INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN DE GEMEENTE VEERE )y Altijd actueel: de-faam.nl Woensdag 6 oktober 2010 De Faam pagina 38 INFORMATIEF OVERHEID PROGRAMMABEGROTING 2011 Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg maken bekend dat de program ma beg ro ting 201 1 vanaf donderdag 7 ok tober voor een ieder ter inzage ligt in de hal van het stadskantoor en in bruikleen wordt gegeven. De programmabegroting 201 1 is vanaf 7 oktober ook op de website www.middelburg.nl te raadplegen. Daarnaast is het mogelijk om een exemplaar van deze programma begroting voor €1 3,- te kopen. Neem hiervoor contact op met de heer Frank Tillema van de afdeling Planning en Control, telefoon (0118) 67 54 66. INSPRAAK HERINRICHTING EN WIJZIGING PARKEREN OMGEVING WALPLEIN EN KOORKERKSTRAAT De gemeenteraad van Middelburg heeft in 2008 de Pleinenvisie vast gesteld. Als eerste zijn nu het plein aan de Koorkerkstraat en het Wal- plein aan de beurt om opgeknapt en/of heringericht te worden. Maandag 18 oktober vanaf 19.30 uur worden de plannen gepresen teerd in het Arcniefcafé van het Zeeuws Archief, Hofplein 16. De deuren openen om 19.15 uur. Koorkerkstraat en omgeving Voor het plein aan de Koorkerk- straat is ae cultuurfunctie(speaker- corner) vastgesteld. Dit piein ligt er nog goed bij, hier volstaat het ver wijderen van de betaald parkeer plaatsen. Op de Korte Giststraat verdwijnen vier parkeerplaatsen. Onder den Toren verdwijnen drie parkeerplaatsen en worden twee gehandicaptenparkeerplaatsen aangelegd. Walplein en omgeving De raad heeft in december 2009 besloten dat op het Walplein be- wonersparkeren wordt ingevoerd, dit gedurende een proef van een jaar. Het invoeren van bewoners- parkeren past in het beleid om de binnenstad autoluw te maken. In voering ervan houdt in dat het be taald parkeren op het Walplein wordt opgeheven. Op het parkeer terrein op het Walplein mag alleen nog worden geparkeerd door be woners met een 'bewonersvergun ning zone 1Voor de twee gehandicaptenparkeerplaatsen op het Walplein geldt deze vergun ningplicht niet; hierop kan gedu rende maximaal drie uur gratis worden geparkeerd. Bij de uitwerking van de Pleinenvi sie is ook rekening gehouden met het Fietsparkeerbeleidsplan. Daarom wordt de fietsparkeerca- paciteit op het Walplein en Nieuwe Wal vergroot en in de Stroopoortgang vernieuwd. Inzage Het ontwerp met bijbehorende stukken ligt zes weken ter inzage, van 14 oktober tot en met 24 no vember 2010. Hiervoor kunt u elke werkdag tijdens kantooruren te recht bij de vakbalie in het stads kantoor. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met projectleider Pleinenvisie de heer Jack Doorns, telefoonnummer (0118) 67 52 03. Zienswijze Tijdens de inzageperiode kunnen belanghebbenden mondeling of schriftelijk een zienswijze indienen. Uw zienswijze richt u aan: Burge meester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Een belanghebbende die redelij kerwijs kan worden verweten dat hij geen zienswijzen naar voren heeft gebracht, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:1 3 van de Algemene wet be stuursrecht). Eindverslag Van de inspraak wordt een eind verslag gemaakt. De vaststelling van het eindverslag wordt gepubli ceerd in de Faam. Het eindverslag wordt toegezonderr aan de indie ners van een zienswijze. VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken de volgende verkeersmaatregelen bekend: 1Aan de noordzijde van de Klap roosstraat in Arnemuiden ter hoogte van de huisnummers 34 en 36 wordt een parkeerver bod met een lengte van circa 13 meter ingesteld. Dit wordt aange duid met een gele onderbroken streep aan de noordzijde van de rijbaan van de Klaproosstraat ter hoogte van de huisnummers 34 en 36, tegenover de vier haak- sparkeervakken. 2. Aan de zuidoostzijde van de Nadorstweg wordt het par keerverbod tussen de aanslui ting met de Sir Winston Churchilllaan en de bocht kort voor de aansluiting met de Noordsingel, opgeheven. 3. In de Oosterscheldestraat wordt een geslotenverklaring voor vrachtauto's ingesteld in noordelijke richting vanaf het kruispunt met de Sloestraat. Dit wordt aangeduid met een ver keersbord C7 (gesloten voor vrachtauto's) bij het kruispunt met de Sloestraat en met een vooraankondiging (bord C7 met onderbord 'na 75 m') bij het kruispunt met de Maasstraat. Inzage De besluiten liggen tot en met 17 november 2010 elke werkdag tij dens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Ko pieën zijn daar tegen betaling ver krijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heerJ.W. Lievense, telefoonnum mer (0118) 67 52 91. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedu rende zes weken, van 7 oktober tot en met 17 november 2010, een bezwaarschrift indienen. Het be zwaarschrift richt u aan: Burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waar tegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de wer king van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:1 6 van de Al gemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw be lang rechtstreeks bij een besluit is betrokken (artikel 1:2 van de Alge mene wet bestuursrecht). Uw be lang moet zich dan wel onder scheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eige naar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe om geving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een wil lekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwe zig* Een belanghebbende die redelij kerwijs verweten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van ae Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aan vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voor zieningenrechter, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. WET MILIEUBEHEER (1) (Kennisgeving ontwerp van besluit tot opleggen maatwerkvoorschrif ten) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn over te gaan tot het opleggen van maatwerkvoor- schriften ten aanzien van: Terrier Lifting Clamps B.V. gevestigd Ohmweg 11 Kabecon gevestigd Klevers- kerkseweg 85. Het gaat om voorschriften als be doeld in artikel 8:42, lid 1 van de Wet milieubeheer en artikel 2.20 lid 1 en 5 van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieube heer (Activiteitenbesluit) en de bij behorende Regeling algemene regels voor inrichtingen milieube heer (ministeriele regeling). Op basis van artikel 2.20 lid 1 en 5 van het Activiteitenbesluit en de bij behorende ministeriele regeling be staat het voornemen maatwerk voorschriften te stellen met betrek king tot geluid en gedragsregels. Het ontwerpbesluit en de op het besluit betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende zes weken, van 7 oktober tot en met 17 no vember 2010 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vak balie in het stadskantoor. Belanghebbenden kunnen gedu rende de terinzage termijn een zienswijze over vorenstaande, naar keuze, schriftelijk of monde ling naar voren brengen. Een schriftelijke zienswijze dient te wor den ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Ook kan, indien daarom wordt verzocht, tijdens een gesprek een zienswijze mon deling kenbaar worden gemaakt, telefoonnummer (01 1 8) 67 52 48. WET MILIEUBEHEER (2) (Acceptatie melding van verande ring artikel 8.19 Wet milieube heer) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op 27 september 2010 een melding als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet milieubeheer van Zeevisgroot handel Van de Gruiter en Zoon B.V. te Middelburg voor verande ringen met betrekking tot de inrich ting, gelegen aan de Nieuwe Kleverskerkseweg 19, voor welke inrichting eerder een milieu vergunning is verleend. De veran deringen betreffen een uitbreiding van het bestaande bedrijfspand 'met een koelcel. De voorgenomen veranderingen van de inrichting leiden niet tot an dere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrich ting op grond van de verleende vergunning mag veroorzaken. De voorgenomen veranderingen geven derhalve geen aanleiding tot wijziging van de milieuvergun ning. Om deze redenen hebben wij besloten de melding te accepte ren. Voornoemd besluit en alle rele vante stukken liggen vanaf 7 okto ber tot en met 1 7 november 2010 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afde ling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stuk ken telefoonnummer (0118) 67 52 43. Op grond van de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbende die het niet eens zijn met voornoemd be sluit, in de periode van 7 oktober tot 1 8 november 2010 een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het be handelen van een dergelijk*ver zoek wordt griffierecht geheven. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge a'rtikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: Abelenlaan 1 t/m 5, Ber kenlaan 1 t/m 15/ Doorn- laan 1 t/m 13/ Eikenlaan 1 t/m 29/ Esdoornlaan 1 t/m 21/ Essenlaan 1 t/m 27, Griffioenstraat 1 t/m 7, Kastanjelaaan 1 t/m 27/ Kornoeljelaan 1 t/m 5, Lijsterbeslaan 1 t/m 29/ Sleedoornlaan 1 en 3 en Tamariskenlaan 1 t/m 15: renoveren woningen. Hoogelandsewegje 2: plaat sen schuur/berging. Jodengang 16: bouw ber ging* Klarinetweg 9: plaatsen re clame. Lange Delft 72-74: verande ren indeling bestaande apparte menten. Noordweg/Noordsingel: bouwen 15 wooneenheden. Schuiffelstraat lc/ld: ged. veranderen opgang en woon huis nr. 1 d. Van Cittersstraat 7: uitbrei den woning. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, Ka naai weg 3, te lefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouw vergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeente lijke) monumenten-, gebruiks-en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum Van verzending): Achter Breeweg 37/39: sloop dak van garage (29-9). Bellinkstraat 34: intern ver bouwen (29-9). Bernardus Smytegeltstraat 3 t/m 73: sloop panelen op balkon (27-9). Dam 59: ged. vernieuwen schoorsteen (27-9). Grevelingenstraat 10: ver wijderen asbesthoudend materi aal (28-9). Johan Hieronimus Huijs- senstraat 11plaatsen dakop- bouw (27-9). Kruitmolenlaan 123: plaat sen kaartverkooploket (29-9). Muidenweg, ongenum merd, te Arnemuiden: bouw vrijstaande woning (27-9). Pottenmarkt 11vervangen stucwerk voorgevel (27-9). Singelstraat 17: bouw kelde ringang (27-9). Wijngaardstraat 1-5: plaat sen arzuigkanaal (29-9). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE ONTHEFFING EN BOUWVERGUNNING NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende ontheffingen van het bestemmingsplan en bouwvergun ningen zijn verleend: L.J.A. Hoogenboomstraat 17: uitbreiden woning. Noordweg 268B: plaatsen tuinhuisje. Prinsen hove 48: vergroten dakkapel op voordakvlak. Vogelstraat 7: bouw carport. De bouwvergunningen met ont heffingen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 7 oktober tot en met 17 november 2010, elke werkdag tijdens kan tooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergun ningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De be langhebbende die het niet eens is met het besluit, kan vanaf 8 okto ber tot en met 1 8 november 2010 een gemotiveerd beroepschrift in dienen bij de Rechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waar tegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift .heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorzie ning vragen aan de Voorzienin genrechter bij de Rechtbank Middelburg. Voor zowel het be handelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlo pige voorziening is griffierecht ver schuldigd. Lees verder op pagina 39

de Faam | 2010 | | pagina 40