Walcheren 56e Kinderboekenweek Nieuw kapsel bij - nieuwe Kapperessie Onderdelenhuis Ytsma Buurtzorg Souburg open Nieuwe huizen Scheldekwartier in de verkoop Uit het Zakenhart van... Tot en met 16 oktober zijn er overal activiteiten rondom 'verbeelden' De Zandtovenaar is de enige zand kunstenaar in Nederland Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 oktober 2010 De Faam pagina 37 Onderdelenhuis Ytsma In Mid delburg bestaat vijfentwintig jaar. Door Marcel van der Voort Middelburg "Ik ben begonnen als iri'stallateur in woningen en deed daarnaast reparaties van wasmachines. Later heb ik met mijn vrouw een winkel overgenomen aan de Lange Geere en nu hebben wij het pand aan de Achter de Houttuinen 46", vertelt Arjen Ytsma. Terwijl hij vertelt over een kwart eeuw onderdelenhuis Ytsma is zijn vrouw Ciska in de winkel bezig. Arjen: "Het is ons gelukt om het zolang vol te houden door vooral onze eigen weg te volgen en door niet te veel over de schutting te kijken naar concurrenten. Wij hebben Arjen en Ciska Ytsma willen op zijn minst nog tien jaar doorgaan met het onderdelenhuis. FOTO POWERNEWS. voornamelijk onderdelen van huishoudelijke apparaten en stofzuigerzakken." Ciska vult hem vanuit de winkel aan: "De stofzuigerzakken zijn in die vijfentwintig jaar geble ven. Bij onze start waren er tweehonderd soorten, tegen woordig zijn dat er driehon derd." In het begin was er bij onderdelenhuis Ytsma veel vraag naar antennes. "Ik heb die ook op de daken geplaatst. De antennes zijn verdwenen. Ook de hype van 27 Mc ap paratuur, de zogenaamde bakkies, is voorbij. Die zaken hebben plaats gemaakt voor bijvoorbeeld reinigingsta bletten voor koffiezetappa raten en computersnoeren", verklaart Arjen. Net als des tijds bij de opening verrast Onderdelehuis Ytsma in de cember de klanten met met een attentie. De 56e editie van de Kinder boekenweek begint vandaag en staat in het teken van het verbeelden van verhalen. Tot en met 16 oktober zijn bijzondere activiteiten voor kinderen te doen. De Faam doet er een greep uit. Door Tara De Vriend Vlissingen Zandkunst In Bibliotheek 't Spui in Vlis singen geeft de Zandtovenaar vandaag (6 oktober) drie voor stellingen. Gert van den Vijver is de enige zandkunstenaar in Nederland. Hij strooit, veegt en schuift met zand op een im posante lichtbak en maakt le vensechte zandschilderijen van dieren, mensen en vormen. De shows zijn om 14.00, 15.30 en 19.00 uur. 0ké4kids Ook zijn vandaag, woensdag 6 oktober, Marcel en Lydia Zim- mer en hun band te zien en te horen. Het concert wordt ge organiseerd door boekhandel Bestevaer en Bookshop Go(o)d Times Centrum en begint om 20.00 uur aan de Voltaweg 3 in Vlissingen. Het echtpaar geeft vanaf 15.45 uur ook een Oké- 4Kids kinderconcert op deze zelfde locatie. Kaarten voor deze concerten kosten respectievelijk 10 en 5 euro bij de organiserende winkels. Petteflet 6 oktober is in de Zeeuwse bi bliotheek de film Pluk van de Petteflet te zien tussen 14.00 en 15.30 uur. Entree is 1 euro. Don derdag signeert Gideon Samson in de Drvkkery tussen 12.00 en 14.00 uur. Hij schreef boeken als Niks zeggen! en Ziek. Zaterdag is in de Drvkkery de workshop De Grote Schilderijen Tentoon stelling met Lucy de Graaf en Annemarijke de Jong. Zij teke nen tussen 13.00 en 16.00 uur op muziek. Interactief Woensdag 13 oktober speelt in de Schouwburg in Middelburg theatergroep Moex de Mees Kees Show. Het is een interactie ve voorstelling waarbij kinderen mee mogen zingen. Alle activitei ten staan op: www.drukkerijmid- delburg.iil. In de bibliotheek in Vlissingen is zaterdag 9 oktober ook een workshop striptekenen van kunstenaar en tekenleraar Johnny de Jonge. Woensdag 13 oktober is eenzelfde workshop in de bibliotheek in Oost-Souburg. Toegang is 2 euro en reserveren kan via: activiteit@spui.nl. Boekenweekgeschenk Mirjam Oldenhave schreef het Kinderboekenweekgeschenk Mees Kees In de gloria. Iedereen die voor minstens 10 euro koopt aan kinder- of jeugdboeken krijgt het geschenk er gratis bij. Buurtzorg Souburg opende vrijdag 1 oktober zijn deuren. Buurtzorg Souburg, Oranje plein 29B opende vrijdag 1 oktober zijn deuren. Door Karin Ocké Oost-Souburg "Buurtzorg is de nieuwe thuis zorg organisatie van Neder land," vertelt wijkverpleeg kundige Stefanie Velders. "Wij zijn de eerste op Walcheren en bieden kwaliteit, deskundigheid en professionaliteit. Wij zijn geen bureaucratie en daardoor goedkoper, wat ook goed is voor de zorgverzekeraar." Collega Esther Vuijk voegt eraan toe: "Wij leveren vierentwintig op zeven zorg. Wanneer je ons belt, krijg je gelijk iemand aan de lijn en nog dezelfde dag wordt hulp geboden." Bij een grote thuiszorginstelling is het meestal zo, dat een cliënt meerdere zorgverleners over de vloer krijgt, die allen iets anders doen, van het ver zorgen van een wond tot het wassen en aankleden van de cliënt. Een medewerker van Buurtzorg neemt de totale zorg van een cliënt voor zijn rekening en dat wordt als heel prettig en vertrouwd ervaren. Op deze manier kan er zorg op maat worden geleverd. Buurtzorg Souburg bestaat uit een klein hecht team en werkt voornamelijk in Souburg. "Wij zijn abso luut geen concurrentie voor andere zorginstanties, "zegt Stefanie, het is misschien zelfs mogelijk om samen te werken." Meer informatie over Buurt zorg Souburg is te vinden op www.buurtzorgnederland. com en via tel. 06 12375210 De 56e editie van de Kinderboekenweek staat in het teken van het verbeelden van verhalen. Er gaan op vrijdag 15 en zaterdag 16 oktober stadswoningen van het project Bestevaêr op het Vlissingse Schelde kwartier in de verkoop. Dat gebeurt tijdens de Woonland, Woningbeurs voor Zeeland in de Zware Plaatwerkerij. Door Marcel van der Voort Vlissingen Projectontwikkelaar AM Zeeland presenteert daar onder andere negen stadswo ningen. Het gaat om een blok met vier huizen met twee of drie woonlagen met een plat dak in de Wagenaarstraat. De nieuwe woningen zijn te koop vanaf 199.900 euro vrij op naam en compleet met garage. En ook een blok bestaande uit vijf hui zen met twee lagen en een kap in de Kleine Kerkstraat. De prijs is vanaf 219.900 euro, inclusief de garage. Gelijktijdig start de verkoop van de acht apparte menten Maipu. Die verrijzen aan de Houtkade en zijn te koop vanaf 309.900 euro. Genoemde panden zijn in de verkoop bij de Vlissingse makelaar Bert Bim- mel. Elke twee weken verschijnt er sinds enige tijd een column over de mooie kanten van Vlis singen en het Scheldekwartier in weekkrant De Faam. De schrijfster is Mar iet Schoen makers (58). "Het idee kwam van projectontwikkelaar AM Zeeland. Ik vind schrijven leuk en had de smaak snel te pak ken. En wil doorgaan zolang ik inspiratie heb", laat ze weten. En vervolgt: "Eén van mijn co lumns heeft 'Mooie stad.' Een vriend van mij kwam voor het eerst in Vlissingen en zijn mond viel open. Zo mooi vindt hij de stad. Mijn tekstbijdragen heb ben een boodschap. Ik wil dat de mensen trots op Vlissingen zijn. Ik krijg ook inspiratie als ik door de stad wandel. Na tuurlijk leg ik een link met het Scheldekwartier. De mensen moeten het besef krijgen dat dit bij Vlissingen gaat horen." Volgens Schoenmakers heeft de stad veel positieve kanten. "Daar moeten de mensen de ogen voor openen. Maar ook kritisch zijn naar dingen toe die niet goed zijn, Zonder negatief te worden", verduidelijkt ze. Info over de woningen: www. woneninbestevaer.nl noemen mij 'Essie' en daar heb ik Kapperessie van gemaakt", lacht ze. En vervolgt: "Ik heb sa men met mijn man alles bedacht en de zaak ingericht." En vertelt verder: "Kapperessie zit in de looproute van het centrum." Ze doet knippen, wassen, föhnen, permanenten, ver ven-en High lights. "Een kleurtje of High lights zijn in", verduidelijkt Ze. Knippen voor heren kost 14,95 euro, dames 17,95 euro, kinde ren tot en met vijf jaar 9,95 euro en tot en met twaalf jaar 13,95 euro. Dinsdag, woensdag en vrijdag open van 8.31 tot 17.31 uur; donderdag van 8.31 tot 20.31 uur en zaterdags van 8.01 tot 14.31 uur. Maandag gesloten, 0118-612631. Het is woensdagochtend en Esmeralda de Bree is druk bezig met het nieuwe kapsel van Dionny. Nieuw is ook haar Kapperessie, aan de Lange Geere 6 in Middelburg. De kapsalon is donderdag 9 september geopend. Door Marcel uan der Voort Middelburg "Een eigen kapsalon was mijn droom. Ik wilde dit best lang. Daarom heb ik de knoop door gehakt en ben ik voor mezelf begonnen", zegt De Bree, nadat Dionny tevreden de zaak heeft verlaten. Het is raden naar de Esmeralda de Bree is bezig met het kapsel van Dionny. FOTO POWERNEWS. oorsprong van de naam die de uitkomst is eenvoudig. "Ik heet kapsalon heeft gekregen, maar de zelf Esmeralda, mijn vrienden

de Faam | 2010 | | pagina 39