f r Druk bezochte receptie bij afscheid Hannie Kool-Blokland Op zoek naar vergaderstukken van de raad en commissies? Het woord aan raadslid Rob van Eijkelenburg Herleggen tegels in gedeelte binnenstad Start nieuwe ronde wijktafels Aanmelden voor Klankbordgroep Molenwaterpark en Theater Vorige week vrijdag nam Hannie Kool - Blokland afscheid als wet houder van de gemeente Middel burg. Per 1 oktober is zij benoemd tot directeur van het Zeeuws Archief. Mevrouw Kool was raadslid voor het CDA vanaf januari 1997, voordat zij in juni 2003 wethou der van de gemeente werd. Johan Aalberts (CDA) volgt haar op. Burgemeester Kaos Schouwenaar bedankt namens de gemeente Middelburg Hannié Kool-Blokland voor het vele werk wat zij gedaan heeft als raadslid en als wethouder. Foto: Jacky Nijsen De agenda's, voorstellen en be sluiten van vergaderingen van de raad en commissies zijn al een tijd via www.middelburg.nl te raadplegen. Vanaf nu kunt u ook via een kalender zien wanneer de raad en de commissies vergade ren en daarbij direct doorlinken naar de agenda en achterlig gende stukken. Ook kunt u mak kelijk op zoek gaan naar voorstellen of besluiten met de uitgebreide zoekfunctie. De nieuwe service kunt u vinden onder www.middelburg.nl Ge meenteraad Raadsinformatie. Wij zijn benieuwd wat u ervan, vindt. Als u suggesties of opmer kingen heeft kunt u die mailen aan info@middelburg.nl onder vermelding van Raadsinformatie. Mooi Middelburg Eind dit jaar is de weg onder het kanaal richting Vrouwenpolder klaar en kan de oostkant van Mid delburg verder opgeknapt wor den. Deze oostkant wordt voor bezoekers en toeristen de nieuwe entree naar de stad en mag wat D66 betreft net als de rest van de stad kwaliteit uit gaan stralen, en vooral gastvrijheid. Door de ge hele planontwikkeling wordt eigen lijk deze oostkant en met name Ramsburg, als van nature de stad ingetrokken, het is géén afstand meer naar de Dam, zeker niet als we er in slagen een mooie looproute te maken. Door een flink parkeerterrein aan te leggen bij de Punt heeft ook Oost Middel burg de broodnodige parkeervoor ziening en kan de binnenstad nog autoluwer. En met een beetje visie realiseer je op de Punt ook nog het nieuwe theater straks Door de gewijzigde verkeersstroom na opening van de nieuwe weg zal de verkeersdruk richting centrum via Nassaulaan/Sportlaan toenemen en gaat het gebiedje rond het oude Miniatuur Walcheren kraken onder de verkeersdruk. In combinatie met parkeerdruk door een theater daar wordt dat vragen om ongelukken. Dat moet nog anders, beter. Door deze ontwikkeling krijgt het ge bied Stationsbrug, Kaaien en Ne- derstraat ook een kwaliteitsimpuls en dat mag na jaren herrie en fijn- stof! D66 kiest voor kwaliteit en dat geldt, hoe raar het klinkt, ook voor bezuinigingen. Het goed koopste is roepen "minder ambte naren" of "geen lastenverhoging". D66 vindt het beter om te kijken waar je als inwoner echt je ge meente voor nodig hebt en juist die zaken op hoog niveau te hou den. Minder ambtenaren kan, als we het ook goed vinden dat afde ling burgerzaken op koopavonden gesloten wordt of het verlenen van een bouwvergunning een weekje langer duurt. Het gaat steeds om keuzes maken en D66 zal zich steeds verantwoorden voor die keuzes via o.a.website D66 Wal cheren. Op korte termijn krijgt de wijk Nieuw Middelburg een opknap beurt en worden bewoners van de wijk Dauwendaele uitgenodigd om voor hun wijk brandstof aan te dragen voor een kwaliteitsplan. Stroomlijning vindt plaats via de wijktafel Dauwendaele en D66 hecht een groot belang aan goed functionerende wijktafels. Neem de uitdaging aan! Samen zijn we de stad! Rob van Eijkelenburg Fractievoorzitter D66 rijke06@zeelandnet.nl Op maandag 4 oktober start het aannemingsbedrijf Van der Straaten uit Hansweert, in opdracht van de gemeente Middel burg met het herleggen van de natuursteentegels in de Lange- viele, de Pottenmarkt en in de Gravenstraat van de Markt tot de Zusterstraat. Het werk wordt in vijf aaneengesloten fasen uitgevoerd: Fase 1 Langeviele: van huisnummer 76 - huisnummer 46 (4 okt. -15 okt.) Fase 2 Langeviele: van huisnummer 46 - huisnummer 20 (11 okt. - 29 okt.) Fase 3 Langeviele: van huisnummer 20 - huisnummer 15 (25 okt. - 9 nov.) Fase 4 Pottenmarkt: van huisnummer 24 - Markt 73 (Bouwman) (8 nov. -19 nov.) Fase 5 Gravenstraat: van de Markt tot de Zusterstraat (15 nov. - 30 nov.) Het ongemak dat de werkzaamheden met zich meebrengen wordt tot een mini mum beperkt. Voor meer informatie kunt u contact opne men met het Ingeni eursbureau van de gemeente Middelburg, de heer C.J. Mout- haan, aanwezig tot 12 augustus en na 5 sep tember, of de heer J. Gabriëlse, aanwezig tot 6 september. De telefoonnumers zijn re spectievelijk (0118) 67 53 91 en (0118) 67 53 33. Foto: Jaqueline Pruijsers Foto: Jan Koole Wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Volgende week zijn er vier wijkktafels. Wijktafel Binnenstad bijt de spits af. Zij vergadert op maandag 4 oktober in de Schouwburg aan het Mo lenwater. Op de agenda staat: Stand van zaken actiepunten Wijktafel maart 2010, Pleinenvisie en behandeling aanvragen wijktafelbudget. Op dinsdag 5 oktober vergaderen wijktafels Nieuw- en Sint Joosland en Nieuw Middelburg. Op de Wijktafel Nieuw- en Sint Joosland wordt in het 'Durps uus op d'n oek' de nieuwe wijkwethouder voorgesteld. Verder komt de N57, de ont wikkelingen van de woonzorgservice zone aan de Quarleshavenstraat en de laatste stand van zaken Dorp van de Toekomst aan de orde. Op de wijktafel Nieuw Middelburg in Grandcafé Willem worden er drie presentaties gegeven over politie in de wijk, over de N57 en een presen tatie van Woongoed: Schatgraven en nieuwbouw Fazantenhof. Donderdag 7 oktober komt in het Van Cittershoff de wijktafel Sint Lau rens bij elkaar. Zij vergaderen over de stand van zaken plannen ge meente zoals Dorpsplan, Kwaliteitsatles en N57. De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk en beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. De agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u bekijken op www.middel- burg.nl>wonen en leven> wijken en dorpen en dan wijktafels. Onlangs heeft het college besloten de overeenkomst met architect Ven hoeven te tekenen voor het ontwerpen van een park en theater op het Molenwater. Dat betekent een volgende stap in het proces. Het college hecht eraan om dat in goede communicatie met de inwoners van Middelburg te doen. In het voorgaande traject hebben we steeds ge communiceerd met de Klankbordgroep Molenwaterpark en Theater. Nu we een nieuwe fase in gaan vind het college het belangrijk om anderen de kans te geven ook van de Klankbordgroep deel uit te maken. U kunt zich daarvoor aanmelden bij Daisy van Rijswijk. Dat kunt u telefonisch doen op telefoonnummer (0118) 67 52 39 of per mail: d.van.rijswijk@middelburg.nl). De vergaderingen van de Klankbordgroep vinden normaal gesproken plaats in de avonduren.

de Faam | 2010 | | pagina 8