Trostomaten Conférence Bezuinigen op onze ontwikkeling treft GRATIS!!! HEROPENING 't FRIETUUS 1,00 Snijboontjes Muskaat Druiven Wanneer wordt het huisafval opgehaald? Als je toe bent aan een nieuwe uitdaging waterfront www.moensstoffering.nl Nooit meer scheren, harsen of epileren en een gladde huid zonder vervelende haren of stoppels.... Betrouwbaar, veilig en effectief )KT()BER MIDWEEK-SPHCIAI.T 14,95 Bij aankoop van één gezinszak frites: deze héle week 2 kroketten of 2 frikandellen of 'n overhéérlijk softijsjeü! EXTRA AANBIEDING: Koffie met appelqebak Meanderlaan 486 Middelburg Tel. 0118-637557 Moens 0* Doe uw voordeel Praktijk voor Chinese geneeskunde Hans Visser Acupunctuur Kruidentherapie Electro-acupunctuur (MORA) tQromteKhuurtfe/ specialist rauwkost salades malse jonge per 400 gram super kwaliteit uit Sicilië per500gram mooie per 500 gram de allerbeste kwaliteit ook weer schorseneren - past/naken nieuwe oogst rammenassen 'tC^roente^chuurtfe^ Laat u ontharen met de best geteste Light-sheer diode ontharingslaser - vergoeding gezicht door ziektekostenverzekering - 25 jaar ervaring met ontharen waarvan 9 met de laser Geschikt voor: gezicht, bikinilijn, oksels, armen, rug, borst, benen. Maak nu een afspraak voor een gratis en vrijblijvend advies en proefshot. Huid- en lichaamsverzorging Charline Praktijkcentrum "het Gemeentehuis" Noordweg 495, 4333 KE Middelburg Tel. 0118-640046 www.charline.nl charline.rhoon@planet.nl Oksels en bikinilijn 175,- per behandeling* Onderbenen en bikinilijn 200,- per behandeling* Onderbenen en oksels 200,- per behandeling* Huisvuil Andere baan Cultuur is een verademing voor de geestelijke ontwikkeling Nieuw jasje voor Vlissingse Timmerfabriek Altijd actueel: de-faam.nl NIEUWE KAART! Jagerschnitzel met frites en sla (met een saus van diverse paddestoelen) 2 gangen al vanaf 24,50 3 gangen al vanaf 30,50 Boulevard - Vlissingen - 0118-41 55 55 Pedro en Arlette Ventevogel www,restaorantwaterfrQnt.nl STOFFERING |U v. fj.l LAMINAAT: Vele merken o.a. Quickstep - Meister - Balterio Nu GRATIS PLAKPLINTEN TAPIJT OESSO: mooie kwaliteit 2 kleuren 400 cm br. van €-206T- nu gratis gelegd 125,- p.m. TRAPPENACTIE - Dichte trap. Tapijt uit couponnen-collectie naar keuze, incl. plakmiddelen en leggen nu 395,- OVERGORDIJNEN: vele aanbiedingen bijv. - kamerhoog ivoorkleur€££5QTiu42.50 p/mtr.gemaakt - kamerhoog verduisterend div. kleuren €i3#fT nu 29,95 gemaakt - Inbetweens: vele rollen voorraad kamerhoog nu 39,95 p/mtr. gemaakt RELAXFAUTEUILS in stof en leder vanaf 499,- SENIORENLEDIKANTEN div. modellen van €-325;- nu 225,- Moens Stoffering - Molendijk 59 - 4339 AC Nieuw en Sint Joosland Telefoon 0118 - 6012 33 - 602671 - Fax 0118 - 60 62 41 projecten - woninginrichting - meubelstoffeerderij - meubelen Wij behandelen: pijnklachten; menstruatieproblemen; rugklachten; psychische klachten; moeheid; allergieën; hooi koorts; maag- en darmproblemen; etc. Voor afspraken: Dinsdag, woensdag, donderdag van 9 -17 uur en vrijdag. Amstelstraat 49, Oost-Souburg, tel. 0118-490Q84 www.praktijkvisser.nl Vergoeding via diverse zorgverzekeraars mogelijk. voor een vitaminekuurtje ga je naar onze aanbiedingen voor deze week GRATIS op traditionele wijze, schuin fijn voor u gesneden dikke handperen per kilo onze salades kunt u eten zonder dat de weegschaal het komt te weten!!! Oostkapelseweg 87 Serooskerke tel: 0118591459 www.groenteschuurfje.nl bij inlevering van deze bon, actie geldig t/m 30-11-2010 www.de-faam.nl www.deweekkrant.nl/banen "Net als iedere sector moet ook de culturele geld inleveren. Dus gelijke monniken, gelijke kappen. Mensen die leven onder de minimumgrens krijgen eveneens minder geld", zegt Middelburger Paul in het centrum van de Zeeuwse hoofdstad over de voorgenomen miljoenen bezuinigingen op cultuur. Door Marcel uan der Voort Walcheren Het rijk, provincie en ge meenten hebben miljoenen euro's aan bezuinigingen aangekondigd voor de cultu rele sector. Jan: "Dat is goed. Omdat cultuur weggegooid geld is. Ik hou er niet van en het is spotten met overheidsgeld." H. Schramhek vindt dat een gedeeltelijke bezuiniging re alistisch is door efficiënter te werken. Verademing "Cultuur is een verademing voor de geestelijke ontwikke ling", verklaart ABolderwijk op het Abdijplein. "Ik vraag mij af of bezuinigen noodza kelijk is. In Middelburg is veel te doen in de Schouwburg en wij hebben ook het Nazo merfestival. Als ik dat moet missen zou het jammer zijn", meldt Maya van der Vlugt. Ze krijgt bijval van Ivette van der Sar: "Ik heb met de kin deren een VOC speurtocht gedaan. Zo krijgen ze iets van de cultuur mee. Als subsidies stoppen, dan gaan mijn kinderen dat zeker ook heel erg missen." Haar dochtertje Eva vertelt(9): "Tijdens de speurtocht heb ik veel geleerd over de VOC- tijd." Voor de supermarkt van Kou- dekerke gooit M. den Haan zijn flessen in de glasbak: "Misschien zijn de bezuinigingen nodig, maar erg jammer. Als wij later de cultuur opnieuw moeten op bouwen gaat het veel meer geld kosten. Zelf schilder ik en schrijf gedichten en ga regelmatig naar concerten en toneelvoorstellin gen in Middelburg en Goes. Ik zou het vervelend vinden als ik dit moet gaan missen door be zuinigingen." Rolling Stones Vrachtwagenchauffeur J. de Witte reageert totaal anders: "Ik hou niet van cultuur. Ze drin gen het anderen op en het kost miljarden. Wel ben ik twee keer naar een concert van de Rolling Stones geweest. Dat is niet ge subsidieerd, maar op commer ciële basis. Zoiets is okay." Dan maar eens in Vlissingen De Timmerfabriek in Vlissingen is inmiddels bijna helemaal uit de steigers en toont haar nieuwe jasje aan het publiek. Het hele casco is vernieuwd. De ca scorestauratie bevindt zich nu in de zogeheten opleverfase. Dit betekent dat de aan nemers nu druk doende zijn met het afronden van allerlei werkzaamheden. Naar verwachting is eind oktober de cascorestaura tie gereed en dan moeten ook alle steigers uit het straatbeeld verdwenen zijn. Als het eenmaal zo ver is zal de gemeente Vlissingen ver volgens werken aan terreinvoor zieningen ten behoeve van een betere bereikbaarheid van het gebouw. Feestelijk Naar verwachting zijn eind van het jaar ook deze werkzaamhe den gereed en wordt het geheel vernieuwde gebouw feestelijk opgeleverd. De geheel ver nieuwde Timmerfabriek krijgt naast een nieuw jasje ook een nieuwe bestemming. Eerder dit jaar, in februari ondertekenden de gemeente Vlissingen en Om roep Zeeland een intentieover eenkomst, met het voornemen Omroep Zeeland te huisvesten op de eerste en tweede ver dieping van het monumenta le pand aan de Koningsweg. Deze intentieovereenkomst liep tot 15 september. Ontwerp Zowel de gemeente Vlis singen als Omroep Zeeland hebben besloten het overleg voort te zetten en een voor lopig ontwerp op te laten stellen voor de inrichting van de Timmerfabriek. De gemeente en de provinciale omroep zijn begonnen met een architectenselectie voor het maken van een voorlo pig ontwerp ten behoeve van de huisvesting van Omroep Zeeland.

de Faam | 2010 | | pagina 2