GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN ONDERZOEK LEEFBAARHEID LOCALBOARD www.sola.nl VLISSINGEN yy Altijd actueel: de-faam.nl Woensdag 6 oktober 2010 De Faam pagina 12 GEMEENTE Het dorpsplatform Souburg heeft als doelstelling de leefbaarheid in het dorp te bevorderen. Aan die leefbaarheid zitten heel veel facetten. Deze verdienen de nodige aandacht en bovendien hebben deze allemaal met elkaar te maken. Door middel van een woordspin hebben we gepro beerd het geheel zichtbaar te maken. Deze woordspin kunt u .vinden op onze website www. platformsouburg.nl. Hoe zat het met de leefbaarheid op dit onderdeel, hoe zit het er nu mee en hóe moet het verder? Dat zijn de kernvragen, waar we graag een antwoord op willen. Gezien de omvang een flinke klus. Verder wil len we een onderzoek dat geba seerd is op feiten en niet op meningen en wensen. De beno digde kennis hiervoor hebben we niet zelf in huis. We weten meestal wel waar je gegevens kunt vinden, maar dan moeten die gegevens nog worden gesorteerd. Aan de hand van de informatie kunnen conclusies worden getrokken en een beleidsvoorstel worden gefor muleerd. We zijn op zoek naar mensen, die ons hierbij kunnen helpen vanuit hun eigen expertise. Bent u thuis in de wereld van de statistiek, bent u goed in het formuleren van conclusies en beleidsvoorstellen, kunt u goed gegevens sorteren en grafisch weergeven? Dan bent u degene die wij zoeken. Voelt u. zich hierdoor aangespro ken en uitgedaagd, neem dan con tact op met onze coördinator voor het leefbaarheidsonderzoek, dhr. Jaco Janse, jje@platformsouburg. nl. Hij zal u graag alle nodige informatie verstrekken en uw vra gen beantwoorden. LocalBoard heeft een geslaagde zomervakantieweek en een buren- dag achter de rug. Tijdens de burendag hebben enkele bewo ners uit de buurt een eigenge maakt bloemstukje aangeboden gekregen van de kinderen. Dit najaar 2010 wil LocalBoard aan dacht besteden aan maatschappe lijke betrokkenheid. We willen hiermee de sociale cohesie bevor deren onder de bewoners. Het thema is "ik, jij, de maatschappij en wij". Dit thema willen we in de diverse activiteiten laten terugko men. Jongeren We willen extra aandacht geven aan jeugdparticipatie door het oprichten van een LocalBoard jeugdparticipatiegroep. We willen jongeren betrekken bij het actief inzetten voor de wijk/buurt. We willen hen laten meedenken in een jeugd-denktank gericht op "ik, jij, de maatschappij en wij". Moeders We willen moeders met peuters uit de multiculturele samenleving be-trekken bij de sociale aspecten in de maatschappij door het aan bieden van activiteiten en een ontmoetingsruimte. Wij willen hen hiermee uit hun sociale isole ment halen. Voor een goed draai ende maatschappij is het nodig dat de mensen erin hier ook mee bezig zijn. De activiteiten starten 4 oktober 2010 en zijn iedere dins dag. en donderdag van 13.00 tot 15.00 uur. Onderwijs volwassenen We willen een vervolg geven aan het project laaggeletterdheid door het geven van computerles. Hier mee hopen we de stap naar de arbeidsmarkt kleiner te maken. En we gaan starten met het geven van Nederlandse les aan allochto nen en laaggeletterde. Kinderen Veel mensen worden geraakt door de crisis. Wij willen ervoor waken dat daardoor kinderen worden uitgesloten van sociale/maat schappelijke deelname, omdat er binnen het gezin geen geld is om actief mee te doen in de directe omgeving. We willen daarom in het najaar starten met weekactivi- teiten voor kinderen. In deze acti WOENSDAG 6 OKTOBER 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Viissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Viissingen viteiten komt het thema "ik, jij, de maatschappij en wij" aan de orde. De vaste middagen voor kinderen zijn woensdag van 15:00 - 17:00 uur en vrijdag van 15:00 - 16:30 uur. Alle bewoners Bij voldoende belangstelling wil len we 6 themamiddagen "ik, jij, de maatschappij en wij" organise ren. Na afloop kunnen de bewo ners onderling in gesprek over het thema. Tot slot Wilt u ons sponsoren of heeft u speelgoed en/of knutselspulletjes die u kwijt wilt? Wij kunnen ze heel hard gebruiken. We zitten aan de Ridderspoorlaan 2 (in het bijgebouwtje) in Viissingen. Als u vragen heeft of u wilt deelnemen aan bovenstaande activiteiten neemt u dan contact met ons op, tel. 06 - 36 12 92 97. In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoor digingen binnen de gemeente Viissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaatsen. Deze keer hebben dorpsplatform Oost Souburg en LocalBoard daarvan gebruik gemaakt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, adviseur Burgerparticipatie; tel. (0118) 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl.

de Faam | 2010 | | pagina 12