Inruilgarantie'Nieuwbouw. Dat staat!' passend motto voor open dag 'Nieuwbouwdag prikkelt de zintuigen' Nieuwbouw: zuinig en comfortabel nieuw bouwdag.nl Zaterdag 25 sept. Kom langs! nieuwbouw kopen zonder zorgen deelnemer powered by niki.nl Ontdek de voordelen van een nieuw gebouwd huis tijdens de Nieuwbouwdag op zaterdag 25 sept. Kijk op nieuwbouwdag.nl voor alle deelnemende projecten. Nauwelijks onderhoud, deels naar eigen wensen aan te passen, comfor tabel, goed geïsoleerd en ruimtelijk. Zomaar een paar redenen voor wo ningzoekenden om voor nieuwbouw te gaan. Toch aarzelen velen omdat ze bang zijn hun huidige woning niet snel genoeg te verkopen. Inruilgaranties kunnen die zorgen over dubbele woon lasten wegnemen. "Inruilgaranties zijn er in verschillende vor men", zegt Gerbert Schreurs, hoofd verkoop bij projectontwikkelaar Blauwhoed Euro woningen. "De ene partij doet het namelijk net weer een beetje anders dan de andere. Toch komen ze allemaal op ongeveer hetzelfde neer: als ontwikkelaar garandeer je de klant datje zijn huidige woning koopt als hij bij jou een nieuwbouwwoning koopt. Dat biedt hem de zekerheid die hij zoekt: hij weet wanneer hij zijn huis kwijt is en hij weet ook wat ie ervoor krijgt." Taxatiewaarde De prijzen die ontwikkelaars via inruilga ranties voor bestaande woningen betalen, liggen meestal op negentig procent van de taxatiewaarde. Sommige partijen betalen nog iets meer. "Erg prettig voor de klant is dat hij bij de meeste ontwikkelaars tot de oplevering van de nieuwbouwwoning de vrijheid heeft om zijn huidige huis voor een nog hoger bedrag te verkopen. Lukt dat niet, dan is er geen man overboord. Hij krijgt er bij de oplevering nog altijd een uit stekende prijs voor en heeft geen dubbele woonlasten." Selectief Ontwikkelaars gaan wel selectief met inruilgaranties om. "Ze gelden niet voor alle nieuwbouwprojecten", weet Schreurs. "Bovendien moeten de nieuwbouwwonin gen boven een^bepaalde prijs liggen, die hoger ligt dan de woningen die worden teruggekocht." 'Nieuwbouw. Dat staat!' Dat is het motto van de landelijke Nieuwbouwdag van za terdag 25 september. Het motto van deze open dag past uitstekend bij onze tijd, zegt directeur Rob van der Schoot van de Stichting Landelijk Nieuwbouw Portaal, die de Nieuwbouwdag organiseert. "De woningmarkt is een kopersmarkt", zegt hij. "Er is volop keuze, en veel van dat aanbod is inmiddels geheel of gedeelte lijk opgeleverd. Een flink aantal nieuw bouwwoningen 'staat' er dus al, vaak met een compleet ingerichte modelwoning." "De Nieuwbouwdag prikkelt daardoor echt de zintuigen", aldus Van der Schoot. "In veel gevallen hoefje een nieuwbouwwoning Bezoekers maken kennis met een nieuwbouwproject tijdens een eerdere Nieuwbouwdag. niet meer vanaf een tekening of impressie te kopen. Je kunt er namelijk gewoon in. Je kunt de muren voelen, de geur opsnuiven, de sfeer proeven en zien hoe de woningen ten opzichte van de zon liggen. Je ervaart hoe groot de kamers zijn en kunt ter plekke be oordelen of het uitzicht je aanstaat. En, ook belangrijk, je kunt de omgevingsgeluiden horen. Eerlijker kan voorlichting niet zijn." De buurt leren kennen Tegelijkertijd biedt de Nieuwbouwdag, ook als een project nog maar net in aanbouw is, •de mogelijkheid de buurtte leren kennen zoals die is. "Als je ergens een woning op het oog hebt, wil je toch weten hoe ver het lopen is naar de dichtstbijzijnde winkels, of er scholen in de buurt zijn, of je in de directe omgeving kunt sporten of uitgaan en of zich in de nabijheid parken, bossen of polders bevinden", aldus Van der Schoot. "Dat kun je via internet misschien ook wel vinden, maar het is veel beter om het ter plekke te zien. Ik nodig alle bezoekers dan ook uit op 25 september meteen de omgeving van de nieuwbouwprojecten te verkennen. Dat kan bij de keuze voor een woning echt de doorslag geven." "Eerlijker kan voorlichting niet zijn", zegt Rob van der Schoot over de Nieuwbouwdag. Van 11.00 tot 15.00 uur Aan de Nieuwbouwdag doen landelijk vele tientallen ontwikkelaars en woningcor poraties mee. Zij stellen zowel koop- als huurwoningen open. Deskundige mede werkers leiden de bezoekers rond en geven antwoord op vragen. De Nieuwbouwdag duurt van 11.00 tot 15.00 uur. De Stichting Landelijk Nieuwbouw Portaal, die ook de partij is achter de landelijke nieuwbouwsite niki.nl, wordt bij de organisatie ondersteund door de NVB en de Neprom, de branche organisaties van projectontwikkelaars. Zuinige installaties, ramen van hoge kwa liteit en een goede dak-, vloer- en raamiso- latie. Nieuwbouw is energiezuiniger dan bestaande bouw en dat is te merken. Aan uw energierekening, aan uw wooncomfort en aan de milieuprestaties van uw huis. Elke nieuwbouwwoning heeft standaard minstens energielabel A. Dat is een hoge score, en dat merkt u aan uw energierekening. Die is, bij normaal gedrag en verbruik, een stuk lager dan in woningen van vergelijkbare omvang met oudere installaties en isolatietechnieken. De uitstekende isolatiekwaliteit levert u ook nog eens meer wooncomfort op. In de winter is het bij u binnen behaaglijk warm, in de zomer aangenaam koel. Daar komt bij dat bij de verwarming van uw nieuwbouwwoningen minder C02 wordt uitge stoten. Bij steeds meer woningen is dat niet alleen te danken aan moderne installaties en isolatie, maar ook aan het gebruik van duurzame energie, zoals zonne-energie of aardwarmte. Nieuwbouw heeft standaard minstens energielabel A. Duurzame materialen Ook op andere manieren heeft nieuwbouw vaak een duurzaam karakter. Steeds meer ontwikke laars en bouwers gebruiken duurzame bouw materialen, zoals verantwoord gekapt hout. Zo draagt u ook op dat vlak een steentje bij. Tijdens de landelijke Nieuwbouwdag zijn er tussen 11:00 en 15:00 uur honderden huizen open gesteld. m

de Faam | 2010 | | pagina 63