Het werd wel tijd... usic or Kids 95 topstudenten 17 compleet Aan u de keuze menu Aftrap nieuwe seizoen Podium De Klomp in Ovezande dé Weekkrant De Faam VOOR DE LEUKSTE PUZZELS: WWW. DE-FAAM .NL Tentoonstellingen Middelburg Vlissingen Domburg Zorgcentrum Simnia Overig Walcheren Op vrijdag 1 oktober 2010 start de Koninklijke Harmonie "Ons Genoegen" weer met de gratis muziekopleiding Belangstelling? Nu... Zumba in Zoutelande! Gratis kennismakingsles! HEERLIJKE HERFST APPELCITROENTAART 8,50 ROOMBOTER- AMANDELSTAAF €4,50 MEERGRANENBROOD 1,40 MAÏSBROODJE €1,00 ER IS WEER BORSTPLAAT All-in, inclusief dranken Landlust is de locatie voor bruiloften en partijen. Reserveer nu GalleryMaritime Maritieme inspiratie van Ro nald van Rikxoort en Rijk Grisel, schilderijen Galerie T Septemberexpositie, keramiek, schilderijen en beelden Het Zeeuws Archief Tekeningen van het Kralen- mannetje, het Zeeuwse slaver nijverleden door Ramon de Nennie Kinderdijk 56 Kunstenaarsinitiatief Mon Ca- pitaine, iedere zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur Het Zeeuws Museum ModemetMonique, Zwartvoet Indianen, De paden op, de la nen in, Open Monumenten weekend zaterdag en zondag Galerie De Norenburgh Zomerexpositie: Assemblages, houten- en bronzen beelden en schilderijen Hof van Buren Regine Geerse, Elly van Laatum en Diny Schuurman, schilde rijen De Vleeshal Stichting Beeldende Kunst Mid delburg presenteert groepsten toonstelling Psychosculptures Sanquin Celieke van der Linden, water schilderijen Zeeuwse Bibliotheek De Althaea Pers 1997-2010: Dubbelslag, Jos Swiers Rechtbank Middelburg Tentoonstelling Ron Scherpe- nisse, schilderijen Zorgcentrum St.Willibrord schilderijen Marjon Mijnsber- gen Bibliotheek't Spui Schilderijen en keramieken, Toos Segeren - Matthijssen Galerie de Blauwe Horizon Schilderijen van Mathisse Arendsen Maritiem MuZEEum Van zeezeilers in de Whitbread Round the world race Theo van Doesburgcentrum Schilderijen van San Cornelis- Werner Paviljoen Scheldekwartier Stijn Kriele, Junction installatie De Piek Coen met een C, muzikale il lustraties Kunstcentrum Willem3 Rem van den Bosch, Kris Dewit- te fotografie, Sandra Burgers/ Jan van den Berg installatie Fotoexpositie Eva Duijvelaar en Ben van Aken en Ada Vos en van Herman Hutten en de le den van Teken- en schilderclub Westkapelle Atelier Martien Nick Jonk, beelden en zeefdruk ken en Jacoba van Heemskerk, tekeningen Grijpskerke Frederike Doeleman keramiek, Ernest Joachim brons, Dirk Koopman schilderijen, Ina Sponselee sieraden GOES - Pieter Derks staat dins dag 28 september in Podium 't Beest in Goes met een try- out van Het werd ook wel eens tijd. Nog steeds geen doorleef de kop, nog steeds geen rauwe stem, een vrouw die maar niet bij hem weg wil gaan; kortom het artiestendom valt Pieter Derks niet mee. En dus heeft hij besloten het deze keer eens helemaal anders aan te pakken. Ondanks zijn zeer charmante voorkomen, die fijnzinnige grappen en dat muzikale talent gaat hij er tóch gewoon een mooi programma van maken. Omdat ook keurige jongens rake vragen kunnen stellen, vindt hij. Pieter Derks is in zijn derde programma actu eler, scherper en grappiger dan het publiek al van hem gewend was. De vraag is of u naar deze try-out komt kijken, want dat wordt volgens de jonge cabare tier wel eens tijd. Al op jonge leeftijd sprong Pie- tertje Derks te pas en vooral te onpas op het podium. Zijn vertolking van 'De Hotdog' van André van Duin was zo'n door slaand succes tijdens de play- backshow op de basisschool in Beuningen, dateen podiumcar- riere hem toen al toelachtte. Hij volgde de Kleinkunstopleiding De Koningstheateracademie in Den Bosch en won in 2005 De Holland Casino Podiumprijs. Daarna volgde de publieksprijs van het Amsterdams Kleinkunst Festival. Aanvang: 20.30 uur. Kaartverkoop: 0900-3300033 en www.theaterverkoopzeeland. nl. OVEZANDE Na de her start afgelopen jaar in het vernieuwde gebouw is Po dium De Klomp in Ovezan de klaar voor het nieuwe seizoen. De aftrap van het nieuwe concertprogramma is vrijdag 24 september om 20.30 uur door The Baldrick Brothers en Trenchcoat. Geschoeid op de leest van roots, rock'n'roll, blues en punk spelen de broers een frisse set country blues rock met een hoog feestgehalte. De band bestaat grotendeels uit ex-leden van The Bandox en Razor Blade Blues Band, hoewel de blues plaats heeft gemaakt voor rauwe cash country en rock'n'roll a la The Good Old Paladins. Over Trenchcoat schrijft OOR: "Roken als een ketter, niet vies van een biertje, piano spelen met de voeten, op de contrabas staan, we hebben het allemaal al eens eerder meegemaakt, maar wat is het lekker om het nog eens te zien! De nummers van Trenchcoat swingen gewoon de pan uit en dat begrijpt het publiek ook. De unieke mix van swing en rockabilly die ze creëren staat als een huis en de energie waarmee dit gebracht wordt is onge kend." Kaartverkoop: www. podiumdeklomp.nl. MIDDELBURG - Onder leiding van Arie van Beek nemen vrij dag 24 september maar liefst 95 topstudenten van het Codarts Conservatorium plaats op het podium van de Zeeuwse Con certzaal in Middelburg. Op het programma staan Triplo Con certo van Beethoven, Zamar's Dream van Wagemans en de len uit Roméo en Juliette van Berlioz. "Wie de zesde symfonie van Mahler waardeert, zal ongetwij feld aangenaam verrast worden door de muziek van Peter-Jan Wagemans. Deze Nederlandse eomponist bouwt al decennia lang voort op de composities van de grote Romantische meesters, waarbij hij Mahlers symfonie als ijkpunt neemt. Het is dan ook een spranke lende keuze van dirigent Arie Kinderen vanaf 8 jaar maken in een periode van 20 weken kennis met de beginselen van de muziektheorie en de muziekinstrumenten binnen onze vereniging. Bel dan naar 0118-410028 of stuur een mailtje naar khog@zeelandnet.nl. Op woensdag 29 sept, as is er om 19.00 uur een informatiebijeenkomst in ons repetitielokaal, Ridderspoorlaan 2 in Vlissingen. Vol is vol. Heinkenszand - Willem Vermandere staat vrijdag 1 oktober met het programma alles gaat over in De Stenge in Heinkenszand. Willem is zeventig jaar geworden, maar hij is actiever dan ooit. Zijn teksten zijn als literatuur en zijn muziek heeft een zuidelijk timbre. Hij staat bekend om zijn liedjes over het leven, perso nen, gebeurtenissen en de maatschappij en de conferenceach tige manier waarop hij alles aan elkaar breit. Zijn combo bestaat uit Freddy Desmedt, klarinet, saxofoon en fluit, Pol Depoorter, gitaar en mandoline en Bart Caron, contrabas. Aanvang: 20.00 uur. Kaartverkoop: www.cultureleraadborsele.nl. foto: jaap reeduk. Elke dinsdagavond van 19.30 - 20.30 u. Elke woensdagavond van 20.00 - 21.00 u. Geen abonnement Geen inschrijfgeld Een 10x kaart, €50,- Deze mag u delen met een vriendin, familielid of collega. In de gymzaal bij de Sportvelden van Zoutelande. Westkapelseweg 26, 4373 BB Zoutelande Voor inschrijven of info, maü: zumbapassie@zeelandnet.nl of bel 06-22966099 of kijk op www.zumba.com "find an instructor" Leida Wailaart Zumba/Zumbatomic/ZumbaToning instructrice van Beek om Wagemans te plaatsen tussen klassiekers als Beethoven en Berlioz", laat de organisatie weten. Wagemans is behalve componist, hoofdvak docent compositie en muziek theorie bij Codarts en artistiek leider van de Masteropleiding. Het tripelconcert Opus 56 voor viool, cello, piano en orkest is Beethovens enige concert voor meerdere soloinstrumenten. Het werk dateert uit 1803 en was gepubliceerd in 1804, het jaar waarin ook zijn beroemde en vernieuwende derde symfonie Eroica ontstond. Het is opge bouwd uit drie delen waarvan de laatste twee elkaar onafge broken opvolgen. Solisten zijn Akane Takada, Hayato Ishiba- shi en Eneko Aizpurua Pablo. Kaarten: 0900-3300033 en www. theaterverkoopzeeland.nl. Middelburg, Stationsstraat 1, tel. 0118-61 23 40 Goes, Korte Kerkstraat 15, tel. 0113-21 61 08 Het Gilde van de Betere Banketbakkers per persoon Iedere zondag van 12.00 -14.00 uur en van 18.00-20.00 uur welkomstdrankje soepen luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet koffie/thee Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 10, Iedere zaterdag van 19.00 - 23.00 uur. Zaal open vanaf 18.30 uur. soep luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet drankenbuffet live muziek Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 19,50 Iedere dag vanaf 17.00 uur Uw 3-gangenmenu stelt u samen uit: 3 voorgerechten i 3 soepen I 6 hoofdgerechten 3 desserts Diverse kindermenu's Maak een afspraak voor een op maat gemaakte en vrijblijvende offerte. Landlustweg 1 4455 TK Nieuwdorp 0113 61 25 89 www.landlust.nl

de Faam | 2010 | | pagina 61