BLAUW GERUITE KIEL agenda t UITNODIGING VLISSINGEN GEVELSUBSIDIE ST. JACOBSSTRAAT EN DE WINNAAR IS... WERK IN UITVOERING KALENDER HERBEGRAFENIS 19 ONGEÏDENTIFICEERDE PERSONEN WIJKGERICHT WERKEN DOOR BART POUWER VERKIEZING 'MEEST FIETSVRIENDELIJKE WIJK VAN ZEELAND' BEKENDMAKINGEN AFSCHEID BURGEMEESTER DIJKSTRA GEMEENTE De herinrichting van de Sint Jacobsstraat is in volle gang. De overkapping is vorige week ver wijderd en in november van dit jaar wordt de bestrating ver nieuwd. Nu de overkapping is verwijderd, zijn de gevels van de panden weer goed bereik baar voor onderhoud. Het Col lege van B&W wil de pandei- genaren stimuleren de gevels op te knappen. Zij kunnen een subsidie aanvragen van maxi maal 4.000,-. De pandeigena- ren hebben hierover inmiddels een brief ontvangen. Op maandag 1 november 2010 is de jaarlijkse huldiging van de sportkampioenen. Tientallen sporters worden deze avond in het zonnetje gezet. Tijdens de avond vindt ook de verkiezing tot sport vrouw, sportman en sport ploeg 2010 plaats. Daarnaast wordt de carrièreprijs 2010 uitgereikt. Alle inwoners van Vlissingen hebben de afge lopen tijd een nominatie in kunnen dienen. De nomina tie van de sporters blijft nog even geheim... www.vlissingen.nl/sportraad Aanleg riolering Bellamy- park en Smallekade Omstreeks maandag 18 okto ber 2010 start de aanleg van nieuw riool vanaf de krui sing Nieuwedijk - Bellamy- park naar de Smallekade 1 t/m 15. Inkomend verkeer over de Smallekade naar de Nieuwedijk wordt gestremd. Het verkeer de stad in wordt omgeleid via de Brugstraat, Groenewoud, Stenenbeer en Hendrikstraat. Het verkeer de stad uit wordt omgeleid via Wilhelminastraat, Nieuwstraat en Bellamypark. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering G1T1 Vrijdag 15 oktober 2010 22.00 uur The Hillbilly Hellcats The Baldrick Brothers Muziek De Piek Zaterdag 16 oktober 2010 20.15 uur Noorderzon Theater De Cultuurwerf www.vlissingen.nl/uit NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN De heer drs. W.J.A. (Wim) Dijkstra neemt op vrijdag 26 november 2010 afscheid als waarnemend burgemeester van de gemeente Vlissingen. Wij nodigen u van harte uit voor de afscheidsreceptie, zodat u per soonlijk afscheid kunt nemen van burgemeester Wim-JDijkstra. Uw aanwezigheid wordt door hem bij zonder op prijs gesteld. De afscheidsreceptie zal plaatsvinden op vrijdag 26 november 2010 van 16.00 tot 18.00 uur in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 in Vlissingen. Begin 2011 wil de gemeente Vlissin gen vak 3 (uitgezonderd de kinder graven)" op de Noorderbegraafplaats ruimen en herinrichten. Voordat er daadwerkelijk geruimd zal worden, worden eerst de elf graven die in aanmerking komen voor een herbe grafenis verplaatst. Daarnaast liggen er in vak 3 negen- tien personen begraven waarvan de identiteit niet is vastgesteld. Het gaat hier om drenkelingen of aan gespoelde personen die omgeko men zijn tussen 1925 en 1987. Zij worden herbegraven op de Zuider begraafplaats in Rotterdam, waar een speciale plaats is ingericht om onbekende overledenen te begra ven. Door de herbegrafenis kan er een DNA onderzoek worden uitge voerd bij de ongeïdentificeerden. Hiermee wordt het mogelijk dat de identiteit van de overledenen als nog achterhaald kan worden, nu of in de toekomst. De feitelijke ruiming van alle ove rige graven en de herinrichting van vak 3 zal aanvangen begin 2011. De belanghebbenden van de graven die bij de gemeente bekend zijn, hebben begin 2010 hierover een brief ontvangen. Overige direct belanghebbenden kunnen zich nog steeds voor nadere toe lichting melden met naam en con tactadres bij de gemeente Vlissingen, via e-mail: meldin- gen@vlissingen.nl of via telefoon nummer 0118-487500. www.vlissingen.nl/ begraafplaatsen Als wijkcoördinator in de binnen stad merk ik, dat bewoners en ondernemers zich druk maken om hun eigen buurt. En terecht, natuurlijk. Een goed woon- en leefklimaat is erg belangrijk om je prettig te voelen. Daarom werken wij graag samen met de mensen aan verbeteringen in de wijk. En dat begint bij schoon, heel en vei lig. Door met de servicebus de wijk in te gaan, maken we de drempel voor de mensen een stuk lager om iets te melden aan de gemeente. Dat werkt goed. Helaas kunnen wij als gemeente niet overal een oplossing voor verzinnen. Maar door de korte lijnen met andere organisaties (politie, woninbouw- vereniging etc.) maken we hen attent op knelpunten, die zij op kunnen pakken in de wijk. www.vlissingen.nl/wijken WOENSDAG 13 OKTOBER 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen De Fietsersbond heeft de gemeente Vlissingen gevraagd om mee te doen aan de verkiezing van de 'Meest fietsvriendelijke wijk van Zeeland'. J-let is de eerste keer dat deze verkie zing in 'Zeeland wordt georgani seerd. Woensdag 24 november 2010 wordt de winnende wijk bekend gemaakt. Waar moet de wijk aan voldoen? In een fietsvriendelij ke wijk fiets je snel, veilig, comfortabel en direct. Deze onderdelen worden beoor deeld door een deskundige jury die is samengesteld door de Fietsers bond. In de gemeente Vlissingen is' de afgelopen periode veel geïnves teerd in 'de fietser'. Er zijn nieuwe oversteekplaatsen gemaakt op de President Rooseveltlaan. In Oost- Souburg is de kruising Spoorstraat - Kanaalstraat voor de fietser ver beterd. Met de komst van het nieuwe fietspad over de Nolledijk heeft Vlissingen er een bijzondere attractie voor de recreatieve fietsers bij gekregen. Nomineren U kunt een wijk of buurt nomineren voor de verkiezing van de 'Meest fietsvriendelijke wijk van Zeeland'. Heeft u de winnende nominatie aangedragen, dan wordt u door de gemeente Vlissingen uitgenodigd voor de feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van de prijsuitreiking en de afsluiting van het 'Zeeuwse jaar van de Fiets'! Uw nominatie (met een korte onder bouwing) kunt u tot 22 oktober 2010 onder vermelding van 'Meest fietsvriendelijke wijk van Zeeland' mailen naar jbr@vlissingen.nl of sturen naar Gemeente Vlissingen, Afdeling SBP cluster Verkeer, Post bus 3000, 4380 GV Vlissingen. Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag reguliere bouw vergunning: 1. verbouwen winkelpand in 3 appartementen Vrouwestraat 34 2. vernieuwen balkon Coosje Buskenstraat 63, 65 67 B) Aanvraag sloopvergunning: 1. verwijderen asbesthoudende materialen Glacisstraat 165 (Timmerfabriek) 2. verwijderen asbesthoudende materialen Van Reenenstraat 23 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. uitbreiden kinderdagverblijf Vredehoflaan 370 (01-10-2010) 2. plaatsen geveldoek reclame de Lannoystraat 19 (01-10-2010) 3. uitbreiden café/overkapping rookruimte Kleine Markt 11 (07-10-2010) 4. plaatsen erfafscheiding Offen- bachlaan 81 (07-10-2010) 5. verbouwen woon/winkelpand Bellamypark 44/Achter de Kerk 3-5 (07-10-20) 6. restaureren monumentenpand Slijkstraat 35 (07-10-2010) 7. tijdelijk plaatsen miva unit Berlagestraat 2 (07-10-2010) 8. aanbouwen opslagruimte Handelsweg 7 (07-10-2010) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Pauf Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de A-fd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag, aan vang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woens dagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voor afgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderin- gen zijn 14, 28 oktober en 11 november 2010. Vastgesteld bestemmingsplan 'Scheldekwartier-noord, gedeelte De Timmerfabriek' Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, ter voldoening van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening, bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 30 september 2010 het bestemmingsplan 'Schel dekwartier-noord, gedeelte De Timmerfabriek' heeft vastgesteld. Bij de vaststelling van het bestem mingsplan zijn geen wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Tevens heeft de gemeen teraad besloten geen exploitatie plan vast te stellen. Het vastgestelde bestemmings plan, het raadsbesluit en de bijla gen liggen met ingang van 14 oktober 2010 voor een ieder gedu rende zes weken (t/m 24 november 2010) ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, Vlissingen. De digitale versie van het bestem mingsplan en de bijlagen zijn raadpleegbaar via de wettelijk ver plicht gestelde website www.ruim telijkeplannen.nl. De meest een voudige wijze van raadplegen is het selecteren van het tabblad bestemmingsplannen, vervolgens het tabblad ID selecteren en daar invullen: NL.IMRO.BPSN02-VG01. Deze website is ook te bereiken via het webadres van de gemeente www. vlissingen.nl/bestemmingsplannen (rubriek 'vastgestelde bestemmings plannen), waar een link staat aange geven naar genoemde wettelijk verplicht gestelde website. Tegen het vastgestelde bestem mingsplan staat, op grond van artikel 8.2., lid 1, sub a, van de Wet ruimtelijke ordening, voor een belanghebbende binnen de hier voor genoemde termijn van tervi- sielegging beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's Gravenhage. Geen beroep kan worden ingesteld door een belanghebbende aan wie rede lijkerwijs kan worden verweten, dat hij geen zienswijzen naar voren heeft gebracht bij de gemeenteraad. Het besluit tot vaststelling treedt in werking met ingang van de dag, na die, waarop de beroepstermijn is verstreken, dus op 25 november 2010. Een beroepschrift heeft geen schorsende werking. Indien bin nen de beroepstermijn tevens een verzoek om voorlopige voorzie-' ning is ingediend bij de Voorzitter

de Faam | 2010 | | pagina 10