r Aanleg toeristisch-recreatief fietspad tussen Stromenweg en de Abeelseweg Remwegtest in Middelburg Schuif aan bij de wijktafel Werk aan Gen. Hakewill Smithlaan Riolerings-, gas- en waterleidings werkzaamheden Arnemuiden Molenwaterpark en Theater - aanmelden voor Klankbordgroep Informatiebijeenkomst Jonge Vrijwilligers en MaS Aannemersbedrijf Traas en Ovaa bv uit Heinkenszandis, in opdracht van de gemeente Middelburg, gestart met de werkzaamheden voor de aan leg van een schoonwaterriool, het vervangen van het vuilwaterriool en het herstraten van: - de Radermacherstraat, van de Schorerstraat tot de Oude Havenstraat - de Oude Havenstraat, van de Radermacherstraat tot de Mansfeldstraat - de Mansfeldstraat, van de Oude Havenstraat tot de Schorerstraat - de Oude Havenstraat, van de Mansfeldstraat tot de Oranje Nassaustraat Tevens voert aannemingsbedrijf Marconi bv uit Rhoon, in opdracht van Delta NV, werkzaamheden uit aan de gas- en waterleiding. De werkzaamheden worden in de volgende fases uitgevoerd: fase 1 - Radermacherstraat, van de Schorerstraat tot de Oude Haven straat 2 - Oude Havenstraat, van de Radermacherstraat t/m huisnummer 15 3 - Oude Havenstraat, van huisnummer 15 t/m de aansluiting met de Mansfeldstraat 4 - Mansfeldstraat, van de Oude Havenstraat tot de Schorerstraat 5 - Oude Havenstraat, van de Mansfeldstraat t/m huisnummer 41 6 - Oude Havenstraat, van huisnummer 41 t/m de aansluiting met de Oranje Nassaustraat fase fase fase fase fase De werkzaamheden zullen indien het weer het toelaat eind december af gerond zijn. Indien u verdere informatie wenst kunt u contact opnemen met de heer G.J. van Noorden van Ingenieursbureau Versloot Projectondersteuning bv. Hij is bereikbaar op telefoonnummer 06 196 04 282 en is, namens de gemeente Middelburg, belast met het dagelijks toezicht. Onlangs heeft het college besloten de overeenkomst met architect Ven hoeven te tekenen voor het ontwerpen van een park en theater op het Molenwater. Dat betekent een volgende stap in het proces. Het college hecht eraan om dat in goede communicatie met de inwoners van Middel burg te doen. In het voorgaande traject hebben we steeds gecommuni ceerd met de Klankbordgroep Molenwaterpark en Theater. Nu we een nieuwe fase in gaan vind het college het belangrijk om anderen de kans te geven ook van de Klankbordgroep deel uit te maken. U kunt zich daar voor aanmelden bij Daisy van Rijswijk. Dat kunt u telefonisch doen op te lefoonnummer (0118) 67 52 39 of per mail: d.van.rijswijk@middelburg.nl). De vergaderingen van de Klankbordgroep vinden normaal gesproken plaats in de avonduren. Op donderdag 30 september organiseert Stichting Welzijn Middelburg in samenwer king met Stichting Welzijn Veere, ge meente Vlissingen, scholen, vrijwilligersorganisaties en jongeren een HAf bijeenkomst over maatschappelijke I/UI IIIU J sta§e (MaS) voor vrijwilligersorganisaties in Walcheren. MaS is een schoolonderdeel voor leerlin gen van het voortgezet onderwijs, waarbij zij kennismaken met vrijwilligerswerk. Ook na hun MaS hopen we dat jongeren zich inzetten als vrijwilliger. Jonge vrijwilligers zijn de vrijwilligers van de toekomst! In deze bijeenkomst voor vrijwilligersorganisaties krijgt u in een gevarieerd programma informatie over de maatschappelijke stage en de mogelijkhe den die dit uw organisatie of vereniging biedt. Er is volop ruimte voor uw vragen. De bijeenkomst wordt gehouden bij Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12, Middelburg van 19.00 - 21.00 uur. Ga voor aanmelden en meer informa tie naar www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl of bel 0118-751422. Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugd zorg en de jeugdgezondheidszorg 0-19 jaar samen. Daardoor wordt u nog sneller en beter geholpen. In Porthos bevinden zich ook het loket van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) en het Centrum voor Jeugd en Gezin (C-JG). Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Maandag 20 september is er een begin gemaakt met de aanleg van een toeristisch-re creatief fietspad tussen de Stromenweg en de Abeelse weg. Het fietspad ligt binnen het deelgebied Walcheren van het Nationaal Landschap Zuid west Nederland. Het Nationaal Landschap Zuidwest Nederland is één van de twintig door het Rijk in de nota Ruimte aange wezen gebieden. Het aan te leggen fietspad vormt ook de laatste schakel van de bun kerroute langs het Landfront, dat een onderdeel vormde van de At- lantikwall. Het Landfront wordt, in verschillende nota's, als een van de kernkwaliteiten van Walcheren ge noemd. Door de aanleg van het toeristisch- recreatief fietspad worden nu twee in de polder, langs de tankval gele gen, geïsoleerde bunkers toegan kelijk gemaakt. In samenwerking met de Stichting Bunkerbehoud zal tijdens de aanleg van het fietspad een zogenaamde scherfwal worden aangelegd tegen een bunker. Deze scherfwal was ook bij de oorspron- Nu zijn de twee bunkers nog niet bereikbaar. Door het nieuw aan te leggen fietspad maken zij bin nenkort deel uit van de bunkerroute. Foto: Jan Koole kelijke aanleg van de bunkers aan wezig. In het Uitvoeringsprogramma Nationaal Landschap Zuidwest Nederland van de provincie wordt ook aandacht besteed aan herstel en accentu eren van het Landfront. Het deel van het toeristisch-recre atief fietspad dat zich op Vlissings grondgebied bevindt, is enige jaren geleden al aangelegd. Daar naast hebben ook fietsers die nu op de "ventweg" tussen Middel burg en Vlissingen rijden een al ternatieve route tot hun beschikking. Het fietspad kan ook dienen om vanuit Middelburg de toekomstige sportboulevard te bereiken. Op dinsdag 28 september tus sen 10.00 en 15.00 uur houdt de gemeente Middelburg in sa menwerking met Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zee land (ROVZ); Politie Zeeland; Veilig Verkeer Nederland; de basisscholen 't Vierschip uit Ar nemuiden, De Lonneboot uit Nieuw- en Sint Joosland, de Be- verburch en Cederhof uit Mid delburg en rijschool Rinie Vaane een zogeheten remwegtest. Op de Middelburgse Markt wordt gedemonstreerd wat het effect is van de rijsnelheid op de remweg die een auto nodig heeft bij een noodstop. Het doel is weggebrui kers en (toekomstige) automobilis ten bewust te maken van de ri sico's van te hard rijden in 30-ki- lometerzones. De belangrijkste reden waarom 30 km/ uur rijden veiliger is, heeft te maken met de remweg. De remweg is bij 30 km/ uur ge middeld 13 meter en bij 50 km/ uur gemiddeld 28 meter. Binnenkort begint weer een nieuwe ronde wijk tafels. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouders en maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafel is de alge mene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ontwikkelin gen binnen uw wijk. Wanneer en Maandag Dinsdag Dinsdag Donderdag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Woensdag Dinsdag Donderdag waar? 4 oktober 5 oktober 5 oktober 7 oktober 11 oktober 12 oktober 13 oktober 14 oktober 3 november 9 november 11 november Binnenstad Nieuw- en St. Joosland Nieuw Middelburg Sint Laurens Veersepoort/Klarenbeek Zuid Griffioen Dauwendaele Arnemuiden Stromenwijk/t Zand Mortiere Schouwburg Gerard Peijszaal Durps uus op d'n oek Grandcafé Willem Van Cittershoff Grandcafé Willem Palet Wijkverenigingsgebouw (OPDC) Grandcafé Buitenrust De Arne De Vergulde Baars Hotel van der Valk De wijktafels zijn voor iedereen vrij toegankelijk en beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Behalve Stromenwijk/t Zand, die vergadering begint om 19.30 uur en de zaal is open vanaf 19.00 uur. Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u bekijken op www.middelburg.nl wonen en leven wijken en dorpen, en dan wijktafels Op donderdag 23 september vinden er vanaf 6.00 uur asfaltwerkzaamheden plaats in de Generaal Hake will Smithlaan tussên de aansluitingen met de Presi dent Rooseveltlaan en de Arie van Driellaan. Door het werk is dit wegvak op deze dag afgesloten voor alle verkeer. Met tijdelijke verkeersborden wordt een omleidingsroute ingesteld via de Sir Winston Chur- chilllaan en Klein Vlaanderen. Rond 18.00 uur zijn de werkzaamheden gereed en is de gehele Gene raal Hakewill Smithlaan weer open voor het verkeer.

de Faam | 2010 | | pagina 9