/•-/ - - BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERINGEN SERVICEBUS RIJDT VOLGENDE WEEK WEER SCHEMA SERViCEBUS OOST-SOUBURG VOLOP IN BEWEGING WIJZIGINGEN IN VERBAND MET NATURALISATIE EN OPTIE NIEUWE PARKEERFOLDERS LIGGEN KLAAR DE OMGEVINGSVERGUNNING gem'cente, A 7 7 WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 30 september 2010 Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 6 A. Schriftelijke vragen 6 B. Afhandeling moties 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten: 8.1 Bestuursrapportage 2010 gemeente Vlissin gen 8.2 Gewijzigde vaststelling stedenbouwkundig plan Engelse Wijk (Nieuw Bonedijke) 8.3 Uitvoeringsprogramma en bestemmingsreserve NASB 8.4 Vaststellen bestem mingsplan Scheldekwar- tier-noord, gedeelte 'De Timmerfabriek' 8.5 Vaststellen van de Brandbeveiligingsveror dening Vlissingen 2010 8.6 Aanpassen gemeen telijke regelgeving begraafplaatsen aan de nieuwe wetgeving 8.7 Begrotingswijzigingen m.b.t. subsidie A&O (arbeidsmarkt en oplei dingen) fonds gemeen ten. 8.8 jaarrekening 2009 en Begrotingswijziging 2010 en begroting 2011 van de GGD Zeeland 8.9 Centrale Post Ambulan cevervoer (CPA) Zeeland; jaarrekening 2009 8.10 Veiligheidsregio Zee land; 4e begrotingswijzi ging 2010 8.11 Eerste bestuursrappor tage en eerste begro tingswijziging 2010 van de Kredietbank Walche ren 8.12 Eerste bestuursrappor tage en tweede begro tingswijziging Sociale Dienst Walcheren 8.13 Jaarrekening 2009 Archi pelscholen 9. Moties 10. Sluiting De volgorde van de commissies is gewijzigd. Nu eerst de Com missie Ruimtelijke ontwikkeling en havens. Daarna de Commissie Welzijn en onderwijs. Commissie Ruimtelijke ontwikkeling en havens Dinsdag 5 oktober 2010 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Presentatie over de werking en de werkwijze van de Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) 4. Rondvraag 5. Sluiting Commissie Welzijn en onderwijs Donderdag 7 oktober 2010 1Opening en vastelling van de agenda 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Maatschappelijke stages 2010-2011 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Volgende week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus van de gemeente Vlis singen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/serviceteam Dag en tijd Wijk Maandag 4 oktober 2010 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 1 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 5 oktober 2010 09.00-11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00-15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 6 oktober 2010 09.00-11.30 uur Karolingenburg (tegenover supermarkt) 13.00-15.30 uur Oranjeplein Donderdag 7 oktober 2010 09.00-11.30 uur j Winkelcentrum Papegaaienburg - 13.00 -15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 8 oktober 2010 09.00-11.30 uur 1 Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00-15.30 uur Fonteyne In Oost -Souburg viel er weer heel wat te beleven dit jaar. Zo is er begonnen met de herinrichting van de Spoorstraat en de Bermweg. Het zou ech ter niet misstaan om de Kromwegesingel eens drastisch aan te pakken. De bestrating voldoet nergens meer aan, ook het rioolsysteem laat veel te wensen over. De bewoners kampen met wateroverlast. In mei 2010 was er weer een grote jaarmarkt met daaraan gekoppeld een rommelmarkt op de Karolingenburcht. In juni 2010 waren er de Highland Games, die weer goed zijn bezocht. Er werd gestreden om de titel sterkste man of vrouw en wie het sterkste team op de been bracht. Dit onder leiding van de sterkste man van Nederland: Wout Zijlstra uit Friesland. Het was een prachtig spectakel. De deelnemers in hun Schotse outfit in combinatie met doedelzakmuziek. Dinsdag 3 augustus 2010 is er voor de bewoners van het Buurtschap Groot-Abeele een bijeenkomst geweest voor de herbestrating van Groot-Abeele. De bewoners konden hun visie geven over de herin richting. Er zijn in totaal zestien reacties binnen gekomen bij de afde ling Beheer Leefomgeving. De bewoners krijgen nog bericht over het verdere verloop. De Folkloristische Dansgroep Medioburgum organiseerde 4 septem ber 2010 voor de twaalfde keer "een groots volksdansfestival met deel nemers uit binnen- en buitenland. Nadat Wethouder J. Suurmond van de gemeente Vlissingen het festival had geopend, kon het festival beginnen. Het festival werd net als andere jaren weer druk bezocht. Zonder een dansgroep te kort te doen, was het optreden van de Zwit serse groep met hun koperen bellen en waldhoorns, wel heel bijzon der. Ook was er deze dag weer een grote jaarmarkt met een rommelmarkt en ringrijden op de Karolingenburcht. Tijdens het ring- rijden vierde Dhr. J. van Eenenaam uit Oost-Souburg zijn 65-jarig jubileum als ringlijder. Jo, van harte gefeliciteerd! En alsof het nog niet genoeg is, 25 september 2010 was er in ons dorp voor de vierde keer een groot Straatfestival georganiseerd met diverse optredens. In Oost -Souburg valt er dus van alles te beleven! Raadslid Geerard Eckhardt, fractie Partij Souburg Ritthem e-mail: gjeckhardt@zeelandnet.nl, tel. 0118462903 De nieuwe parkeerfol- der is klaar. Dit maal uitgevoerd in twee va rianten, namelijk 'Be taald parkeren in Vlis singen' en 'Parkeren met vergunning in Vlis singen'. De folders zijn gratis af te halen in de hal van het stadhuis of te downloaden op de gemeentelijke website. www.vlissingen.nl/ parkeren betaald parkeren in vlissingen WWW.VLISSINCEN.Nt/PARKEREN parkeren met vergunning in vlissingen WWW.VL.SMNCEN/NL/PARKERE* gebied tussen Het Dok en het bestaande stadscentrum. Doel is ten behoeve van de in het Master- plan Scheldekwartier opgenomen bouwblokken A, B, C, D en E voor hoofdzakelijk woningbouw (met enkele commerciële functies) ten zuiden van Het Dok een juridisch- planologische regeling te treffen. In het plan is ook het Dok van Perry opgenomen met op de kade een lichte horecavoorziening, de vm. zware plaatwerkerij, waarvoor een gemengde bestemming is voorzien, en het bestaande bouw blok omsloten door de Walstraat/ Helli ngbaan/Vrij gang/Vrouwe straat. Het voorontwerp van het bestemmingsplan met de bijlagen is digitaal te raadplegen via de website www.vlissingen.nl/bestem- mingsplannen (rubriek 'vooront werp-bestemmingsplannen') Gedurende bovenvermelde ter mijn kan iedereen ten aanzien van dit voorontwerp een inspraakreac tie indienen bij ons college. Het is tevens mogelijk per e-mail een reactie in te dienen, waartoe het formulier kan dienen, dat aange troffen wordt op de website bij het bestemmingsplan. Wijzigingsverordening Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij in haar vergadering van 21 septem ber 2010 de volgende wijzigings verordening heeft vastgesteld: - Vierde wijziging legesverordening Vlissingen 2010; De wijzigingsverordening ligt kos teloos ter inzage bij de gemeente. Tegen het betalen van een legesver goeding kan een afschrift van de verordening worden verkregen. Mocht u nog vragen hebben over de gemeentelijke belastingen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente Vlissingen, telefoon 0118-487000. Vlissingen, 29 september 2010 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen Per 1 oktober 2010 zal een aantal wijzigingen voor de Rijkswet in werking treden. Hierbij vermelden wij een paar van de belangrijkste wijzigingen. Uitbreiding afstandseis Bij vrijwillige verkrijging van het Nederlanderschap door naturalisa tie blijft het vereiste, om afstand te nemen van de niet-Nederlandse nationaliteit, het uitgangspunt. Eén uitzondering op de afstandseis wordt in de nieuwe wet geschrapt: meerderjarigen, die een deel van hun jeugd in het Koninkrijk heb ben doorgebracht, zullen in de toe komst afstand moeten doen van hun niet-Nederlandse nationaliteit bij de verkrijging van het Neder landerschap. Optiemogelijkheid voor latente Nederlanders Latente Nederlanders zijn kinderen van een Nederlandse moeder en een buitenlandse vader die vóór 1985 zijn geboren en die niet de Nederlandse nationaliteit hebben. Tot 1985 konden alleen kinderen Wie wil bouwen of verbouwen of anderszins iets aan zijn omgeving wil veranderen, .heeft vaak een ver gunning nodig. Weet dan dat u vanaf 1 oktober 2010 te maken krijgt met de Wet algemene bepa lingen omgevingsrecht (Wabo). Bij voorbeeld voor het bouwen of slopen van een woning of het kap pen van een boom. Vanaf 1 oktober 2010 kunt u veel van deze vergun ningen in één keer, in één proce dure aanvragen. Met de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht worden ruim 25 met een Nederlandse vader auto matisch Nederlander worden. Sinds 1985 geldt dat óók de moe der de Nederlandse nationaliteit kan doorgeven. Er is een tijdelijke overgangsrege ling geweest om ook vóór 1985 geboren kinderen van een Neder landse moeder in de gelegenheid te stellen de Nederlandse nationali teit te verkrijgen, maar daar heeft lang niet iedereen gebruik van gemaakt. Deze laatste groep heeft nu alsnog de mogelijkheid een Nederlands paspoort te krijgen. Voor meer informatie over Neder landerschap door optie kunnen inwoners van Vlissingen contact opnemen met de afdeling Publieks- zaken van de gemeente Vlissingen, tel. 0118 487000. Overig nieuws Naar verwachting zullen de tarie ven voor naturalisatie begin vol gend jaar weer fors stijgen. Hoeveel is nog onbekend. www.vlissingen.nl vergunningen vervangen door één omgevingsvergunning. Deze omge vingsvergunning vraagt u met één aanvraagformulier bij uw gemeente aan. Digitaal of op papier. Voor meer informatie over de omgevingsvergunning kunt u ter echt bij de gemeente Vlissingen, tel. (0118) 487000, op de gemeen telijke website www.vlissingen.nl, of op de website van het ministerie van VROM, www.omgevingsver- gunning.vrom.nl. www.vlissingen.nl

de Faam | 2010 | | pagina 11