r W Officiële Mededelingen Vlissingen nu 20 miljoen euro meer in het rood Eens een Zeeuw, altied... The Switch tijdens Ladiesnight verkeer natuur en en vervoer landschap milieu DE LAATSTE NIEUWTJES?\g WWW.DE-FAAIVI.NL Na driejaar komt het speelterrein er iohan Friso zoekt oud-leden Kerstkoor zoekt zangers Kinderbijbelclub van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 29 september 2010 - Pagina 4f? DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen had al een schuld van tweehonderd miljoen euro. Daar is door een nieuwe lening on langs nog eens twintig miljoen euro bijgekomen. Vlissingen kampte met een schuldenlast van 200 miljoen euro. Dat is zo'n 4.500 euro per inwoner van Vlis singen. De gemeente betaalt al leen al aan rente 25.000 euro per dag, oftewel 9 miljoen euro per jaar. Toch leende de stad weer vijftig miljoen euro. Wethouder Marin de Zwarte: "Er wordt van alle kanten over die miljoenen geroepen. Maar van die ge leende vijftig miljoen euro is dertig miljoen euro gebruikt om oude leningen af te lossen. Het is dus voor herfinanciering met toestemming van de Provincie Zeeland. Zestien miljoen euro is voor grondexploitatie en vier miljoen euro voor investeringen in de gemeente Vlissingen. Bij voorbeeld voor auto's. Dat is alle maal volgens plan." Toch staat de gemeente twintig miljoen extra in de schuld. Is dat slim? "Wij moeten dat doen om te blijven investeren en redden dat niet met eigen geld. Door Vlissingse grond te verkopen komt er overigen weer geld temg bij de gemeente", laat De Zwarte weten. Zowel lokale politici als andere inwoners van 'de stad hebben zich inmiddels be zorgd getoond over het leenge drag van hun gemeente. MIDDELBURG - De Stads schouwburg Middelburg houdt zaierdag 2 oktober een Zeeuwse Avond. Dit jaar is het thema Eens een Zeeuw, Altied een Zeeuw. Er is een optreden van Knock On Wood vier enthousiaste meiden uit Vlissingen als Barbershopkwartet en een optreden van Dingeman, be kend als voorman van de Zeeuwse rockband Dender. Na de pauze een korte een akter van het Wasschappels Toneel en een optreden van Ce!tiC4. Kassa is geopend van 11.00 tot 16.00 uur. Meer informatie via www. zeeuwseavond.nl. WÈ0?0--^ - - Hannah, Elise en Pim en Annerieke uit de wijk De Griffioen. VLISSINGEN - Speciaal voor de première van de film The Switch is op woensdag 6 ok tober in CineCity Vlissingen een ladiesnight. De romantische komedie met Jennifer Aniston ert Jason Bate man in de hoofdrol belooft een leuke avond uit. Naast de film zijn er goodies, prijzen, drank jes en verassingen. De film draait om 19.45 en om 20.00 uur. Kaarten zijn te reser veren 0900-2463 2489. D00RTARA DE'VRIEND MIDDELBURG - Na drie jaar voorbereiding is begin september een begin ge maakt met de aanleg van het Speelhof Hoogerzael. Wat is begonnen met een bezwaar tegen de plannen voor een verhard parkeer terrein heeft nu geleid tot de aanleg van een uniek speelterrein aan de rand van de Middelburgse wijk de Griffioen. "De naam Hoogerzael is af komstig van een buitenplaats genaamd Hoogerzael, die in het verleden op en nabij het terrein heeft gelegen waarop nu het speelhof wordt gerea liseerd', vertelt Kees de Lange, van stichting Hoogerzael. Het Speelhof is af in het voorjaar van 2011. Er komt een speel- en ravotgedeelte en een deel waai" leerlingen van de Middel burgse lagere scholen kunnen schooltuinieren. Hiervoor wor F0T0: JASPER KARMAN den nu vier tuineilanden aan gelegd waar de schoolkinderen zelf aan de slag kunnen met het planten en onderhouden van hun eigen groenten en fruit. Verder zal er op het terrein een educatief programma worden verzorgd waarbij iedereen ken nis kan maken met de natuur. Op dit moment wordt ook hard gewerkt aan het waterspeelge- bied waar kinderen met water, stenen,, zand en grond kunnen kliederen. Afgelopen zaterdag werd een rondleiding gehouden voor omwonenden, om een in druk te krijgen over wat er alle maal komt. Meer informatie via www.speelhofhoogerzael.nl. - MIDDELBURG - Het Junior Drum Corps Johan Friso uit Middelburg is op zoek naar oud-leden. Het jeugdkorps van Juliana uit Middelburg bestaat in 2011 al weer veertig jaar en dat willen ze groots gaan vieren. Op 19 februari is er een grote reünie in de Stadsschouw burg in Middelburg. De or% ganisatie van de reünie is op zoek naar oud-leden, maar ook oud-instructeurs, oud bestuursleden en oud-vrij willigers. Aanmelden via johanfriso- 40jaar@juliana.org. OOST-SOUBURG - Het Wal- chers Kerstkoor begint dins dag 5 oktober weer met de repetities. Het projectkoor, met leden uit diverse plaat sen op Walcheren, brengt al jaren met veel succes kerstliederen ten gehore in diverse verzorgingshuizen en op de Kerstvond in Oost- Souburg. In drie maanden studeert het koor onder leiding van dirigent Gerard Wortman tien kerstliederen, in. Iedere dinsdag van 19.30 tot 21.30 uur wordt gerepe teerd in zaal de Rank achter de kerk in de Kanaalstraat in Oost-Souburg. Aanmelden via 0118-462792. VLISSINGEN - Kinderbijbel club De Parel is 6 oktober in het Open Hof in Vlissingen van 14.30 tot 16.30 uur. Er poppenkast, grabbelen, een bijbelverhaal en knutselen. - V - Wegenverordening Zeeland 2010 Provinciale Staten hebben op 18 juni 2010 ter vervanging van de Wegen- herordening Zeeland 1994, de Wegen verordening Zeeland 2010 vastgesteld. Deze verordening treedt in werking op 1 oktober 2010, tegelijkertijd met de Wet algemene bepalingen omgevings- recht (Wabo). De Wegenverordening Zeeland 2010 is van toepassing op de openbare wegen in Zeeland die in beheer zijn bij de pro vincie, een waterschap of een ge meente. Deze verordening is niet van toepassing op wegen van een gemeen te voor zover die zich binnen de bebouwde kom bevinden. De tèkst van de Wegenverordening Zeeland 2010 kunt u vinden op www.zeeland.nl Faunabeheerplan Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij op 21 september 2010 het hoofdstuk Ree, behorende bij het Faunabeheerplan Zeeland 2010- 2014 van de Faunabeheereenheid Zeeland, hebben goedgekeurd. Gedeputeerde Staten kunnen op grond van een goedgekeurd faunabeheer plan aan de Faunabeheereenheid Zee land ontheffingen verlenen van de ver boden handelingen zoals het vangen, doden en opzettelijk verontrusten van beschermde inheemse diersoorten. Over de ontheffingverlening aan de Faunabeheereenheid vindt afzonderlij ke berichtgeving plaats. Van 30 september 2010 t/m 13 novem ber 2010 ligt het faunabeheerplan, hoofdstuk Ree, ter inzage in het pro vinciehuis, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middel burg op maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.00 uur. Het faunabeheer plan, hoofdstuk Ree, is tevens te downloaden via de provinciale website (www.zeeland.nl). Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (0118-631984) of mevrouw D. Mersie- du Cloo (0118-631907). Ontheffing Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 38 in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing heb ben verleend. In het belang van het reguleren van de populatieomvang is ontheffing ver leend aan de Faunabeheereenheid Zeeland (FBEZ) te Goes voor het opzettelijk verontrusten en doden van ree en daarbij gebruik te maken van het geweer van een uur-voor zonsop komst tot een uur na zonsondergang. De ontheffing wordt verleend voor de periode van 5 jaar, te weten van 21 september 2010 tot en met 31 decem ber 2014. De ontheffing heeft betrek king op de gronden gelegen binnen het werkgebied van de FBEZ (met uitzon dering van de grote natuurgebieden), gelegen in de provincie Zeeland, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangegeven. Ter inzage De ontheffing ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (0118- 631984) of mevrouw D. Mersie-du Cloo (0118-631907). Bezwaar Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van de ontheffing bezwaar tegen de ont heffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Wij wijzen er op dat de termijn voor het indienen van een bezwaar is gekop peld aan de datum van verzending of uitreiking van het besluit aan de aan vrager, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van ter inzage legging. Op bovenstaande telefoonnummers kan informatie worden ingewonnen over de exacte verzenddatum van het besluit. Het indienen van bezwaar schorst de werking van de ontheffing niet. .Op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht bestaat de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde v spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Rectificatie ontwerpbeschikking Baggerdepot Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben abusievelijk de ambtshalve ontwerpvergunning Wet milieubeheer in de uitgave van 22 september 2010 voor de inrichting aan de Oostelijke Bermweg te Vlissingen gepubliceerd. Middels deze bekendmaking wordt onderhavige publicatie ingetrokken. Voor vragen kunt u zich wenden tot dhr. D.H.B. Voorwerk van de afdeling Milieuhygiëne, tel. 0118-631147. Provincie Zeeland

de Faam | 2010 | | pagina 45