[hQldehwartie Ondernemende stad j Genieten van Leolux! RDSSEL a de Jonge Hoek van Dijke De Faam VOLG ONS OP ">n HTTP://TWITTER.COM/DWKDEFAAM Overblijven Alle verhalen uit De Faam vindt u terug op onze site. Ook als u een verhaal van enkele weken geleden zoekt, kunt op deze web site terecht. Kijk dan in ons digitaal archief. Maar de site van De Faam is meer dan nieuws. U vindt er ook de nieuwste puzzels en spelletjes. En weet u even niet wat u vanavond als avondeten op tafel zet, klik dan eens op onze receptenrubriek. Voor nieuws en fun! Vriendschapscursus voor vrouwen Voorwaarts speelt in Ter Reede Dansmiddag met diverse dansen Jonge vrijwilligers Wandeltocht Memoria Walcheren Kleding- en speelgoedbeurs TAN DPROTH ETICUS www.woneninbestcvacr.nl w '.(aStÉÊÉÉ O.a. Leolux Pallone limited edition. Van 1.750,-voor 1.195,- LEOLUX woonconcept Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl Woensdag 22 september 2010 - Pagina 3 middag? Dan kan ik met vriendinnen spelen "De vrije woensdagmiddag weg en elke dag dezelfde lestijden lijkt mij goed. Nu moet ik veel heen en weer, vooral omdat ik een kind in de onderbouw heb en eentje in de bovenbouw", meldt Robin Hardeman. En vervolgt: "Ook het dagelijks op school overblijven is okay. Dan zitten ze met elkaar aan tafel." Over die pauze is Nathalie Leeuwenburg even enthousiast: "Als mijn dochtertje Demi de Koek (8) overblijft is het groot feest voor haar. "Omdat ik dat gewoon heel leuk vind. Dan kan ik leuke dingen maken met bijvoorbeeld kralen. En met mijn vriendinnetjes spelen", vertelt Demi. En: "Dat de vrije woens dagmiddag verdwijnt is niet erg. Daardoor zijn wij voortaan iedere dag vroeger uit." York (7): "Ik vind het leuk, want dan kan ik lekker langer spelen." Alleen Marijke is twijfelachtig: "Ik vind het niet zo'n goed idee. Want dan duren de dagen, dat mijn zoontje weg is, kort. Als ik weer ga werken wordt het een lastig verhaal." KLIK LEES www.de-faam.nl VLISSINGEN - Stichting Palladium houdt vanaf woensdag 29 september een vriendschapscursus. In deze cursus leren vrouwen eigen grenzen aan te geven, ver langens en verwachtingen ten opzichte van vriend schappen te verwoorden en hoe ze tot een nieuwe vriendschap kunnen ko men. De cursus bestaat uit tien lessen en is in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat 2 in Vlissingen. Het is van 14.00 tot 16.00 uur en deelname kost 5 euro per keer. VLISSINGEN - Harmonie Voorwaarts uit Koudekerke geeft zondag 26 september een optreden in het Atrium in Ter Reede in Vlissingen. Harmonie Voorwaarts speelt een gevarieerd repertoire van filmmuziek tot pop en licht klassiek. Het begint om 14.30 uur en entree is gratis. VLISSINGEN - Stichting Palladium houdt in samen werking met Stichting Werkt voor Ouderen een Dansmid dag op woensdag 29 sep tember. Het is van 14.30 tot 16.30 uur in het Atrium van ter Reede aan de Vredenhof- laan 370 in Vlissingen. Er zijn demonstraties stijldansen, volksdansen en linedance en alle aanwezigen worden uitgenodigd mee te dansen. In de pauze zal de jeugd een demonstratie streetdance geven. De toegang is gratis. MIDDELBURG - Stichting Welzijn Middelburg, Stich ting Welzijn Veere en ge meente Vlissingen houden een informatiebijeenkomst voor vrijwilligersorganisaties en verenigingen in Walche ren over jonge vrijwilligers en de maatschappelijke stage. De bijeenkomst is op donderdag 30 september van 19.00 tot 21.00 uur in Porthos in Middelburg. Het is een gevarieerd program ma met veel informatie, er varingen van jongeren en tips voor vrijwilligersorgani saties. Deelname is gratis. WESTKAPELLE - Wandel sport vereniging De Vrolijke Tippelaars houdt in samen werking met het Polderhuis Westkapelle op zaterdag 25 september een wandeltocht langs bunkers en kreken. Er kan 7,15, 25 of 35 kilometer gewandeld worden. Deelna me is 2,50 euro. Bij de finish is voor iedereen een herin nering. Start vanaf het Pol derhuis in Westkapelle. De 25 en de 35 kilometer start tussen 9.00 en 10.00 uur en de 7 en de 15 kilometer tus sen 9.00 en 12.00 uur. DOMBURG - Peuterspeel zaal Hummelhonk aan de Singel 8 in Domburg houdt op vrijdag 8 en zaterdag 9 oktober een kleding- en speelgoedbeurs. Op vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. REPARATIE KUNSTGEBITTEN, KLAAR TERWIJL U WACHT kijk op: www.rossel-kunstgebitten.nl ook voor kunstgebitten op implantaten voor nieuwe en te repareren kunstgebitten T. 0118-414533 hobeinstraat 52, vlissingen Een stad bestaat niet uit stenen, maar uit mensen. En een ondernemende stad heeft mensen die iets doen. Zij willen iets: zij willen iets moois maken, zij willen een probleem oplossen, zij willen een kans grijpen, zij willen iets veranderen, zij willen een toekomst maken. Zij zien hoe hun stad zou kunnen zijn: zij wil len iets maken. Het saat om concrete zaken. Alles wat je ziet heeft een verhaal, van iemand die een idee had, er moeite voor deeddie mensen had die hielpen, die tegenslas overwon, die doorzette met zijn droom, zo zie je ook dingen half-af, van iemand die nog bezig is, die net begonnen elk jaar iets weer beter maakt. Zo groeit nu het Scheldekwartier! We moeten een beetje geduld hebben, en niet te snel oordelen. Het geweldig vinden iets te zien ontstaan, heerlijk om dat mee te mogen maken, datje het zich ziet ontwikkelen. Zoals ze zeggen: het begint met een grootse visie, dan klein beginnen, en dan snel opschalen naar steeds groter en beter. Het is de kunst dóór te gaan. Met wat dan mogelijk is; dat weetje niet altijd van tevoren. Zeker in deze tijden, waar heel veel niet meer vanzelf gaat, moeten we continu improviseren. Het Stadspark Scheldekwartier laat dat heel goed zien. Steeds meer mensen ont dekken dat daar van alles mogelijk is, dat het mag. Een filmvoorstelling in de Plaatwerkerij! Wie had dat gedacht een paar jaar geleden dat we dat zouden meemaken. Het is nodig dat we toestaan, wat we te voren (zelf) niet hadden kunnen bedenken. En waar we dan volop van genieten. Ze zeggen wel eens, je leeft pas echt als je steeds wat nieuws meemaakt... En dat verandert het beeld - of het imago uiteinde lijk - van je stad. Je ziet steeds weer nieuwe facet ten aan je stad die je zo goed leek te kennen, maar die heerlijk met haar tijd meegaat. Die vraagt dat je meehelpt en je niet verzet tegen al dat nieuwe. Die vraagt ook van 'de gemeente' mee te bewegen, niet steeds uit te gaan van de eigen gedachtewereld, maar dingen mogelijk maken die uit die stad komen en niet noodzakelijkerwijs in een gemeentehuis wor den bedacht. Je moet bedacht zijn op het onver wachte! Even nadenken, denken vanuit die ander, laten doordringen hoe goed dit nieuwe initiatief is voor de stad. En bedenken wat je kan doen om te helpen, en zo wordt het ook deel van jou. Succes heeft vele vaders. Natuurlijk is een beetje visie op waar die stad heen kan en moet dan wel handig. Mis schien zijn twee dingen hier dan wel het belangrijkst: de zee zien en ervaren, en een mooiere en betere openbare ruimte als 'huiskamer' van de stad. Allebei het visitekaartje van je stad. Bij allebei gaat het om het 'ervaren', experience heet dat nu. De menselijke schaal, de gewone dingen die de stad maken, een parkje, een activiteit, een gevoel. Dat is ook andere manier van denken over je stad, niet meer van bo venaf ook... En dat alles voor een nieuwe stadseco- nomie van deze tijd. Bij dat ondernemen van deze tijd hoort ook dat je anders over tijd nadenkt. Een idee gelijk omzetten in een concreet plan en dat rus tig stap voor stap uitvoeren is niet meer van deze tijd waarin zoveel onzeker is. Je moetje plan continu bij stellen, het gaat meer om visie op de essentiële zaken voor je stad en die delen met anderen, en dat werkenderwijs tot werkelijkheid maken, onderne mend wil zeggen dat je openstaat voor andere ideeën niet gelijk negatief reageert als iemand iets zegt watje niet had gedacht of wat niet past in jouw eerdere idee: je stelt je open voor elke creatieve ge dachte, een initiatief iets te verbeteren. Dat onder nemende is dus een levenshouding om samen gelijkwaardig aan die stad te werken. Want zo zijn de verhalen achter die bijzondere dingen in deze stad, verhalen van mensen die samen iets wilden, die hun kritische blik hebben omgezet in daden. Inspelen op spontane dynamiek is een kunst, mensen te helpen hun droom te verwezenlijken. Een positieve houding vraagt dat. Kansen zien. Met andere ogen kijken naar die stad. Hoe iets anders en nog mooier kan. Het kan en mag anders, die openheid van geest. Optimisme hoort bij een ondernemende stad! Mariet Schoenmakers .iaP ..v. 1 modern living easy living design living

de Faam | 2010 | | pagina 3