Komende weken vrienden- prijsweken bij Auto Poppe Ford heeft contact met alles en iedereen VWJUITO Suzuki New Swift, wonderschoon IN BEDRIJF REGIO - Het zijn weer Vrienden prijs Weken bij Auto Poppe in Vlissingen, Goes en Terneuzen. Tot en met 6 november is er veel voordeel te behalen bij aanschaf van een Caddyr Trans porter of Crafter. Dat zit hem niet alleen in de zeer aantrek kelijk geprijsde actiepakketten (het voordeel kan oplopen tot maarliefst 4.600 euro), maar ook in de gunstige tarieven voor onderhoudscontracten en Financial lease. Auto's rijden in de toekomst niet meer zelfstandig, maar communiceren continu met hun omgeving. Automerken anticipe ren daar op. Ford presenteer de onlangs een technologie die auto's in staat stelt zowel met elkaar als met de infrastruc tuur van de weg te communice ren en dat op basis van nieuwe navigatietechnieken. Woensdag 22 september 2010 - Pagina 31 Tijdens de Vriendenprijs Weken bij Auto Poppe staat de praktische Caddy volop in de schijnwerpers als C-Edition uitvoering. Dat betekent een uitbreiding van de standaard uitrusting met vele extra's zoals climatic airconditioning, elektrisch bedienbare ruiten in de voorportie ren, verstel- en verwarmbare buiten spiegels, centrale deurvergrendeling met afstandsbediening, mistlampen, cruise control, 15" lichtmetalen vel gen, parkeerhulp achter, bumpers, spiegels en handgrepen in carros- seriekleur, licht- en regensensor en een automatisch dimmende binnen spiegel. Auto Poppe levert dit uitgebreide C-Edition pakket tijdens de Vrienden prijs Weken voor slechts 100 euro. Dat betekent een voordeel van maar liefst 4.600 euro. Nog een interessant voorbeeld: de Volkswagen Transporter met het Premiumpakket. Dat staat niet al leen voor climatic airconditioning, elektrische bediening van ruiten in de voorportieren, centrale deurver grendeling met afstandsbediening, mistlampen met bochtenverlichting en cruise control, maar ook voor comfortstoelen en een licht- en zichtpakket met regensensor, rui tenwisser met intervalschakeling, coming/leaving home functie en een automatisch dimmende binnenspie gel. Dit pakket kost tijdens de actiepe riode 500 euro, een voordeel van 2.700 euro. Pluspakket Ook de veelzijdige Crafter heeft zijn eigen vriendenprijs-aanbieding. Voor een meerprijs van slechts 500 euro wordt de Crafter voorzien van het Plus pakket met elektrisch verstel en verwarmbare buitenspiegels, cruise control, in hoogte en lengte verstelbaar multifunctioneel stuur, meervoudig verstelbare bestuurders stoel met hydraulische vering en armsteun, maar ook parkeerhulp vóór en achter, mistlampen en een boordcomputer. Het totale vrienden prijs-voordeel voor het Crafter Plus pakket bedraagt 2.355 euro. Acties op maat Volkswagen Bedrijfswagens levert bedrijfswagens op maat en dat geldt zeker ook voor de actiepakketten. De Caddy en de Transporter kunnen tijdens de Vriendenprijs Weken tegen een meerprijs vanaf 595 euro wor den voorzien van lederen bekleding. Een compleet geïntegreerd multime- dia-navigatiesysteem (Pioneer Nav- Gate F3210BTis op deze modellen beschikbaar voor slechts 850 euro (excl BTW, inclusief montage). Daarnaast zijn ook diverse andere comfort verhogende pakketten be schikbaar. De Caddy is bijvoorbeeld leverbaar met Premium-pakket en bij de Transporter gelden nu ook zeer scherpe pakketprijzen voor bijvoor beeld het Comfort-, Style- en Ulti mate Edition accessoires pakket. De Crafter is gedurende de Vrien denprijs Weken bij Auto Poppe te voorzien van een Chauffeurspakket, Eco pakket, Advanced pakket of Op tisch pakket. Kijk voor een compleet overzicht van alle geldende acties tijdens de Vriendenprijs Weken op www.vriendenprijsweken.nl. Zo biedt TPEG (Transport Protocol Expert Group), de opvolger van TMC (Traffic Management Control), een nog betere ondersteuning van dynamische navigatie dan zijn voor ganger. Voor de gegevensoverdracht naar de Ford-testauto wordt gebruik gemaakt van c2i-communicatie (car- to-infrastructure) op basis van UM TS en W-LAN. Via c2i-communicatie ontvangt de testauto (Ford Mondeo) actuele informatie, zoals snelheids limieten, inhaalverboden of waar schuwingen bij wegwerkzaamheden, van digitale units langs de weg. Deze real-time verkeersinformatie wordt weergegeven op het beeldscherm in het dashboard van de auto, zodat de bestuurder steeds de meest recente waarschuwingen en adviezen krijgt, hetgeen de verkeersveiligheid van alle weggebruikers ten goede komt. De integratie van mobiele apparaten via Bluetooth, zoals telefoons en navigatiesystemen, is ook goed voor de veiligheid. De apparaten kunnen op de aanwezige HMI (human-ma- chine-interfaces) in de auto worden aangesloten, zodat navigatie-instruc- ties op groot formaat op het dash- boardscherm worden weergegeven en worden bediend met de schake laars en knoppen van de auto, en met spraaksturing. Door Marina Meijers Helemaal nieuw, maar toch her kenbaar. Dat is de New Swift. Het nieuwe model biedt aan alle kanten méér Swift. Door het geoptimaliseerde ontwerp straalt de auto nog meer spor tiviteit, dynamiek en energie uit. De New Swift oogt sportief en ook wel een beetje apart. Iets 'vierkanter' dan de vorige modellen maar vooral heel erg leuk. In ieder geval een auto waar ik graag mee op pad ga. Elegant is de afgeronde voorruit, die aan beide zijden licht doorloopt naar de zijkant. De stevige schouderlijn, de prominente wielkasten en de brede C-stijl stralen kracht uit. De uitgestrekte daklijn geeft snelheid aan het ontwerp en de karaktervolle deur- lijn straalt dyna miek uit. De dak lijn mondt aan de achterzijde uit in een spoiler (echt stoer!) waarin het derde remlicht is geïntegreerd. De bumpers zijn standaard uitgevoerd in de exterieurkleur en maken het sportieve uiterlijk compleet. Het model dat wij deze ochtend testen, is de Swift 1.2 Exclusive in 5-deurs uitvoering. Heel handig want het kinderstoeltje moet uiteraard achterin en dat is net wat eenvoudi ger met een 5-deurs-uitvoering. Ook wat de ruimte betreft is het geen en kel probleem om op de achterbank volwassenen, dan wel kinderen in autostoeltjes, mee te nemen. De bagageruimte is met een inhoud van 204 liter niet erg ruim, maar met de achterbankleuning neergeklapt wordt hier in een handomdraai bijna 500 liter van gemaakt. En dan kun je toch heel wat meenemen. Gebruiksgemak In het interieur van de Swift is alles gericht op comfort, functionaliteit en gebruiksgemak. Zo zijn elektrisch bedienbare ramen voor en elektri sche stuurbekrachtiging standaard in alle uitvoeringen. Stijlvol zwart is de dominante kleur. De stoelbekleding, de vloerbekle ding, het dashboard, het stuurwiel, de middenconsole en de bekleding van de deurpanelen zijn uitgevoerd in chic zwart. Zilverkleurige metal- look accenten op de portieren, het dashboard, de middenconsole, de schakelpook en het stuur zorgen voor een speels contrast en geven de binnenruimte een stijlvol cachet. Als het om veiligheid gaat, sluit Suzuki geen compromissen. Daarom hebben alle uitvoeringen van de New Swift onder meer standaard zeven airbags aan boord, waaronder een knie-airbag voor de bestuurder, en behoort ook het elektronische stabiliteitssysteem ESP tot de stan daarduitrusting. Alle uitvoeringen zijn eveneens voorzien van ABS met EBD (elektronische rem krachtverde ling) en een remassistent. De Swift beschikt hierdoor over 5 sterren vol gens de NCAP. Een heerlijke auto om mee te rijden dus maar daarnaast ook een auto met veel aandacht voor duurzaamheid en milieu. Alle uitvoeringen voldoen aan de strenge Euro5-emissienorm, Suzuki is er geslaagd sportieve prestaties te leveren op een zo schoon mogelijke manier. De New Swift is er al vanaf 10.999 euro voor de Swift 1.2 Base. De Swift 1.2 Exlusive, die wij getest hebben, is er vanaf 15.499 euro. Meer informatie over de New Swift bij Van der Jagt-Willemse B.V. in Vlissingen of bij Garage Sjaak Sonke in Kapelle. Naast een leuke nieuwe auto is Suzuki er opnieuw in ge slaagd om een prachtige brochure samen te stellen. Zeker de moeite waard!

de Faam | 2010 | | pagina 33