auto'smotoren Motorisch nieuws van Saab Racen in de R300 Panda meets Hummer De Bentley wordt ruimer is bijna klaar! Opel Astra GTC Mazda5 diesel met meer pit Autoverkopen in Nederland weer in de lift Het was al even geleden beloofd, een laatste facelift van de Saab 9-3. Toch zijn de veranderingen aan de buitenkant bescheiden. Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Twee turbo's Van der Kooi Sportscars is drie jaar actief met het racen met Caterhams. De Caterham Academy vormt de opstapklasse en het vervolg is de R300 Superlight koningsklasse. R300 Superlight heeft (onder andere) een motorvermogen van 175 pk, snelt in 4,6 seconden naai-100 km/u, behaalt een top van 220 km/u, weegt 550 kilo en is voorzien van een zesbak. Het rijden van één seizoen in de Caterham Cup kost 57.500 euro waarbij het 'arrivé drive' concept door Van der Kooi Sportscars tot in het laatste detail wordt uitgevoerd. De organi satie van de R300 Cup neemt alle zaken voor haar rekening. Benüey heeft de Continental GT op tal van punten verbe terd, sterker nog volgens het merk is de carrosserie helemaal nieuw en komt geen enkel stuk plaatwerk overeen. Belangrijke verandering is dat het interi eur nog meer ruimte biedt dan voorheen. Ook de elektrische voorzieningen zijn bij de door gevoerde verbeteringen aange pakt. Deze zijn flink uitgebreid. De 6 liter W12 biturbo komt aan 575 pk en 700 Nm. FOTO: FAMILIE BLOMMAART GOES/KOBLENZ - Op de redactie van het Zeeuws Autojournaal ontvingen we vorige week deze ge weldige foto, gemaakt door Hans en Ilma Blom maart uit Goes. Het echtpaar vertrok in juni met hun Fiat Panda naar het zuiden en tijdens hun reis naar Kroatië troffen zij ter hoogte van Koblenz tijdens de tankbeurt en de koffiepauze dit 'blauwe monster' aan, zoals Hans het zelf verwoordt. "Wij besloten spontaan om onze Panda naast de Hum mer te parkeren, zodat de buitenproportionele afmetingen extra goed uitkomen. We waren toe vallig net op het juiste moment op de juiste plaats, want vlak nadat we de foto genomen hadden, was de Hummer verdwenen. Naast de omvang is het brandstofverbruik van de verlengde Hummer na tuurlijk ook enorm. Wij hebben voor onze reis van meer dan 3800 kilometer, waarbij we bovendien ook heel wat kilometers door de bergen hebben afgelegd, 226 liter benzine verbruikt, ik denk dat dit met de Hummer niet gelukt zou zijn! Gezien de kosten en de benodigde ruimte, houden wij het dus bij onze vertrouwde Fiat Panda." Heeft u ook een leuke foto? Op de redactie ontvangen wij graag mooie, gekke of aparte foto's van auto's gemaakt door lezers van het Zeeuws Autojournaal. Heeft u ook een bijzondere foto van uw eigen Zeeuwse auto of van een opval lende auto die u onderweg bent tegengekomen? Stuur deze dan met een korte toelichting naar au- tojournaal@zeelandnet.nl. Iedere editie kiezen wij een foto uit die we op de voorpagina plaatsen. Bij Opel komt alles op z'n tijd. Een jaar na de Astra vijfdeurs verschijnt de Sports Tourer bin nenkort bij de dealer en op de salon van Parijs zet het merk de volgende stap naar een vol ledig nieuwe programma met de nieuwe GTC. Toch spreekt Opel in dit geval nog over een concept, terwijl het model toch zo goed als klaar lijkt te zijn. Met een lengte van 4,46 meter is de lage coupé nog langer dan de hatchback. Veel automerken melden rond deze tijd veranderingen aan hun dieselmotoren. Dat wordt verklaard door het feit dat bin nenkort ook bestaande model len moeten voldoen aan de Euro5 emissienormen. En dat is de reden waarom Mazda in de middenklasse 3 aan haai* 1.6 CiTD motor heeft gesleuteld. Het vermogen is toegenomen tot 115 pk en de handgescha- kelde zesbak is standaard. Prijs- technisch verandert er niets. De autobranche kijkt terug op een uitstekende maand augustus waarin 36.728 nieuwe personenauto's zijn geregistreerd. Dat is 32 procent meer dan vorig jaar. De autoverkopen in ons land liggen, ten opzich te van afgelopen jaar, 22,2 procent hoger. In totaal zijn er in de eerste acht maan den van 2010 345.320 nieuwe personenauto's verkocht ten opzichte van 282.561 in dezelfde peri ode van 2009. Ondanks het aflopen van de sloop- premie en de onzekerheden over het nieuwe regerings beleid. haalt de consument de hand van de knip in de showroom. De bumpers zijn licht aange past en de typenaam is in lijn met de nieuwe 9-5. Boven dien lanceert Saab nieuwe fraai vormgegeven lichtme talen wielen (16 en 18 inch). Daarnaast weet Saab in de nieuwe versie het gewicht terug te brengen en is er een schakelindicator geplaatst op het dashboard. De wijzigingen op motorisch vlak zijn echter van groter belang. Saab levert nog maar één diesel, de 1.9 TTiD, in derdaad altijd met twee tur bo's en vermogens van 130, 160 en 180 pk. Deze drie varianten hebben allemaal een C02-uitstoot van 119 g/km bij de sedan en 122 g/km voor de Estate. Deze gunstige waarden zijn vooral bereikt door intensief gesleu- tel aan de versnellingsbak. Wie liever een Saab heeft met vierwielaandrijving, kan voortaan ook kiezen voor de 163 pk 2 liter benzinemotor die tevens op E85 loopt. Saab maakt verder het moto renprogramma van de nieuwe 9-5 compleet. Zo is er nu aan de basis van het programma de 1.6 benzine turbo (180 pk) en wordt de 2.0 TTiD diesel met twee turbo's ver krijgbaar.

de Faam | 2010 | | pagina 27