Vlissingen promotie Trofee maakt Toon Poppe bekender HJ n i I dé Weekkrant De Faam RECEPT NODIG? WWW. DE-FAAM .NL ArsenaalDisco met sfeer 70s en 80s Nieuwe online galerieën op www. kunstwereldwijd.nl KANDIDAATSTELLING VLISSINGEN PROMOTIE TROFEE 2010 Mislukte graanoogst in Rusland maakt het Zeeuwse brood duurder Woensdag 29 september 2010 - Pagina 7 VLISSINGEN - In het Arse naal Theater in Vlissingen is zaterdag 2 oktober een ArsenaalDisco, met de mu ziek en de sfeer van de ja ren zeventig en tachtig. De retro diskjockeys nemen bezoekers mee terug in de tijd, met muziek van onder andere The Jacksons, Gloria Gaynor, Queen, The Dolly Dots en Madonna. Het het ArsenaalTheater is omge bouwd tot een complete discotheek. Verder zijn er surprise-acts en verrassin gen. Het is van 21.00 tot 2.30 uur. Kaarten zijn te koop via www.arsenaaldisco.nl voor 15 euro. Er is geen kaartver koop aan de deur. MIDDELBURG - Vanuit Stichting Kunst Midden- Oosten wordt in samen werking met kunstenaars uit verschillende culturen meegedaan aan activiteiten, workshops en exposities. Op de website van de stich ting, www.kunstwereldwijd. nl, zijn er twee nieuwe ga lerieën, namelijk: Kunst China en Kunst Mexico. Op Kunst China staan meer dan tweehonderd verschillende, unieke Chinese kunstwer ken. Op Kunst Mexico staat vanalles over de kunst van het metaal. Guadalupe Her- mosillo heeft al heel zijn le ven een eigen museum en op de site staat bijvoorbeeld hoe hij met alleen kolen vuur, hamer en aambeeld leven in metaal blaast. Gegevens indiener: Naam (Eventueel) bedrijf Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoon E-mailadres: nomineert als kandidaat voor de Vlissingen Promotie Trofee 2010 de navolgende privépersoon bedrijf organisatie instelling Naam (of bedrijfsnaam) (Eventueel) contactpersoon Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoon E-mailadres: Reden(en) van deze kandidaatstelling: (eventueel vervolgen op een vervolgvel) Plaats en datum Handtekening Deze kandidaatstelling ingevuld en ondertekend vóór 15 oktober 2010 opsturen naar: -Door Marcel van der Voort VLISSINGEN - "Ik ben drie keer genomineerd geweest voor de Vlissingen Promotie Trofee en heb het afgelopen jaar gewonnen. Deze prijs heeft mij en mijn website grotere bekendheid gegeven. Nog steeds praten mensen erover", zegt VlissingerToon Poppe. Het is dinsdagmiddag, de zon schijnt erop los en vanuit Poppe's appartement, aan de Boulevard Bankert zijn vrolijke mensen te zien die wandelen langs de Westerschelde. Op zijn balkon hangt een webcam. Die zorgt ervoor dat de omgeving continu is te zien op de vernieuwde website Boulevardbankert.nl. Vooral deze site heeft Poppe de trofee be zorgd. Hiermee promoot hij Vlissingen ook buiten de stadsgrenzen en dat sluit aan bij de doelstelling van Stichting Vlissingen Promo tie, die de prijs in het leven heeft geroepen. "De reacties na het winnen zijn gevarieerd geweest. Op de avond van de overwinning in hotel Arion en later tijdens een bezoek aan café De Concurrent kreeg ik complimenten. In weekkrant De Faam verscheen een leuk artikel. Maar er zijn ook minder positieve reacties gekomen. Je kunt het nooit iedereen naar de zin maken helaas", stelt Poppe. "De grootste kanshebber voor de Vlissingen Promotie Trofee 2010 is volgens mij Albert Dijkstra met Rescue. Ook Vlissingen Mari tiem zou kunnen winnen", besluit Poppe. De lezers van Dé Weekkrant De Faam mogen een bon invullen en daarop hun favoriet nomineren. Dat kan tot vrijdag 15 oktober. Vervolgens kiest een jury een winnaar. Voor de prijsuitreiking op maandag 29 november in hotel Arion gaat juwelier Henk van der Kooy aan de slag met de trofee van 2010. Stichting Vlissingen Promotie T.a.v. jury Vlissingen Promotie Trofee 2010 Oude Markt 3 ('t Spui) 4381 ER Vlissingen Het reglement van de Vlissingen Promotie Trofee kan schriftelijk worden opgevraagd bij bovengenoemde stichting of via e-mail op vlissingenDromotie@spui.nl. van toepassing zijnde situatie omcirkelen a.u.b. Foto: Jasper Karman I Koudekerke zegt kort en bondig over de prijsstijgingen: "Het is een feit. Daar kan ik toch niets aan veranderen." Eigenaar Peter Daane van de Piet Daane zaken heeft de prij zen van het hele brood twee weken geleden met tien cent omhoog gedaan. "Dat komt door de hogere meelprijzen, duurdere hulpstoffen en de forse boter en melkprijzen en loonsverhogingen", verduide lijkt hij. Invoeren Bakker Hans Teileman uit Se- - rooskerke heeft zijn brood sinds maandag een dubbeltje duur der op de planken liggen. "De Duitse en Russische graanoogst heeft effect op onze prijzen, omdat wij veel invoeren. In Ne derland wordt steeds minder graan verbouwd. Dus moet het van elders komen. Het heeft ook met kwaliteit te maken. Hier is het natter en daarom moet het Nederlandse graan met die uit het buitenland gemixt worden", verklaart hij. Kees Damen van bakkerij Bliek laat weten: "Wij hebben de broodprijs nog niet verhoogd. Maar volgen de ontwikkelin gen nauwgezet. Voor de con sument zijn de ontwikkelingen niet goed. Maar als de kosten stijgen zal het moeten. Veel van het graan dat is afgekeurd voor consumptie wordt uiteindelijk veevoer." Bij Bakker Steketee is het brood inmiddels al iets duurder geworden. De Mid delburgse en Vlissingse col lega Schrieks verhoogt zijn broodprijs binnenkort: "Ik vind het bedroevend dat er meelleveranciers zijn die de prijs deels opdrijven", stelt hij. DOOR MARCEL VAN DER VOOR' Prijs voor d stijgt OOST-SOUBURG - "Ik ga binnenkort de prijs van het brood verhogen. Ik ver wacht dat het vijf tot tien cent duurder wordt", meldt bakker Komé Steketee. Hij heeft verschillende winkels op Walcheren. Ook de Zeeuwse bakkers moe ten hun broodprijzen verhogen. Oorzaak is de mislukte graan oogst in Duitsland en Rusland. Bovendien drijven speculan ten de prijs op de grondstof- fenmarkt op. Steketee vanuit Oost-Souburg: "Veel oogsten in Rusland zijn verbrand of weg gespoeld. Door die omstandig heden zijn de prijzen inderdaad gestegen. Maar ik wil de prijzen voor het gebak niet verhogen." In de gaten houden Bakker Kees Westdorp van de Middelburgse bakkerij Van Op- dorp klinkt eveneens somber: "Wij hebben enkele weken geleden de broodprijs al ver hoogd. Onze broodleverancier vraagt vijftien cent meer en dat hebben wij helaas moeten doorberekenen. Anders doe ik mezelf tekort. Ik maak ook het gebak niet duurder. Hoewel di verse prijzen van grondstoffen, zoals boter, eveneens stijgen. Dat blijf ik in de gaten houden." Bakker Koppejan met winkels in Meliskerke, Westkapelle en "Ik vind de prijsstijgingen van het brood zorgelijk. Omdat het nog niet duide lijk is of het zo blijft, of dat de prijzen aan het einde van het jaar nog verder omhoog gaan", verklaart bakker Bart Tuilenaar uit Vlissingen. Bij hem is het brood tien cent duurder. En benadrukt: "Ik vind het vooral jammer omdat de verschillen met prijzen in de supermark ten steeds groter wor den. Die maken prijs afspraken en hebben een groter verkoopvo- -w lume. Bij ons worden de prijsverhogingen snel doorberekend. De klanten zien het verschil, maar het is voor hen niet duidelijk waaraan dat ligt." "Bij Bakkerij Steketee is het brood al iets duurder", stelt mevrouw Steketee. FOTO JASPER KARMAN

de Faam | 2010 | | pagina 7