Dorpsstraat Oostkapelle moet verkeersveiliger Groot onderhoud Veerse wegen Iduinzicht Oranjezon n culinaire tocht Serani in de Hooizolder Tuinmeubelen biologisch dynamisch Voorlichtingsmiddag over Erfrecht Altijd fietsweer, ook voor regenkleding naar: langs fameuze restaurants HOUMES Gegrilde lamskoteletjes met kruidenboter 16,00 koningin emmaweg 26 vrouwenpolder tel.+31 (0)118-59 4735 info@u itspanntngoranjezon.nl Health*^ Motion van nieuw steigerhout op bestelling Vrijdag en zaterdag, onbeperkt warm en koud buffet Restaurant "Duinzicht" TM Door Marcel van der Voort OOSTKAPELLE - "Wij vinden dat er een betere verkeersafwikkeling in Oostkapelle moet komen. Veel verkeer rijdt nu door de Dorpsstraat", meldt voorzitter Simon Lous van dorpsraad Oostka pelle. "Wij hebben van gemeente Veere een brief gekre gen met het verzoek om binnen een aantal weken punten aan te dragen voor de toekomstvisie en structuurplan. Graag willen wij onze invloed ge bruiken. We zijn al bezig met het maken van een dorpsplan. Dat schuiven we even op. De verkeers situatie in de Dorpsstraat zullen wij wellicht op die puntenlijst noteren" legt Lous uit. En verduidelijkt: "Wij willen dat die straat verkeersveiliger wordt door de rijbaan voor auto's en een fiets- en voetpad op gelijke hoogte te maken. Ook moet wat ons be- fruit groente vlees kaas melk brood natuurvoeding di t/m za 9-13 uur en van 14.30-17.30 uur tussen Vrouwenpolder en Oostkapelle Oranjezomueg 1 06-57565551 treft de Dorpsstraat aantrekkelijker voor toeristen worden." In het dorp kijken ze niet spanning uit naar een uitspraak van de Raad van State in Den Haag. Inzet is de bouw van zestig tot zeventig wo ningen de komende jaren. Dat de bouw van het nieuwe woonzorg complex (WoZoCo) aan de Duinweg binnenkort start is wel zeker. Liever ziet de dorpsraad de ouderen vlakbij de Dorpsstraat ge huisvest, maar de gemeenteraad heeft unaniem voor de locatie op afstand gekozen. "Het is aan trekkelijk wonen in Oostkapelle, omdat wij hier veel natuur hebben, zoals duinen, bos en zee. En aan de zuidkant een open polderlandschap. Wat betreft het aanbod voorzieningen mogen wij niet klagen. Er is onder andere een supermarkt, andere winkels, restaurants, sporthal, sportterreinen en een ont moetingscentrum" besluit Lous. GRIJPSKERKE - De Stichting Welzijn Veere houdt in samenwerking met de Commissie Welzijn Ou deren een voorlichtingsbijeenkomst voor vijftig plussers over Erfrecht op dinsdag 5 oktober. Het be gint om 14.00 uur in 't Dorpshuis in Grijpskerke. Notaris Van der Weide, van notariskantoor Janse de Jonge Van Wouwe, geeft uitleg over de verande ringen en tips. Iedereen krijgt vroeg of laat met het erfrecht te maken. Veel mensen willen zelf bepalen wat er met hun bezittingen gebeurt als zij komen te overlijden. Meer informatie via 0118-583687. ciiVo 3 oodóe Dorpsplein 14, Aagtekerke 0118-581306 www.leojoossetweewielers.nl Exclusieve maandmenu's voor ontdekkers Sfeervol (fineren in Vrouwenpolder en Oostkapelle met het Oktober- Wüdniemi Licht gebonden doep van wild met bospaddestoelen of Paté van eend met een uienconfit op een bedje van veldsla Geotoofde konijnenbout in een saus van Grimbergen Hazepeper met stoofpeertjes, rode kool en aardappelpuree Maedtro Gelato d vanilleijd met warme kersen en slagroom Dorpsdijk 20, Vrouwenpolder. Reserveren via 0118 59 19 88 Grand Café Restaurant .Hótel Duinweg 99, Oostkapelle. Reserveren via 0118 58 14 57 MAKELAARS Eva Besnyostraat 5 4361 DB Westkapèlle lnfo(Ö)hoiime5makel;.»;i rs.nl emiddelino Hypotheekadvies yMÈËÊP" Door Tara De Vriend VEERE - De gemeente Veere houdt, tot en met woensdag 6 oktober, een groot onderhoud aan een aantal doorgaande wegen. Met het oog op een veilig wegennet, ook in het komend win terseizoen, worden de werkzaamheden tegelij kertijd en snel uitgevoerd. Het verkeer zal overlast ondervinden en waar nodig omgeleid worden. De Schelpweg en Schuitvlotstraat in Domburg krijgt op 30 september een nieuwe asfaltlaag. Aan de Grindweg in Westkapelle wordt op 6 oktober gewerkt. Er komen verkeersremmende maatrege len in de vorm van een drempel en markeringen. Het verkeer wordt omgeleid via Aagtekerke en Meliskerke. Het Wozoco is alleen bereikbaar vanaf Westkapelle. Het fietspad blijft bereikbaar. In Grijpskerke krijgt een deel van de Loodholse- weg een nieuwe asfaltverharding. Dit duurt tot 5 oktober. Het doorgaand verkeer wordt omgeleid via Meliskerke en Aagtekerke. Het fietspad blijft bereikbaar. De werkzaamheden in Oostkapelle aan de Vroonweg duren tot 5 oktober. Er komt een nieuwe'asfaltlaag met aan de zijkanten door- groeiblokken. Verkeer wordt omgeleid via de UITSPANNING CAFÉ - RESTAURANT Tot eind oktober geopend van woensdag t/m zondag vanaf 11.00 uur WALCHEREN Diabetes en Overgewicht Beweegprogramma Voor: Diabetes type II en mensen met overgewicht Door: Walcherse huisartsen, voedings deskundigen, diabetesverpleeg kundigen en fysiotherapeuten Vergoeding: Zorgverzekeraar en kleine eigen bijdrage Wanneer: Elke maand start nieuwe groep Diëtist: Vera Wisse 06 24 n 06 00 Duinstraat 4 4371 AZ Koudekerke tel 0118 552 083 www.health-motion.nl Duinweg en de Dunoweg. In de Dorpsstraat wordt het asfalt verhard en komt er een fietsstrook in rood asfalt. Dit duurt tot en met 30 september. Het doorgaand-verkeer wordt omgeleid via de Waterstraat, Pourckstraat en de Lantsheerstraat. Op 6 oktober krijgt de Molenweg nieuwe ver keersdrempels en dan wordt het verkeer omge leid via Serooskerke. In Zoutelande wordt op 6 oktober gewerkt in de Nieuwstraat en zal het ver keer omgeleid worden. WESTKAPELLE - Serani geeft op vrijdag 1 okto ber een optreden in de Hooizolder in Westka pelle. Hij werd in 2008 voor het grote publiek bekend na zijn nummer No Games, waarvan de clip bijna 10 miljoen keer op YouTube bekeken werd. Serani heeft ook een ander bekend num mer, genaamd She loves me. Na het optreden draaien de dj's Dash, Cloud Nine, Master Lee, Funkstar en Smash. Kaarten kosten 10 euro en zijn te koop via www.d-four.'nl, bij Coach Middel burg of Intersport Vlissingen. Voor info zie onze website www.kerkhovehoutbewerking.nl Kerkhove Houtbewerking Molenweg 48 Zoutelande 0118-562379 KERKHOVE Houtbewerking PK LINE: U vraagt, ik maak!! tel. 0118 562379 mobiel 06 42401848 restaurant Volwassenen 14,50 Kinderen 7,00 Tevens kunt u bij ons terecht voor uw: - Receptie - Verjaardagsfeest - Jubileum Groepen tot 85 personen Bel voor informatie en reservering: 0118-551397 Strandweg 7 (Camping Duinzicht) 4371 PK Koudekerke www.restaurantduinzicht.com

de Faam | 2010 | | pagina 51