Wijktafel maakt rondje Middelburg Aanleg fietspad bij Stromenweg begint Iedere 2 Jeans korting Deze week N^^^pkorting Op alle Meindl wandelschoenen Wrangler Nieuwe Collectie Nieuwe Collectie Nieuwe Collectie Vans Nieuwe Collectie dé Weekkrant De Faam VOOR DE LEUKSTE PUZZELS: WWW.DE-FAAM.NL Dromen Converse Cw^JI schoudertassen Wind waterdicht - Getapete naden - Sneldrogend - Anti-pill finish van 59.99 nu Nike - Vans - Eastpak Tv school - rugtassen j|£j^ Winterjacks Jack Wolfskin The North Face I Nickelson 1 O'Neill ft Vans Regatta Tenson korting is ook geldig op reeds afgeprijsde broeken OUTDOOR FASHION ACTION Middelburg Achter de Houttuinen 34 Goes. Grote Markt 15 www.bd-store.nl Woensdag 22 september 2010 - Pagina 12 MIDDELBURG - Vanaf 4 ok tober start een nieuwe ronde wijktafels. De wijktafels vor men het overleg tussen bewo ners, gemeente, de wijkwet houders en maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigin- gen. Onderwerp van gesprek is de algemene gang van za ken in een wijk en de leef baarheid in het bijzonder. De data van de wijktafels zijn: 4 oktober, binnenstad, Schouw burg, Gerard Peijszaal; 5 ok tober: Nieuw- en Sint Joos- land, Durps uus op d'n oek; 5 oktober: Nieuw Middelburg, Grandcafé Willem; 7 oktober: Sint Laurens, Van Cittershoff; 11 oktober: Veersepoort/Kla- renbeek, Grandcafé Willem; 12 oktober: Zuid, Palet; 13 oktober: Griffioen, wijkver- enigingsgebouw; 14 oktober: Dauwendaele, Grandcafé Buitenrust; 3 november: Ar- nemuiden, De Arne; 9 novem ber: Stromenwijk/'t Zand, De Vergulde Baars en tenslotte op 11 november: Mortiere,Hotel van der Valk. De wijktafels be ginnen om 20.00 uur. Behal ve Stromenwijk/'t Zand, die vergadering begint om 19.30 uur. Eric Holm (Muis) en Peter Adriaanse (Leeuw) zijn erg populair. foto: karin ocké VLISSINGEN - Muis, Eric Holm, en Leeuw, Peter Adriaanse, ke ren na een afwezigheid van ne gen jaar terug in het theater. Het begon allemaal in 1993 met de voorstelling Twee vingers in de pap, geschreven en geregis seerd door Josien de Graaf. Dit naai- aanleiding van de kin derboekenweek met als thema Dieren en vriendschap. Deze voorstelling is meer dan 240 keer gespeeld in theaters en scholen in Nederland en België. "Eerst was ik Leeuw en Peter Muis," vertelt Eric. Maar dat voelde niet echt goed. We beslo ten om het andersom te doen." Dat bleek de gouden formule te zijn. De tweede voorstel ling, Het duizend bomenbos, was wederom een groot suc ces en werd meer dan 200 keer gespeeld. Omroep Zeeland zag Muis Leeuw ook wel zitten en ze kregen een eigen radiopro gramma en tv-serie. Er volgden cd's en video's. Toen was het einde zoek. "We werden overal voor gevraagd, van het binnen halen van Sinterklaas tot bra derieën en openingen/'vervolgt Eric, "en we besloten een lied jesprogramma van drie kwartier te maken om mee op te treden." Na negen jaar en meerdere voorstellingen hielden Muis Leeuw ermee op. "We wilden wat anders," zegt Peter. Eric bleef bij Omroep Zeeland en ik werd artistiek leider van 't Spie- geltheater in Middelburg. "Ik deed een solovoorstelling, maar bleef geassocieerd worden met Muis." In 2008 herhaalde Om roep Zeeland de afleveringen van Muis Leeuw. "Peter en ik hadden inmiddels weer con tact," vervolgt Eric zijn verhaal, "en het bloed kruipt kennelijk Winnen! De Faam geeft twee kaarten weg voor de première van de nieuwe voorstelling in het Arsenaaltheater in Vlis- singen. Wie in aanmerking wil komen hiervoor kan een mailtje sturen naar: red. faam@whm.wegener.nl met naam, adres leeftijd. toch waar het niet gaan kan. We hadden het erover dat het toch wel leuk zou zijn om weer eens Muis Leeuw te worden. We hadden het verhaal in 2002 niet goed afgesloten, vonden we." Zo ging het balletje weer aan het rollen en resulteerde in een nieuwe samenwerking. "De decorstukken hebben we nog en alles wordt met een nieuw sausje overgoten," zegt Peter. "We zijn erg blij met onze sponsor, Agrimarkt, war we een driejarig contract mee hebben," besluit Eric zijn verhaal. MIDDELBURG - Afgelopen maandag is in de gemeente Middelburg een begin gemaakt met de aanleg van een toeris tisch- en recreatief fietspad tussen de Stromenweg en de Abeelseweg. Het fietspad ligt binnen het deelgebied Walche ren van het Nationaal Land schap Zuidwest Nederland. Het versterken van de kwaliteit van het Nationaal Landschap is een doel. Dit wordt onder meer bereikt door meer aandacht te besteden aan landbouw, cul tuurhistorie, toerisme en recre atie in deze gebieden. Het aan te leggen fietspad vormt ook de laatste schakel van de bun kerroute langs het Landfront, dat een onderdeel vormde van de Atlantikwall. Door de aanleg van het fietspad worden twee in de polder, langs de tankval gelegen, geïsoleerde bunkers toegankelijk. In samenwerking met de Stichting Bunkerbe- houd zal tijdens de aanleg van het fietspad een zogenaamde scherfwal worden aangelegd tegen een bunker. Deze was ook bij de oorspronkelijke aan leg van de bunkers aanwezig. Het deel van het fietspad dat op Vlissings grondgebied ligt, is enige jaren geleden aange legd. Het fietspad kan ook die nen om vanuit Middelburg de toekomstige sportboulevard te bereiken. Opd Muis en Leeuw, staan op zondag 3 oktober om 15.00 uur weer op de planken met de première van hun theatervoorstelling Dromen mag. In 2002 zijn de twee op vakantie gegaan naar Ame rika en nu keren ze weer te rug in het duizend bomen- bos. De voorstelling is vooral voor kinderen van ongeveer vier tot negen jaar, maar na tuurlijk ook voor hun ouders en opa's en oma's.

de Faam | 2010 | | pagina 12