'Een gemis dat er bijna niets is om vliegeniers te herdenken' Monuta f ik heb geen uitvaart verzekering Stichting Wings to Victory heeft plannen voor een museumpark op vliegveld Zeeland Tijdens WOU zijn zo'n zeshonderd vliegtuigen gecrasht Stijlvol en zorgzaam! tëegrafenisperzorging 2^oubos MAREA Uitvaartbegeleiding Marianne van de Graaf Majoorwerf 5 - 4374 CA Zoutelande - Tel.: 06 - 407 96 513 E-mail: info@marea-uitvaart.nl - Website: www.marea-uitvaart.nl wie verzorgt mijn uitvaart? Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 oktober 2010 De Faam pagina 49 De Stichting Wings to Victory heeft vergevorderde plannen voor een nieuwe dagattractie. Zij wil op vliegveld Zeeland een museumpark realiseren. Door een brede opzet en vele activiteiten wil Wings to Victory (WtV) de luchtoorlog en de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog waardig herdenken. Daarnaast wil de stichting de historie levendig houden bij jong en oud en deze aan volgende generaties doorgeven. Ze verwachten het vliegveld en daarmee heel Zeeland, een toeristentrekker rijker te maken. Carrie Frederiks Krabbendijke Martien van Dijk en Joop van Weele zijn samen met Jan van Huuksloot de oprichters van Stichting Wings to Victory (WtV). Op tafel ligt het beleids plan voor een nieuw museum annex dagattractie. Voordat dit bekéken wórdt/ Vertellen beide mannen in het kort de ontstaansgeschiedenis. "Wij vinden het een groot gemis dat er in Nederland bijna niets is om omgekomen vliegeniers te herdenken. Er zijn in Neder land zo'n zeshonderd vliegtui gen gecrasht tijdens de Tweede Wereldoorlog. Dat waren zowel Nederlandse als Franse, Duitse, Engelse en Amerikaanse kisten. Er zaten vaak meerdere vliege niers aan boord. Als je omrekent hoeveel mensen dat waren... de meeste Nederlanders realiseren zich dat niet", zegt voorzitter Van Dijk, zelf afkomstig uit de luchtvaart. "Er worden nog veel vliegeniers vermist. Bij veel nabestaande leeft de vraag: Waar is mijn opa of waar is mijn oom? Wij probe ren ze met onze stichting te ach terhalen", vult van Weele, ook al in de luchtvaart werkzaam, het verhaal aan. In zowel de Ooster- en in de Westerschelde als in de Noordzee worden re gelmatig onderdelen van ver dwenen vliegtuigen opgevist. Aan de hand van een-database Martien van Dijk (links) en Joop van Weele vinden een vliegeniersmuseum een goede dagat tractie. FOTO: CARRIE FREDERIKS wordt geprobeerd te achterhalen van welk vliegtuig dat onderdeel was en wie de inzittenden waren, zodat de nabestaanden kunnen worden ingelicht. Stichting Wings to Victory is in 2006 opgericht en kende een voorspoedige start. Nu, bijna vier jaar na de oprichting, is het huidige museum uit zijn jasje gegroeid en heeft WtV se rieuze plannen voor een breed opgezet museumpark waarin alle facetten van de luchtoorlog zijn terug te vinden. Behalve tentoonstellingen wil WtV een ontmoetingsplek en een infor matievoorziening creëren voor oud-vliegeniers en hun nabe staanden. De benodigde hoe veelheid grond die de stichting wil inrichten is aanzienlijk. "Nu er plannen zijn voor de herin richting van vliegveld Midden- Zeeland lijkt de tijd rijp voor de realisatie van een museumpark met authentieke gebouwen. Het moet een uitstraling krijgen zo als de vliegvelden in Engeland tijdens de Tweede Wereldoor log met nissenhutten en een verkeerstoren", aldus Van Dijk. "Door interactieve attracties, in formatie over het vliegveld, een speelplek en een spottersplek wordt het voor jong en oud inte ressant. De gebouwen die al een museumfunctie hebben, kunnen ook voor andere doeleinden wor den gebruikt. Wat dacht je van een lezing in een briefing room of een RAF control tower als uit zichtpunt over het vliegveld." Het liefst willen de bestuurs leden het park in een klap van de grond krijgen. Mocht dat in verband met de financiering niet lukken dan gaat het nood gedwongen in fases. Wings to Victory zoekt nog vrijwilligers voor werkzaamhe den op allerlei-gebied zoals tim meren, film en foto, research en rondleidingen. De stichting is ook op zoek naar verhalen, fo to's, herinneringen en voorwer pen die te maken hebben met de (Zeeuwse) luchtoorlog. iuiuiu.iuingstouictory.nl. -i Overlijden en begraven zijn momenten waarop emoties een belangrijke plaats innemen. Begrijpelijk dat u zich op een ;pectvolle en professionele ijze wilt laten ondersteunen. Wij zullen u een Respectvolle en professionele ondersteuning bieden! Reigersberg 15,4363 BN Aagtekerke info@begrafenisverzorgingroubos.nl 0118 - 58 22 98 b.g.g. 06 -14 58 48 78 www.begrafenisverzorgingroubos.nl "Omdat leder mens eest liefdevol afecAeid verdient" Ook als u niet of ergens anders verzekerd bent, regelen wij uw uitvaart zoals u dat wilt.

de Faam | 2010 | | pagina 51