Digitaal afspreken Zeeuwse ridders in de bioscoop Wie wordt de 'jarige van de week' Vul de enquete in en win een snelle laptop Ook Ralph doet mee U Sneller en nóg veiliger A=?ïon TJ Voor een spoedcursus gelukkig worden óf voor gezellig aanschuiven: kijk op pagina 44 en 45 Woensdag 13 Oktober 2010 Toveren met kleuren Jarig Huishouduitgaven Op de foto Aanvang: 12.00 uur Reserveer snel Rommelmarkt Philadelphia intratuin De Faam .Jaargang 111 Nummer 41 Oplage 55.020 Door de enorme belangstel ling voor de film Zeeuwse Rid ders, tijdens het Filmfestival Film by the Sea, was de film afgelopen zondag nog op vier tijden te bekijken in bioscoop CineCity in Viissingen. In november komt de film op dvd uit. Tara De Vriend Viissingen De vertoning om 19.00 uur werd bijgewoond door com missaris van de koningin Karla Peijs, producent Leo Hannewijk en regisseur Jacomien Kodde. Kodde vertelt dat zij erg blij is dat niemand haar voor was om een film over het ringrijden te maken. "Ik ben met de sport op gegroeid. Mijn vader reed ook en ik paste vroeger op de paar den." Jacomien heeft een aantal ringrijders in hun dagelijks le ven gefilmd. Mooie Walcherse beelden en de passie voor het ringrijden. Te zien is het gezin van de Domburgse ringrijder Lou Willemse en zijn zoons. De ene zoon is wat fanatieker in het rijden dan de ander, die zich af en toe met moeite tot oefenen, kan zetten. Als zijn vader Lou hem wil leren om de manen te vlechten zegt hij: "Ik leer het wel als ik 25 ben. En als het nu moet dan scheer je ze maar af! Verder wordt Krijn Coppoolse geportretteerd en de sympa thieke speaker Lein Vos die leeft voor het verslaan van zijn wedstrijden. In Intratuin Koudekerke kun nen kinderen van 27 tot en met 29 oktober toveren met kleuren. Voor kinderen tot en met twaalf jaar is er elke dag van 13.00 tot 16.00 uur een inloopworkshop in het Tuin- café. Op woensdag is er de workshop spiegel maken met glassteentjes, op donderdag toverlantaarn maken en op vrijdag een klomp pimpen. Deelname kost 1,00 euro. Meer informatie via www. i ntratu i nnl/koudekerke. www.de-faam.nl www.de-faam.nl 'Voel je vrij in een Opel occasion van officieel 2* Zoek de vrijheid... "Dat huisartsen sinds vorige week maandag patiënten via de computer kunnen aanmelden bij het Admiraal de Ruyterziekenhuis is een goede ontwikkeling. Een geweldige service", reageert de Vlissingse huisarts E. Van Russen Groen. Marcel van der Voort Viissingen Ook specialisten oudergenees- kunde en verloskundigen in het verzorgingsgebied van de Vlis singse en Goese ziekenhuizen kunnen een digitale aanmelding doen voor spreekuren en onder zoeken. Huisarts Van Russen Groen gaat verder met: "Wij kunnen een verwijsbrief naar specialisten sturen. Dat scheelt getelefoneer. Vervolgens wordt de patiënt gebeld voor een afspraak door een medewerker van de poli kliniek in het ziekenhuis. Het aanmeldingsbericht komt in het Elektronisch Ziekenhuis Infor matie Systeem (EZIS). Huisart sen kunnen al beschikken over Zorgportaal. Dit is een bevei ligde internetver binding waarmee huisarts en ziekenhuis informatie, zoals bijvoor beeld onderzoeksuitslagen, snel kunnen uitwisselen. Dit Zorgportaal biedt huisartsen ook de mogelijkheid om nut tige informatie als telefoon nummers of werkprotocollen na te slaan. Historie Van Russen Groen: "Ik maak daar gebruik van en het bevalt. Ik kan alle resul taten, ook uit het verleden, inzien. Bij waarneming van de praktijk van een collega zie ik in die periode ook de gegevens van zijn patiënten." Het is donderdagmiddag en K. Joosse is net aan zijn oog geholpen in het Vlissingse ziekenhuis. "Het digitaal aanmelden van patiënten door de huisarts hoort bij deze tijd. De dokter kan hier door efficiënter werken." Het blijft voor patiënten mogelijk om persoonlijk een afspraak voor het spreekuur te maken. Informatie: www.adrz.nl HOTEL ANION Sinterklaas komt natuurlijk ook even mét zijn zwarte pieten en mét cadeaus voor de kinderen. yyy Bel 0118-410 502 of op www.hotelarion.nl ZEEUWSE HOTELS Middelburg De cliënten en het team van het zorgsteunpunt van Philadelphia aan de J.C. Matthiassstraat 12 in Middelburg houden op za terdag 16 oktober een rommel markt. Naast de verkoop van gezellige rommeltjes, worden er ook wafels en koffie verkocht. De opbrengst komt ten goede aan de cliënten van ambulant Philadelphia, hierdoor kan er bijvoorbeeld een kerstmaaltijd of een dagje uit georganiseerd worden. De rommelmarkt be gint om 9.30 en zal tot ongeveer 11.30 uur duren. Aiiuidorr, qioiv.okxb cjastvrij RESTAURANTS www.amadore.nl Boulevard Bankert 266 Viissingen T: +31 (0)118 - 410 502 www.hotelarion.nl Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 www.intratuin.nl Deze week: bos (5 st.) groot- geplozen chrysanten. Van 5.49 NU PER BOS

de Faam | 2010 | | pagina 1