Officiële Mededelingen Kort Walchers nieuws Energie besparen in huis voor comfort en portemonnee milieu Shantykoor Brass in concert MuseumNa/8 in Ma rie Tak van Poortviet Scoor de Grote Vijf Dag van de Mantel zorg 2010 Tijdgeest Handyman van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl woensdag 13 oktober 2010 De Faam pagina 41 Altijd actueel: de-faam.nl Vlissingen 't Hemerts Visserskoor treedt zaterdag twee maal op in Vlissingen. 's Ochtends treedt het koor uit de Bom- melerwaard van 11 tot 12 uur op in De Lange Zelke. Dit optreden wordt aan geboden door het nabijgelegen Grand Café De Schutterij, 's Middags om 14.30 uur treden de.45 zangers en 3 muzikanten op in Ter Reede in Vlis singen. Het koor brengt vissers-, zee mans- en shantyliederen. Domburg Het Marie Tak van Poortvliet Museum doet vrijdag 22 oktober mee aan de MuseumNa/8. Voor één nacht opent het museum van 9.00 tot 23.00 uur zijn deuren voor een bijzonder programma. Dit programma bestaat onder andere uit het maken van een eigen kunst werk, rondleidingen, speurtochten in het donker in de tuin en meer. Van 19.00 tot 22.00 uur kunnen kinderen onder leiding van de jonge Domburgse kunstenares Liesbeth Minderhoud een eigen kunstwerk van klei maken. Werk van Liesbeth wordt ook tentoon gesteld in de tuin en door middel van een speurtocht met vragen kunnen de kinderen de beelden met een zaklan taarn nader bekijken. De hele avond worden rondleidingen gegeven door de tentoonstelling Jan Sluijters in de Caldic Collectie, v Vanuit In de haven van Breskens begint volgende week woensdag het avontuur. Samen met zijn gasten vaart de bos wachter met de stoere mosselkotter 'De Festijn' naar de Hooge Platen. Onder weg speur hij naar zeehonden e n vertelt hij over hoe deze dieren leven en wat er nog meer in zee te zien is. Aan boord zijn er broodjes en erwten soep. Om 13.30 uur is de boot terug in de haven van Breskens. De excursie start om 10:30 uur in de •Westhaven/Handelshaven in Bres kens. (Navigator: Haven Westzijde nr. 1Breskens, Gemeente Sluis.) De tocht kost 20 euro per persoon. Dit is inclusief koffie, thee, verrekijkers op de boot, een Wildpaspoort en een heer lijke lunch. Brassband Middelburg en Jeugdbrass- band Middelburg spelen op zaterdag 23 oktober in het Palet in Middelburg. Op dit jaarlijks concert bijt de Jeugdbrass- band het spits af. De jongste leden van de vereniging, die eerder dit jaar nog een verdienstelijke tweede plaats be haalden tijdens de nationale jeugdor kesten wedstrijd in het Zuid Hollandse Schoonhoven, zullen onder leiding van hun dirigent Arian de Visser hun kun sten laten horen. De brassband onder leiding van haar Belgische dirigent Bart Van Der Strieckt zal het tweede deel van het concert verzorgen. De Middelburg se band timmert de laatste jaren flink aan de weg. Met prachtige klasseringen op het WMC (4e) in een internationaal deelnemersveld en de winst tijdens het lentefestival van de KNFM in derde divisie steekt de brassband in uitste kende vorm en belooft het een prachtig concert te worden. Op het programma staan onder andere een bewerking voor brassband van Saint Saens orgelsym fonie, de filmmuziek van Lilo Stich tot het traditionele brassbandreper toire. Het concert is in wijkcentrum het Palet, de zaal gaat open om 19.30 uur en het concert begint om 20.00 uur. Toegangsbewijzen kosten 5 euro in de voorverkoop en zijn te bestellen via het- toetertje@hotmail.com kaarten aan de* zaal kosten 6 euro Tijdens de pauze is er een verloting met mooie prijzen. Scholieren verrassen mantelzorgers! Op 10 november, is het de landelijke Dag van de Mantelzorg. Op deze dag wordt aandacht besteedt aan mensen die zorgen voor een gehandicapt, chro nisch- of psychisch ziek familielid of goede vriend of buur. Op Walcheren worden mantelzorgers die bij Mante ling aangemeld zijn, verrast met een leuke attentie. Tientallen leerlingen van Nehalennia en CSW afdeling Zorg en Welzijn gaan op 10 november op pad om mantelzorgers uit de gemeente Middelburg en Vlissingen in het zon netje te zetten. De leerlingen krijgen van te voren les over mantelzorg. De klas Handel en Administratie van het CSW zorgt voor het leuk verpakken van de presentjes en bedenkt de meest logische bezorgroute. Vrijwilligers van Manteling zullen de pakjes in de ge meente Veere rondbrengen. Mantel zorgers aanmelden: Wie vindt dat een Mantelzorger een keer in het zonnetje gezet moet worden, kan deze uiteraard aanmelden. Mantelzorgers kunnen tot en met 1 november aangemeld worden. Dit kan door te bellen naar Manteling, 0118 55 35 30. Mailen kan ook naar infomantelingWalcherennlVergeet niet de volledige naam, adresgegevens en telefoonnummer van de mantelzor ger te vermelden en op te geven voor wie hij/zij zorgt. Als u zelf mantelzorger bent, kunt u natuurlijk ook uzelf aan melden Voor meer informatie zie de website: www.mantelingiualcheren.nl. Zit u er deze winter graag warm pjes bij? Laat dan uw huis energie zuiniger maken. Dat wordt steeds aantrekkelijker. Vooral omdat de overheid subsidies geeft, die zelfs gecombineerd kunnen worden voor extra voordeel. Maar wees er snel bij, enkele subsidies stoppen eind van dit jaar, en op is op! Maatwerkadvies voor energiebesparing U kunt op veel manieren energie besparen en daarmee uw energie rekening verlagen. Welke energie besparende maatregelen zijn geschikt voor üw woning? Is dat isolatieglas of een zonneboiler, of levert juist vloerisolatie u het maxi mum aan besparing en comfort op? Een Maatwerkadvies Energie besparing geeft direct inzicht in de mogelijkheden, de kosten en de energiebesparing die de maat regelen opleveren. Voor een maat werkadvies kunt u tot eind 2010 maximaal 200,- subsidie ont vangen. Isolatieglas Met de tijdelijke subsidieregeling voor isolatieglas ontvangt u 35 subsidie per vierkante meter geplaatst glas, met een maximum van 1100. Voorwaarde is wel dat u minimaal 5 m2 HR+ of HR++ glas laat plaatsen en uw woning is opgeleverd voor 1995. De subsidie wordt gegeven in de vorm van een waardebon. Deze levert u in bij de Voor dappere jongens en meisjes ver telt de Tijdgeest spannende verhalen op Fort Rammekens bij Ritthem. Hij doet dat komende zondag, 24 oktober,drie keer en wel om 13.30 uur, 14.30 uur en 15.30 uur. Daarnaast zijn er natuurac- tiviteiten en kunnen kinderen, maar ook de meegekomen ouders en grootouders het fort bekijken. Alle activiteiten zijn gratis, maar de Tijdgeest wil wel graag weten wanneer de kinderen naar zijn verhalen komen luisteren. Daarom is opgave verplicht bij boswachter Karei (Advertorial) Veel subsidiemogelijkheden glaszetter, die de korting door berekent in de factuur of later aan u terugbetaalt. Aanvragen kan nog tot 31 december 2010! Zelf energie opwekken Lekker warm water, dat al voor een deel is opgewarmd door de zon? Dat kan met de aanschaf van een zonneboiler. Wist u dat u hiervoor een subsidie kunt krijgen van al gauw 700 euro? Of kiest u voor de nieuwste CV-ketel die naast warm water ook zorgt voor elektriciteit? Voor beide installaties krijgt u subsidie via de regeling Duurzame Warmte. Hoe meer energie een Leeftink: doordeweeks: k.leeftink@ staatsbosbeheer.nl in het weekend: 06-10943647. Jasper Willeboordse en Dennis Grouw van Mondial Vogel Verhuizingen uit Middelburg mogen zich sinds vorige week officieel Handyman noemen. Ze volgden de opleiding Handyman voor Verhuizers. De opleiding, ontwikkeld door Mondial Movers en de Dordtse onderwijsinstelling ROC Da Vinei Col lege, vond voor de zesde keer plaats. apparaat bespaart, hoe hoger de subsidie. Huiseigenaren (maar ook woningcorporaties) kunnen tot eind 2011 subsidie aanvragen. Rijkspremie Meer Met Minder Als uw woning op basis van het maatwerkadvies energiezuiniger is gemaakt kunt u in aanmerking komen voor de Rijkspremie Meer Met Minder van 300 of 750 euro. Dit is dus bovenop de al eerder ontvangen subsidies! Welke maat regelen u neemt, maakt niet uit. De premie is gekoppeld aan de verhoging van de energiezuinig heid. Kijk op www.meermetminder.nl voor meer informatie over alle subsidies en de voorwaarden. Daar vindt u ook een overzicht van bedrijven die een maatwerkadvies kunnen opstellen en de maatregelen kunnen uit voeren. Ook staat er de energiesubsidrewijzer met een overzicht van alle landelijke, provinciale en lokale subsidies voor energiebesparing. Ook diverse gemeenten en provincies geven namelijk subsidie! www.meermetminder.nl verwijst direct door naar de organisatie waar u deze subsidies kunt aanvragen. In veel gevallen is dit de website van Agentschap NL, een uitvoeringsorganisatie van de rijksoverheid. Besluit accepteren melding Sloecentrale B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van de Sloecentrale B.V. te Vlissingen-Oost. De melding heeft betrekking op diverse aanpassingen op het terrein van de Sloecentrale B.V. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 22 novem ber 2010 bij: - de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en; - de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woens dagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 22 november 2010 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben inge diend kunnen om een voorlopige voor ziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E. de Smidt, tel. (0118) 631986. Besluit accepteren melding Eastman Chemical Middelburg B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van Eastman Chemical Middelburg B.V. te Middelburg. De melding heeft betrekking op het reali seren van laadfacilicteiten voor het laden van Solvanol 4 in tankwagens. Het besluit en 'de melding kunnen worden ingezien tot en met 23 novem ber 2010: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afdeling vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werk dagen van 8.00-15.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000) op donderdagavond. Belanghebbenden kunnen tot en met 23 november 2010 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen om een voorlo pige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven hage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot. mevr. A. Pavic (tel. (0118) 631958). Provincie Zeeland

de Faam | 2010 | | pagina 25