Kwetsbare kinderen [fPutoVnondo 17,50 Hotel Britannia in de schijnwerpers xxjcfrE ED Wie krijgt deze week taart van bakker Schrieks? Ook de bloem schikcursus kan op onze site Word de beste paparazzi van Nederland Groot feest Veersche Poort SINCE wëé Een BN'er gefotografeerd afgelopen zomer? Plaats nu dan snel de foto op www.deweekkrant.nl. Woensdag 20 Oktober 2010 Jarige van de week Bloemetje? Klik en win Zwijgen bij kindermishandeling WOENSDAG 20 T/M ZATERDAG 30 OKTOBER Dus uw voordeel is 19%* op de gehele collectie - Krant In dit nummer AUTONIEUWS van de merkendealers Midden-Zeeland De Faam Jaargang 111 Nummer 42 Oplage 55.020 www.de-faam.nl www.de-faam.nl Volgens recent onderzoek van onderzoeksbureau Motivac- tion zijn de Zeeuwen bij ver moedens van kindermishan deling minder snel geneigd hierover te praten met familie of vrienden. Marcel van der Voort Middelburg Slechts zeventien procent van de Zeeuwen heeft hier geen enkele moeite mee. Maar in de rest van ons land is dat dertig procent. "Zou dat zo zijn? Wij hebben niet de indruk dat het in Zee land moeizamer gaat", meldt Kitty Reijman van Advies en Meldpunt Kindermishandeling (AMK) in Middelburg. "Als het hier inderdaad moeizamer gaat, dan heeft dat te maken met de kleine Zeeuwse gemeenschap en angst voor represailles", gaat ze verder. "Bij het gereformeerde geloof komt kindermishande ling moeilijk boven tafel. Als het bekend wordt en wij zijn inge schakeld, dan volgt er een hele goede samenwerking. Bij het Islamitische ge loof gaat het heel moeizaam", aldus Reijman. Kin dermishandeling is niet uitsluitend het lichamelijk i mishandelen. Ook psychische mis handeling komt in het Zeeuwse voor. Reijman: "Dan gaat het om getuige zijn van hui selijk geweld, kleine ren en beledigen. Of het kind onthouden van adequate seizoens- kleding. De mishandeling uit zich in het gedrag. Het kind krijgt psychische problemen, is depressief of agressief. Wij kijken waar het kind last van heeft of wat het zou wensen. Vervolgens gebruiken wij de woorden van het kind als wij met de ouders in gesprek gaan. Vaak werkt dat goed." Middelburg Winkeliers uit het winkelcen trum Veersche Poort houden komende zaterdag een grote feestdag. De opbrengst van deze dag komt ten goede aan het Palazollihuis, een inloophuis voor hen die met kanker te maken hebben. Op alle mogelijke feestelijke ma nieren zetten de winkeliers van de Veersche Poort hun beste beentje voor om maar zoveel "mogelijk geld in te zamelen voor dit goede doel. Zo zijn er veel vaste medewerkers die een dag salaris inleveren. Ook voor de deelenemende klanten zijn er mooie prijzen te winnen. Het hoogtepunt van de dag is de ballonnen wedstrijd. Vlissingen Bond Heemschut, Vrienden van het Brit en stichting Stads herstel Vlissingen houden vanavond (20 oktober) een bijeenkomst over Britannia in Bibliotheek 't Spui in Vlissin gen. Er zijn lezingen en er is een discussie onder leiding van Peter Sijnke. De Bond Heemschut, Vrienden van het Brit en stichting Stads herstel Vlissingen hebben de handen ineen geslagen om het Britannia te beschermen en een tweede kans te geven. Zo is er in mei 2009 een Britanniamid- dag georganiseerd met aan dacht voor het oude en nieuwe Britannia. Vanavond richt zich vooral op het Paviljoen. De bijeenkomst start om 19.00 uur. ZOWEL OP DE SCHOENENAFDELING ALS ÓP DE RUITERSPORTAFDELING Geldt niet op bestelingen en reparaties. Tijdens deze actie geen zadelpasservice Torenstraat 1 - Serooskerke (W) Tel.: 0118 - 591251 www.firmasinke.nl Deze week: hondenvoer, zak 15 kg, verschillende smaken. Vanaf 34,95 NU PER ZAK Maximaal 3 artikelen per klant. Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag t/m zaterdag. Koopavond donderdag en vrijdag. Irvtratuin Koudekerke Gal ge weg www.intratuin.nl

de Faam | 2010 | | pagina 1