r www.middelburg.nl Remwegtest op Markt Het woord aan raadslid Adrie van 't Westeinde Aanleg schoonwaterriool in gedeelte Middelburg-Zuid Inspraak invulling pleinenvisie Walplein en Koorkerkstraat Middelburg stapt als eerste in Jeugdcultuurfonds Zeeland Voortaan één procedure en één vergunning yy Altijd actueel: de-faam.nl Woensdag 6 oktober 2010 De Faam pagina 8 Kinderen van basisscholen uit Middelburg, Arnemuiden en Nieuw- en Sint Joosland kon den met eigen ogen zien dat het veel veiliger is om 30 km/uur per uur te rijden in woonwijken. Op de Markt was vorige week een remwegdemonstratie te zien. Vroeger was de snelheid binnen de bebouwde kom overal 50 km/uur. Het verschil in veiligheid zit hem vooral in de remweg. Die is vele malen korter bij 30 km/uur. Aan de kinderen werd ge toond wat er gebeurt bij een nood stop met 30km/uur en bij een noodstop met 50 km/uur. De kin deren mochten steeds aanwijzen en schatten waar de auto tot stil stand zou komen en daar werd een grote knuffelbeer geplaatst. Vervolgens ging de auto de nood stop maken. De beer vloog vele malen de lucht in, omdat de rem weg langer bleek dan gedacht. Volwassenen weten ook vaak niet dat de remweg bij 30 km/uur gemiddeld 13 meter is en bij 50 km/uur gemiddeld 28 meter. De remwegtest kwam tot stand door medewerking van Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land (ROVZ), Rijschool Rinie Vaane, Politie Zeeland, Veilig Ver keer Nederland en gemeente Mid delburg. Kennisquiz Op de website van de gemeente Middelburg kunt u uw kennis testen over de campagne Ge woon 30 daar kun je mee thuis komen. Door slechts drie vra gen goed te beantwoorden kan u een dinerbon van 100 win nen. U vindt de quiz online op www.middelburg.nl. Klik op de banner Kennisquiz 30 km en vul de vragen in. U kunt meedoen tot 15 oktober 2010. Voor meer informatie over de remwegtest kunt u zich wenden tot Anja Jonkman-Kuijl, telefoon nummer (0118) 67 54 23. Foto: Jan Koole Op het moment dat ik dit stukje schrijf is net bekend geworden dat de VVD en CDA een kabinet gaan vormen met gedoogsteun van de PVV. Deze partijen willen een bedrag van 18 miljard bezui nigen. Dit geld moeten ze er gens vandaan halen en zullen dan ook greep doen in het ge meentefonds. Middelburg gaat er vanuit dat de komen de jaren een bedrag van 6 tot 7 miljoen euro bezuinigd moet worden. Het wordt geen leuke tijd voor de raad. Ergens geld weghalen is vele malen moeilijker dan er gens geld naar toe brengen. Ook de fractie van GroenLinks zal keuzes moeten maken als het om bezuinigingen gaat. Wij roepen niet op voorhand dat be paalde maatregelen, bijv belas tingverhogingen uitgesloten zijn. Ook zijn wij bereid te kijken naar uitstel van grote projecten. Bij het beoordelen van de wijze waarop bezuinigd moet worden willen wel een paar principes hanteren. Voor ons geldt dat mensen boven stenen gaan en wij willen op komen voor alles wat kwetsbaar is. De culturele sector maakt zich grote zorgen om dat het aanpak ken van deze sector wel het makkelijkste is. Immers als je het zout uit de pap haalt zal nie mand van honger omkomen. Deze week kwam bij mij het pro gramma boekje van de Zeeuwse concertzaal binnen. Wat mij op viel was de enorme verscheiden heid in concerten, van groot naar klein. Zang en dans, grens- Foto: Jan Koole verleggende muziek en het be kende klassieke werk. Uitvoeren den van dichtbij zoals de Oratoriumvereniging maar ook van ver zoals Philip Glass. Het is njet alleen de hoeveelheid en de verscheidenheid maar vooral de kwaliteit die wordt neergezet. Als je ziet dat deze organisatie met een relatief klein budget in staat is om dit neer te zetten dan verdienen ze een pluim. Zij kunnen dit met dit budget doen omdat zij een kleine orga nisatie zijn met gedreven men sen, weinig overhead en weinig poespas. Juist dat maakt zo'n organisatie kwetsbaar voor be zuinigingen. We moeten daarbij beseffen dat ook in de culturele sector veel mensen werken en dat culturele activiteiten ook werkgelegenheid schept. Al te rigoureuze bezuini gingen in de culturele sector kan wel eens meer schade ople veren dan dat het werkelijk aan geld oplevert. Opkomen voor wat kwetsbaar is blijft dan ook ons motto. Adrie van 't Westeinde Raadslid Groenlinks westeinde@zeelandnet.nl Maandag 18 oktober start aannemingsbedrijf J.D. Infra uit Meliskerke, in opdracht van de gemeente Middelburg met de werkzaamheden voor de aanleg van een schoonwaterriool en het herstraten van de P.D. van Campenstraat, H. de Hasestraat, J. Costenobelstraat en 0. Corbault- straat. Het werk wordt in fases uitgevoerd. De werkzaamheden zullen indien het weer het toelaat (regen en vorst) medio maart 2011 afgerond zijn. Indien verdere informatie wenst dan kunt u contact opnemen met de heer Joost Gabriëlse van de afdeling Ingenieursbureau, bereikbaar onder telefoonnummer (0118) 67 53 33. De gemeenteraad van Middelburg heeft in 2008 de Pleinenvisie vastge steld. Als eerste zijn nu het plein aan de Koorkerkstraat en het Walplein aan de beurt om opgeknapt en/of heringericht te worden. Maandag 18 oktober vanaf 19.30 uur worden de plannen gepresenteerd in het Archiefcafé van het Zeeuws Archief, Hofplein 16. De deuren openen om 19.15 uur. Op woensdagavond 6 oktober vindt in het stadskantoor van Mid delburg de oprichting plaats van het Jeugdcultuurfonds Zeeland ofwel, "Kunst is een vriend die je nooit in de steek laat". Het bestuur van het Jeugdsportfonds Zeeland heeft tot deze oprichting besloten. Voor deze oprichting komt de directeur van het Jeugdcultuur fonds Nederland naar Middelburg om deze oprichting te formaliseren en de gemeente Middelburg is de eerste gemeente in Zeeland die deel gaat nemen aan het jeugdcultuurfonds in Zeeland. De directeur van Jeugdcultuurfonds Nederland, mevrouw Minco, de voorzitter van het Jeugdcultuurfonds Zeeland, de heer de Doelder, en de Middelburgse wethouder van cultuur en sociale zaken, de heer de Graaf, onderteke nen hiervoor overeenkomsten. Voor deze avond zijn gemeenten, cultuur instellingen en diverse organisaties die met kinderen te maken hebben, zoals scholen, AZZ, maatschappelijk werk, uitgenodigd Waarom een jeugdcultuurfonds? Teveel kinderen kunnen niet meedoen aan kunstzinnige activiteiten, zoals dans-of muzieklessen omdat hun ouders niet genoeg geld hebben. Het is belangrijk om te investeren in kinderen. Juist voor de kinderen in een achterstandssituatie. Zij moeten de kans krijgen om hun creativiteit en talenten te kunnen ontplooien. Daarom vinden het Jeugdcultuurfonds Zeeland en de gemeente Middelburg het belangrijk om financiële belem meringen voor de kinderen weg te nemen en plaatselijke cultuurinstellin gen worden uitgenodigd om deze kinderen te bereiken voor een betere cultuurparticipatie. Per 1 oktober 2010 worden diverse vergunningenstelsels voor milieu, bouwen, sloop, monumenten, kappen, in- en uitrit, vrijstellingen van bestemmingsplannen enzovoorts gebundeld in één vergunningstelsel: de Omgevingsvergunning. Tevens bestaat vanaf 1 oktober de mogelijk een aanvraag via het Omgevings loket Online (www.omgevingsloket.nl) digitaal aan te vragen. Wie voor-1 oktober van een oude schuur een garage wilde maken of een dakkapel wilde plaatsen had te maken met verschillende vergunningen, zoals een sloop-, bouw- en een inritvergunning, met elk.hun eigen procedu res, termijnen en leges. Met de komst van de omgevingsvergunning wor den deze vergunningen samengevoegd. Vanuit uw huis of kantoor kunt u straks één omgevingsvergunning aanvragen via één digitaal loket: Omge vingsloket Online. Door de vergunningencheck in te vullen kunt u vooraf be palen of een vergunning nodig is. De omgevingsvergunning maakt hiermee de vergunningaanvraag een stuk eenvoudiger en sneller.

de Faam | 2010 | | pagina 8