Walcheren MCD, mijn supermarkt in Serooskerke Nieuwe BSO Mortiere Japans eten bij Lakuda Uit het Zakenhart van... Nieuwe directeur AM Zeeland IDe Faam STEMMEN OP TROTS VAN DE MAAND? V WWW. DE-FAAM .NL Catalpa opent nieuwe kinderopvang Kort bedrijfsnieuws: Gratis proefrijden 17-jarigen bij Dek IPL ontharen bij Essence Woensdag 22 september 2010 - Pagina 42 Smakelijk Japans eten bij Japans restaurant lakuda. VLISSINGEN - Nieuw in Zeeland is Lakuda een Ja panse specialiteitenrestau rant, waar gasten kunnen genieten van hetgeen de Japanse keuken biedt. De koks bereiden heerlijke gerechten zoals sushi's, salades, soepen, teppan- yaki (bakplaat). Eigenaar mevrouw Ying: "Zij heb ben heel veel ervaring en bieden een topkwaliteit en een goede service. In Ne derland zijn veel Chinese restaurants maar een Ja pans restaurant is een groot verschil. Lichte smaken, hete sausen, wasabi met Japanse sushi en sojasaus is in die combinatie heel lekker. Sushi is er in vele voorgerechten varianten, ook voor vegetariërs in di verse speciale gerechten. Wij werken veel met groep ten en vis. Zeewier, viseitjes, zalm, makreel, paling en zelf octopus. Alle gerech ten worden geserveerd met rijst. "Hoofdgerechten van vis, vlees en vegetarisch, al len op Japanse wijze bereid en dat betekent op de tep- panyaki. Ying: "Veel men sen kennen de smaak van Japans eten niet. Bij Lakuda kun je proefeten, een lunch voor 5 euro. Van soep, vlees naar keuze met gebakken rijst of noodles. Keuze uit drie soorten vlees en vis. Lakuda, betekent 'gemak kelijk', heeft kindermenu's en een rolstoelvriendelijke entree. Voor groepen is de bovenverdieping beschik baar. Maandag gesloten. Kleine Markt 13, tel: 0118- 413025 www.lakuda.nl door leon janssens VLISSINGEN - Met in gang van 1 januari 2011 is Gino van Driessche benoemd tot directeur van AM Zeeland. Hij volgt Jan Sips op, die ad interim leiding geeft aan dit regiokantoor van AM in Terneuzen. Gino van Driessche (35) werkt sinds 2008 bij AM Zeeland, het laatst in de functie van ontwikkelings manager. De overdracht van de activiteiten van Jan Sips aan Gino van Dries sche gaat de"^ komende maanden gebeuren. AM Zeeland ontwikkelt op diverse lokaties in de pro vincie vastgoedprojecten zoals de uitbreidingsgebie den Othene in Terneuzen en Noordpolder in Zierik- zee, de gebiedsontwikke- ling Perkpolder in de ge meente Hulst en het Schel- dekwartier in Vlissingen, een nieuw deel van de bin nenstad op het terrein van de voormalige scheepswerf De Schelde. BAM-Groep AM is een werkmaatschap pij van de Koninklijke BAM Groep. Inspirerende en duurzame leefomgevingen bedenken en ontwikkelen, dat is de passie van AM. Zij betrekken actief alle belan gen en belanghebbenden in een open planproces om de soms verborgen kracht van lokatie, zowel in stede lijk als in landelijk gebied, te benutten. Duurzaamheid is daarbij een integraal on derdeel van hun projecten. In samenwerking met over heden, woningcorporaties, maatschappelijke organisa ties en consumenten ont staan hierdoor bijzondere en kwaliteitsrijke gebieden om in te wonen, werken, winkelen en recreëren. AM Zeeland, Axelsestraat 2a, Terneuzen, telefoon 0115-618360 en www. am.nl Dag doortara de vriend Meevaren Op de kade staan diverse pa lingrokers en liggen allerlei schepen die te bezichtigen zijn. Er is een mini-bioscoop waar films over de Zeeuwse visserij worden getoond en er zijn een aantal interessante lezingen. Iedereen kan meevaren op de pendeldienst van en naar het centrum met een garnalenkot- ter. Uiteraard is er volop gelegen heid om te proeven van de Zeeuwse Zilte Zaligheden en voor kinderen zijn er leuke ac tiviteiten georganiseerd. Bruus Visserskoor Om 11.00 uur is er een optre- Aan de binnenhaven in Vlissingen liggen uiteenlopende vissersschepen, die tijdens de open dag te bekijken zijn. fcïïO: rr. den van het Bruus Visserskoor. Gevolgd door een lezing van Martin Scholten, directeur van IMARES en PRI Wageningen UR, over de kwaliteit van de Nederlandse vis. Visserij-award Om 12.15 uur is er de Prijsuit reiking Visserij-awai-d 2010 aan een persoon of instelling die het afgelopen jaar de meest posi tieve bijdrage aan het Zeeuwse visserij- en aquacultuur heeft geleverd. Om 13.30 uur is er het Zeeuws Jeugdkampioenschap Oester opensteken en de prijsuitrei king. Daarna is er een demonstratie Visveiling en om 14.30 uur geeft het Bruus Visserskoor weer een optreden. Fotowedstrijd Om 15.30 uur is er de prijsuitrei king van de Fotowedstrijd. En om 16.00 uur is er de prijsuit reiking van de Palingrookwed- strijd. De toegang tot de Dag van de Zeeuwse Visserij is gratis. DOORTARA I /RIEND MIDDELBURG - Catalpa Kinderopvang opende op maandag 6 september de deuren van een nieuwe lo katie voor Buitenschoolse opvang in het oude ROC in Middelburg. Deze ligt cen traal tussen de wijken Mor tiere en Dauwendale. De nieuwe lokatie, genaamd BSO Mortiere, heeft ruimte voor maximaal veertig kin deren. Buiten is er voor de kinderen een speelplaats. De lokatie aan de Ravensteijn- weg is recent grondig opge knapt en opnieuw ingedeeld, zodat het aan alle eisen en wensen voldoet om kwalitatief hoogwaardige kinderopvang te bieden. Binnen wordt een sfeer gecreëerd, die ervoor zorgt dat de kinderen zich prettig en vei lig voelen. Het team werkt vol gens het principe van ontwik kelingsgericht werken, waarbij op het individuele niveau van ieder kind wordt ingespeeld om het zich optimaal te la ten ontwikkelen. Plezier staat hierbij voorop. Ruimte voor de individuele ontwikkeling en behoefte van kinderen staat centraal in het pedagogisch handelen en er wordt daar naast aandacht gegeven aan het samen leven en spelen in groepsverband. Dit gebeurt in samenwerking met de ouders met als basis wederzijds ver trouwen, openheid en respect. Buitenschoolse Opvang Mor tiere is het hele jaar geopend van maandag tot vrijdag op de tijden dat de school dicht is. En er zijn mogelijkheden voor voorschoolse-, naschoolse- en vakantieopvang. Informatie: 0800-0743 MIDDELBURG - 17-jarigen kunnen 25 september bij Dek Verkeersopleidingen in Mid delburg een proefrit maken. In de auto en op de motor mogen zij zelfs al een gratis proefrit maken. Ook zijn ou deren natuurlijk welkom. De open dag duurt van 12.00 tot 16.00 uur aan de Elektraweg in Middelburg (parkeerter rein Vitrite). Ook is er gratis proefrijden in een rijsimu- lator en in een vrachtwagen of met een aanhangwagen. Neem wel het rijbewijs mee. Dek "Verkeersopleidingen is al jarenlang marktleider in de regio voor alle rijbewijzen en theorie opleidingen. WESTKAPELLE - Schoon heidssalon Essence aan de Eva Besnyöstraat 14 in West- kapelle heeft een nieuw ap paraat in de salon staan: ipl ontharing de Optima Plus. "Het mooie van dit appa raat is dat het super veilig is zodat ook mannen en vrou wen met een donkere huid geflitst kunnen worden", ver telt Mona. Meer informatie: 0118-576042 dat is voor de consument allen maar positief." De formule is ook gekozen met het oog op de aankomendenieuwbouw. "Zo snel mogelijk. Dat wordt de lokatie Groenleer Serooskerke waar Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, Woonstichting Woonburg Koudekerke en wij voornemens zijn om daar te bouwen. Voor ons een grote supermarkt met goede parkeer- mogelijkheid. Waar wij winter en zomer onze eigen mensen en de toeristen goed kunnen ontvangen. "Een vijftien man sterk, klantvriendelijke team, en André van der Hoofd, staan voor de klanten klaar. MCD Supermarkt, Torenstraat 41, Serooskerke, telefoon 0118- 591701 VLISSINGEN - Geniet, proef en beleef op zaterdag 25 september alweer de zesde editie van de Dag van de Zeeuwse Visserij. Het is van 10.00 tot 17.00 uur in en om de vismijn aan de Binnen haven 11 in Vlissingen. Het thema is dit jaar: Presenta tie van kwaliteit en kennis. Tijdens de Dag van de Zeeuwse Visserij is er weer veel te zien, te horen, te proeven, te ervaren en te leren op het gebied van traditionele en moderne visse rij en aquacultuur in Zeeland. Visserijbedrijven en kennisin stituten vertellen de bezoekers alles over de innovaties waar de visserijsector aan werkt, nieuwe vistechnieken en innovatieve kweekmethoden. door le0njanssens SEROOSKERKE - Vorige week woensdag was de feestelijke opening van MCD Supermarkt aan de Torenstraat in Seroos kerke. Met een grote toeloop van klanten was het gezellig druk. Als openingsaktie kreeg iedere klant bij besteding van 20 euro een boeket bloemen mee. De kwaliteit van vlees en vlees waren is in de nieuwe opzet sterk vooruitgegaan. Dagelijks is er vers brood, afkomstig van bakkerij 't Zand uit Heinkens- zand. Tijdens de openingsdag waren er scherpe prijsactie's en die blijven. Eigenaar André van der Hoofd: "Wij zijn van Golff omgezet in MCD supermarkt. MCD staat voor Marinus Cor- nelis Discount, een franchise- André van der Hoofd voor de MCD Supermarkt, foto: leon janssens formule de zich landelijk be- vriendelijker is om zaken mee te wezen heeft. Deze organisatie doen. MCD hanteert een scherp sprak ons aan omdat ze een stuk concurrerend prijsniveau en Zo mooi wordt het Scheldekwartier.

de Faam | 2010 | | pagina 44