Veel 'lekke' banden tijdens actie Agenda raadsvergadering Het woord aan raadslid Chris Dekker (SGP) Op zoek naar vergaderstukken van de raad en commissies? Asfalteringswerkzaamheden' Pres. Rooseveltlaan Afscheidsreceptie wethouder Hannie Kool-Blokland 7 Tijdens de Europese Mobiliteitsweek is er door de gemeente Middelburg vorige week dinsdag een bandenspanningsme- tingactie gehouden op de Mortiereboule vard. De resultaten hier van vindt u in het on derstaande tabel. Bij dergelijke acties in het land is het ge middelde 7% van de gecontroleerde auto's die op banden rijden met onder spanning. Tijdens de Middel burgse actie was het gemiddelde 12 Op donderdag 30 september neemt mevrouw Hannie Kool - Blokland afscheid als wethouder van de gemeente Middelburg. Zij is per 1 oktober 2010 benoemd tot directeur van het Zeeuws Archief in Middelburg. Mevrouw Kool was vanaf juni 2003 wethouder van de gemeente Middelburg. Voorafgaande aan deze periode was zij sinds 1997 raadslid voor het CDA.. Om u in de gelegenheid te stellen op passende wijze afscheid van haar te nemen als wethouder, wordt u van harte uitgenodigd voor de openbare receptie die haar wordt aangeboden op: Vrijdag 24 september 2010 van 16.00 - 18.00 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis aan de Markt in Middelburg Wethouder Frank Streng controleert de bandenspanning van de gemeente lijke voertuigen. Foto: Jan Koole Aantal unieke kentekens 65 Aantal auto's met onderspanning 53 auto's met onderspanning 82% Aantal banden met onderspanning 146 banden met onderspanning 56% Aantal (vermoedelijk) lekke banden 8 auto's met (vermoedelijk) lekke banden 12% Totale C02 besparing brandstof en banden (kg) 2.643 Total geld besparing 4 971,72 Laagste gemeten waarde (bar) 0,9 Hoogste gemeten waarde (bar) 3 Op bezoek bij LétÉ Eind augustus was de gemeen teraad uitgenodigd bij LétÉ. 's Middags kregen we een rond leiding door het bedrijf. Ook over ADZ, de Sociale Dienst Walcheren (SDW) en de Krediet bank Walcheren (KBW) kregen we een toelichting. Deze bedrij ven gaan nauwer samenwerken en vormen straks samen het Mens Ontwikkel Bedrijf Walche ren (MOW). De naam vind ik niet zo gelukkig gekozen, maar het doel is goed. Deze vier bedrijven zijn er voor mensen met sociale beperkin gen of mensen die hulp nodig hebben. Het doel is om de men sen die sociaal en economisch aan de kant staan, weer actief onderdeel te laten uitmaken van de Walcherse samenleving. Dat er hard aan gewerkt wordt om het doel te bereiken hebben we tijdens het bezoek kunnen zien. Wat ook opviel was de trots en het enthousiasme waarmee de medewerkers vari LétÉ vertelden waar ze mee bezig zijn. Het is een professioneel bedrijf gewor den dat mooie producten maakt. Toch wordt het steeds moeilijker voor de sociale werkvoorziening. De druk op het bedrijf om con currerend bezig te zijn neemt toe. Deze week las ik in de krant dat overwogen wordt om verlies gevende afdelingen te sluiten. De SGP vindt dat de sociale werkvoorziening niet alleen door een economische bril bekeken mag worden. De overheid heeft een zorgplicht voor de sociaal zwakkeren. Juist zij mogen niet de dupe worden van bezuinigin gen. Foto: Jan Koole Daar zullen we ons als SGP de komende tijd sterk voor maken. Verkeer(d) De SGP heeft zich nogal druk ge maakt om de verkeersmaatrege len op de President Roose- veltlaan. De massieve en hoge geluidsschermen zijn niet fraai en maken het oversteken op het kruispunt met de Noordweg erg onoverzichtelijk en gevaarlijk. Het kruispunt wordt momenteel opnieuw ingericht en veiliger ge maakt, maar volgens ons blijft het gevaarlijk. Als eind dit jaar de N57 klaar is en aansluit op de President Rooseveltlaan, is de rondweg om Middelburg com pleet. Dan zal naar verwachting deze weg veel drukker worden. Verkeer is moeilijk te voorspel len, daarom zullen we afwachten of onze zorgen ook daadwerke lijk uitkomen. We blijven als be stuurders alert op de verkeers veiligheid! Maar aan veiligheid kan iedereen bijdragen, daarom (speciaal voor jongeren scholieren): Veiligheid is voorzichtigheid! Respecteer de regels! Chris Dekker fractievoorzitter SGP chr-dekker@kpnplanet.nl www.middelburg.sgp.nl De gemeenteraad komt op maandag 27 september bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de ver gadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informa- tiehoek van het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda la. Benoeming wethouder lb. Onderzoek geloofsbrieven van de heer W.A. Kant lc. Beëdiging van de heer W.A. Kant als nieuw raadslid 2. Vaststellen notulen raadsvergadering d.d. 12 en 13 juli 2010 3. Ingekomen stukken 4. Goedkeuring Jaarrekening 2009 Archipelscholen 5. Vaststelling bestemmingsplan Breeweg - 't Zand 6. Beschikbaar stellen extra budget VROM Starterlening 7. Wijziging verordening Rechtspositie wethouders, raads- en commissieleden 8. Afgeven algemene verklaring van geen bedenking conform art. 6.5, lid 3 Besluit Omgevingsrecht 9. Delegatie bevoegdheid tot vaststelling exploitatieplan 10. Gemeentegarantie Stichting voor openbaar voortgezet Onderwijs op Walcheren (s.g. Nehalennia) 11. Zienswijze op le Begrotingswijziging 2009 en Begroting 2011 ge meenschappelijke regeling Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland 12. Vaststelling bestemmingsplan Noordsingel 13. Vaststellen 13e serie wijzigingen Bouwverordening 14. Vaststellen verordening regelende de samenstelling, werkwijze en bevoegdheden van de Monumentencommissie 15. Vaststellen verordening Particuliere rioolaansluitingen 16. Afhandeling claim extra kosten damwand parkeerkelder stadskantoor/waterschap 17. Benoemingen in besturen van verbonden partijen 18. Reserves en voorzieningen 19. Rekening en verantwoording beheer Bomme van den Broeckefonds 2009-2010 20. Veiligheidsregio: Jaarrekening 2009 en 4e begrotingswijziging 2010 21. Jaarrekening 2009 Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen- Middelburg 22. Gebruik Online Bodemrapport Invoermodule (OBI) ten behoeve van invoer bodemrapporten in bodemdatabase 23. Vaststellen herziene exploitatieopzet Hazenburg 24. Vaststellen herziene exploitatieopzet Noordweg-Noordsingel 25. Voorstel tot wijziging van de begroting 2010 26. Vaststelling aanpassing Algemene Subsidieverordening gemeente Middelburg 2007 27. Integraal raadsvoorstel Mobiliteit 28. Aankoop gronden en opstallen Oostperkweg 19 29. Vaststellen bestek accountantsdiensten 30. Algemene Wmo-voorziening voor hulp bij het huishouden Raad op de radio Radiozender CoolFM is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsvergadering van 27 september en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 1 oktober vanaf 20.00 uur. Herha ling op maandag 4 oktober ook vanaf 20.00 uur. De radiozender is via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfrequentie is 105.3 FM. De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de raad en commissies zijn al een tijd via www.middelburg.nl te raadplegen. Vanaf nu kunt u ook via een kalender zien wanneer de raad en de commissies verga deren en daarbij direct doorlinken naar de agenda en achterliggende stuk ken. Ook kunt u makkelijk op zoek gaan naar voorstellen of besluiten met de uitgebreide zoekfunctie. De nieuwe service kunt u vinden onder www.middelburg.nl Gemeenteraad Raadsinformatie. Wij zijn benieuwd wat u ervan vindt. Als u suggesties of opmerkingen heeft kunt u die mailen aan info@middelburg.nl onder vermelding van Raadsinformatie. Op dinsdag 28 september 2010 vinden er asfalteringswerkzaamheden plaats aan de rijbaan van de President Rooseveltlaan. Hierdoor is de President Rooseveltlaan op deze dag gesloten voor het verkeer tussen de aansluitingen met de Sandberglaan en de Gen. Hakewill Smithlaan. Verkeer richting de wijken Klarenbeek en Veersepoort wordt geadvi seerd de route Klein Vlaanderen - Noordsingel - Noordweg - Gerbran- dylaan - Sir Winston Churchilllaan te nemen. Aan het einde van de dag wordt de President Rooseveltlaan weer opengesteld voor het verkeer.

de Faam | 2010 | | pagina 8