Borstkanker, zorgen van ons samen Ervaringen met AWBZ gebundeld Korte Walcherse nieuwtjes AM Duizend pagina's complotten De heerlijkste recepten staan op onze site Blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen ASTROUNE 3 EN 4 Mesmie stad Alle diensten van komend weekend op Uren in spanning Wmi Lekker eten Nieuws VerrassencC sfeervoC... www.woneninbestcvacr.nl Kerkdiensten Altijd actueel: de-faam.nl Woensdag 6 oktober 2010 De Faam pagina 5 www.deweekkrant.nl/webwinkel - www.de-faam.nl www.weekkrant.nl Borstkanker treft veel vrouwen in Nederland, maar tijdig ont dekt is deze vorm van kanker goed te behandelen. FOTO P.R. Middelburg Vorig jaar heeft het ministerie van Volksgezondheid geconclu deerd dat te veel mensen gebruik maken van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. Sinds- Één- en tweejarigen Groei Bloei afdeling Wal cheren houdt op woensdag 13 oktober een lezing door Lieve Adriaensens van Kwekerij Silene met als thema Zaaien van één- en tweejarigen. Het begint om 20.00 uur in de Zandput in Serooskerke. Entree leden is gratis en in troducés betalen 5 euro. Lezing over werkstress Professor René Diekstra geeft op dinsdag 12 oktober een le zing over werkstress en burn out. De lezing wordt gehou den in CWS Toorop aan de Sir Winston Churchilllaan 8 in Middelburg. De lezing is van 20.00 tot 21.00 uur en dien is de toegang tot de AWBZ strenger geworden. Nu hebben alleen nog mensen met een be perking, die zich matig of zelfs slecht kunnen redden, recht op AWBZ-zorg. Iedereen die zorg de toegang is gratis. Aanmelden kan via 0118-625113. Vrouwenochtend In de Zionskerk in Oostkapelle is op woensdag 13 oktober van 9.00 tot 1130 uur een vrouwen ochtend met als thema 'Geef me dat water'. Spreekster is Bertien van Ginhoven. Voor de kinde ren is er een crèche en er is een boekentafel aanwezig. De toe gang is vrij. Meer informatie via 0118-582277. Lezing klimaatverandering Ecoloog bij Natuurmonumenten Harm Piek geeft op donderdag 7 oktober een lezing over klimaat verandering. De verspreiding van dier- en plantensoorten zal krijgt uit de awbz kan zijn of haar ervaringen laten horen via 030-2916777 (op werkdagen tussen 10.00 en 16.00 uur). Info: www.meldactieawbz.nl veranderen, nieuwe soorten dienen zich aan en andere redden het niet. Het begint om 19.30 in de Zeeuwse Bi bliotheek aan de Kousteense- dijk in Middelburg. Aanslui tend is er gelegenheid voor vragen en discussie. Toegang is gratis. Kinderkledingbeurs Peuterspeelzaal 't Speel- treintje houdt donderdag 14 oktober van 13.30 tot 15.15 uur een kinderkledingbeurs. Naast de kinderkleding in de maten is er ook positiekle ding, speelgoed en bed-box- buggy spullen. Kerkcentrum, Joh. De Pourckstraat 2 in Oostkapelle De vestiging Vlissingen van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis houdt vrijdag 8 oktober een open dag waarin alles over borstkanker ter spraken komt. Borstkanker treft veel vrouwen in Nederland, maar tijdig ontdekt is deze vorm van kanker goed te behandelen. De dag is gratis toegankelijk voor alle belangstellenden. Vlissingen De hele dag is er een in loopsymposium en informa tiemarkt in het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis. Film De dag begint om 9.30 uur met koffie en thee en om 9.45 uur gaat de film van Omroep Zeeland in Première waar een patiënt wordt gevolgd die wordt behandeld in het ADRZ. Om 10.00 uur wordt borstkanker gezamenlijk chirurgisch behandelt door chirurgen D. Goossens en J. ten Thije. Om 10.50 uur is er de le zing Verdriet door je hoofd ge volgd door een Paneldiscussie. Lingerie Om 13.00 uur er worden er din gen vertelt over werking en bij werking van alternatieve genees wijzen door C. van der Smagt, huisarts in ruste en bestuurslid van de Vereniging tegen Kwak zalverij. Om 14.00 uur is er een mode show van lingerie en badmode en daarna is er een lezing over Erfelijkheid bij borstkanker door M. van Dooren, klinisch geneti cus van het Erasmus MC Rot terdam. Om 16.00 uur wordt er vertelt over de preventie en behandeling van lymfoedeem door I. van Loo, fysio- enlym- foedeemtherapeut. Daarna wordt de dag afgesloten met de uitreiking van het beste idee met betrekking tot borst- kankerzorg in het ADRZ. VAN 2.285,- 2.195,- NU VOOR 1.885,- 1.795,- Geldig van 15 september t/m 15 oktober 2010 Beide modellen staan brandend tentoon gesteld in ons pand aan de Kleverskerkseweg 16 te Middelburg. Tevens ook vele andere merken houtkachels leverbaar mogelijk. Van unieke vazen en feuke cadeaus tot schitterende sfeerver fichtina en wanddecoraties. Van unieke, zeff samen te steden sieraden tot modieuze handtassen. (geopendvari dinsdag t/m zaterdag Vfissingsestraat 46, 'Middefhurg In het verlengde van de kortstraat T"d. 0118-612232 MR DR R.C.VAN DONGEN NOTARIS Schoonheid komt van binnenuit zeggen ze. Wat je ogen zien is meer dan er is. Je voelt het. En soms weetje niet waar het vandaan komt. Je zegt op een mooie herfstdag "oh wat een mooi licht in de St. Ja- cobsstraat", en pas na een tijdje zie je - omhoogkij kend - dat het komt omdat de overkapping al voor een groot deel weg is. En dan zie je ineens dat veel panden mooi zijn opgeschilderd, of dat het über haupt mooie gevels zijn, een mooi straatje, en je ziet nü ook de nieuwe leuke winkels. Schoonheid maakt een beetje gelukkig. We nemen een nieuwe gast mee naar Panta Rhei voor een visje met zicht op de baai van Vlissingen - eerste schoonheidservaring: wat een mooie stad aan zee! Dan weet hij nog niet wat hem verder te wachten staat, want we zijn via de 'achter kant' (President Rooseveltlaan) binnengekomen, zodat hij nog geen zee gezien heeft. We gaan ge woon over de boulevard rijden, en hij valt van de ene verbazing in de andere: wat een grootsheid, wat een allure zo'n golvende zeekant, wat werelds, en dat bij zo'n klein stadje! En wat ongeschonden en puur, strand en asfalt en geen rommelige tenten of gedoe aan het water, overal zit de zee direct aan het land vast! Overal kun je lopen en het water ervaren! We worden er allemaal blij van. Dus die schoonheid geeft energie, het inspireert, en dat leidt weer tot ac tiviteiten watje met die mooie ruimte kunt doen, wat weer mensen aantrekt, en dan helpt naar een nieuwe stadseconomie, want je ziet dan kansen in die stad. Goed kijken is een kunst, zeker als je iets al goed kent, want dan zie je wat er in je hoofd zit van al die vorige keren kijken. Het helpt dan om je voor te stellen hoe het wordt gebruikt, hoe 'iets werkt'. En het helpt als je nadenkt watje wil zijn, watje wilt uitstralen met die ruimtelijke kwaliteit. Dat begint, net als in een huis, vaak met kleine dingen. Eerst oprui men en schoonmaken, dan pas heb je ruimte in je hoofd voor echt iets nieuws. En al opruimend ga je ervan houden, het geeft een ander gevoel, alsof er sprake is van een grote verandering"Met liefde ge daan" zeggen ze dan. Kleine ingreep groot effect, het beheer van de openbare ruimte zeggen ze ook wel, is de basis voor een mooie stad. Daar beginnen we dus mee vanaf de afrit van de snelweg. Want dan geef je ook een signaal hier begint die mooie stad, die alleen maar mooier wordt tot je de zee ziet. We gaan wandelen en fietsen en vragen ons af, wat kan hier met simpele middelen mooier? Quick wins! Die hekken naar de oude toevoerweg naar de pont... of de groezeligheid van het struikgewas weghalen. Alles lekker fris opsnoeien daar. De toegangswegen naar de binnenstad, bij de spoorovergang ook langs de Oude Veerhavenweg, nog meer netjes gesnoeid en opgeruimd wat je maar kan. De Prins Hendrikweg is al wat mooier onderhouden, dus volhouden en steeds mooier maken, puur vanuit het onderhoud, of een paar extra bollen erin voor het voorjaar etcetera. En dan rond de Keersluis, de poort naar de binnenstad, een prachtige plek, met overal water om je heen! Hoe kunnen we dat wachten op de brug mooier maken en minder sleets? Oei, hoe zit dat met het hek, etcetera, kijk eens goed, wat kunnen we hier doen?! En dan de stad in, langs de Koningsweg lopen en fietsen steeds meer mensen de stad in, en dade lijk staat de Timmerfabriek hier helemaal in volle glo rie, hoe maken we die waterkant net wat mooier? En dan de hekken rond het Dok, hoe doen we dat? En zo loopje de stad in, hoe doe je dat mooi? Door lopend daarna beloond met steeds mooiere straten, het Groenewoud en de Walstraat Zuid opnieuw be straat - die straat is zo prachtig geworden! Dat is de stad vol beloften, en zo zijn we weer terug bij die St. Jacobsstraat, die elke week mooier wordt, ge weldig om dat mee te maken, nog even dan zie je vanaf de Kleine Markt de kerk weer!! Mariet Schoenmakers www.de-faam.nl Schoorsteenvegerij I MNMMIItP of Kleverskerkseweg 16 4338 PM Middelburg tel.: 0118-615942 Beide kachels worden standaard zonder houthak geleverd, maar zijn ook met houthak te leveren. Meerprijs houthak 60,- Astroline 4 Astroline PERSONEN- EN FAMILIERECHT 0NR0ERENDG0EDRECHT ONDERNEMINGSRECHT

de Faam | 2010 | | pagina 5