal klopt. Veel modellen van Volkswagen worden in sneltreinvaart over de designafdeling gehaald voor een facelift. Ook de luchtige EOS, waarvan de vernieuwde uitgave half november op de Auto Show in Los Angeles het levenslicht ziet. Het recept is bekend met nieuwe koplampen, andere gril le, gewijzigde bumpers en afwij kende achterlichten. Verder wat nieuwe voorzieningen als auto matische verlichting, kapbedie- ning op afstand en sleutelloos instappen en starten. Volvo laat ook de V70 genieten van nieuwe motoren. Het Zweedse merk voorziet de estate van de 180 pk sterke 1.6 liter turbomotor T4. Het koppel bedraagt 240 Nm. De V70 T4 sprint in 8,7 seconden van 0 naar 100 km/u. de topsnelheid bedraagt 215 km/u. Het verbruik komt uit op 7.01/100 km. De uitvoering staat vanaf 39.995 euro in de prijslijst. Volvo komt ook met een V70 T5 met een tweeliter vier cilinder, goed voor 240 pk en een koppel van 320 Nm. Ook deze wordt met handbak en automaat (Powershift) geleverd. De instapprijs van de V70 T5 is 44.495 euro. Automaat (Powershift) is bij beide motoriseringen een optie van 2.500 euro. Audi en wintersport vormen al vele jaren een succes volle match. Het merk is het komend seizoen sponsor van de FIS Snowboard World Cup. Ook heeft Audi zich verbonden aan de Nederlandse Ski Vereniging. Om dat alles te onderstrepen, rijdt Olympisch snow- boardkampioene Nicolien Sauerbreij een Audi A4 Avant quattro. Audi investeert in dit alles om te benadrukken dat quattro-aandrijving dé manier is om veilig en vlot naar zelfs de hoogst gelegen pistes te komen. Bovendien dragen progressieve technieken ook in de diverse win tersportdisciplines bij aan het leveren van topprestaties, ook onder moeilijke omstandigheden. Sauerbreij heeft inmiddels ervaren dat quattro heel praktisch is. Lotus komt de komende jaren met veel nieuwe model len: Eterne, Elite, Elan, Esprit en Elise. Voeg daar de Concept City Car aan toe en het mag duidelijk zijn dat het merk het marktaandeel wil vergroten. De Eterne is een vierdeurs auto en die wordt in 2015 verwacht, de Elan heeft een 2+2 indeling en een V6 onder de leden en de Eilte wordt voorzien van een 5.0 liter V8. De concept is een elektrische auto uiteraard met Lotus trekjes. De huidige Mercedes SLK lijkt nog een zeer actueel product, maar toch gonst het al enige tijd van de ge ruchten dat de opvolger in de maak is. Sterker nog. er is inmiddels een eerste officiële teaserfoto vrijge geven waarop voorlopig alleen het dak van de nieu weling te bewonderen valt. Daaruit blijkt dat Merce des de derde generatie van het variodak voorziet van een glazen plaat, zodat er ook met gesloten kap maximaal van de zon kan worden genoten. Bijzonder is dat de transparantie van het glas kan worden, geva rieerd en daaraan hangt de naam Magic Sky Control. ■liVAiJJteïi: In het 'Qualitats Report 2010' zijn de twintig grootste automerken van Duitsland onder de loep genomen en door een onafhankelijk panel van au tomobilisten, officiële instanties als de TÜV én door het afnemen van ei gen tests getoetst op de kwaliteit en betrouwbaarheid van de auto. Ook de klanttevredenheid, service, onder houdsgevoeligheid, garantie en repa ratieniveau van het garagebedrijf van de dealer werden beoordeeld. Hyundai eindigt met een score van 2.3 op de eer ste plaats in dit onderzoek (hoe lager de score hoe beter). Hyundai wordt gevolgd door Honda met 2.4 punten. Audi, Mazda en Toyota delen met 2.6 punten de derde plaats. De andere Duitse merken Mercedes en BMW eindigen in de middenmoot. De jaarlijkse AUTOBILD enquête die leidt tot de representatieve kwaliteits rapportage is gemaakt door de Duitse Vereniging van Consumenten Onder zoek, dat 9.278 interviews met automo bilisten uit het hele land afnam en hen vroeg de eigen auto te beoordelen. Niet alleen hierbij noteerde Hyundai een excellente score. Ook na het ontleden van het het uittreksel uit ongeveer 7,5 miljoen inspecties van 2Ö8 modellen uit het TÜV rapport én na het afnemen van de eigen, zeer uitgebreide, tests van Autobild kwam de hoge kwaliteit van Hyundai naar boven.

de Faam | 2010 | | pagina 27