Monumentendag trekt veel bezoekers Sporten in de wijken Burendag in 't Zand en Stromenwijk Bijeenkomsten voor vrijwilligers organisaties en verenigingen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Dag Wijk Hoe laat? Welke gymzaal? Groep? Maandag (vanaf 27 september) Klarenbeek 15.30- 16.30 uur Gen. H. Smithlaan groep 3 t/m 5 16.30- 17.30 uur Gen. H. Smithlaan groep 6 t/m 8 Dinsdag (vanaf 28 september) Dauwendaele 15.30- 16.30 uur Roozenburglaan groep 3 t/m 5 16.30- 17.30 uur Roozenburglaan groep 6 t/m 8 Dinsdag (vanaf 28 september) Stromenwijk 15.30- 16.30 uur Getij groep 3 t/m 5 16.30- 17.30 uur Getij groep 6 t/m 8 Woensdag (vanaf 29 september) Magistraatwijk 13.30-14.30 uur Palet groep 3 t/m 5 14.30- 15.30 uur Palet groep 6 t/m 8 15.30- 16.30 uur Palet tot 14 jaar Donderdag (vanaf 30 september) Nieuw-Middelburg 15.30- 16.30 uur Rotterdamse Kaai I groep 3 t/m 5 16.30- 17.30 uur Rotterdamse Kaai I groep 6 t/m 8 Stichting Welzijn Middelburg (SWM) organi- seer* dit najaar drie bijeenkomsten voor vrij willigersorganisaties in Walcheren. Het onderdeel Samen Vrijwillig van SWM brengt vrijwilligersorganisaties en vrijwilligers met el kaar in contact, via de digitale vacatureban ken www.samenvrijwillig.nl en voor jongeren www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl. Daarnaast wil Samen Vrijwillig vrijwilligersorganisaties ondersteunen op diverse terreinen en van in formatie voorzien over ontwikkelingen op het gebied van vrijwilligerswerk. Vrijwilligersorganisaties en verenigingen zijn van harte welkom op één of meerdere van de volgende bijeenkomsten: Informatiebijeenkomst Jonge vrijwilligers en Maatschappelijke stage In samenwerking met Stichting Welzijn Veere, gemeente Vlissingen, scho len, vrijwilligersorganisaties en jongeren Datum en tijd: donderdag 30 september van 19.00 - 21.00 uur Workshop "Welkom jonge vrijwilligers" Datum en tijd: woensdag 13 oktober van 13.30 - 16.00 uur IDEE bijeenkomst: Interactief Delen van Ervaringen en Expertise Datum en tijd: dinsdag 23 november van 19.00 - 21.00 uur Lees meer over de inhoud van de bijeenkomsten op www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl Locatie en aanmelden Er zijn geen kosten verbonden aan deelname. De bijeenkomsten vinden plaats in Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Aanmelden kan via het contactformulier op ww.vrijwilligerswerkvoorjou.nl. Telefonisch mag ook: 0118-751422, geef dan bij uw aanmelding uw naam, organisatie en contactgegevens door. Heeft u belangstelling, maar kunt u niet op deze data? Laat het even weten. Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugd zorg en de jeugdgezondheidszorg 0-19 jaar samen. Daardoor wordt u nog sneller en beter geholpen. In Porthos bevinden zich ook het loket van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) en het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). De Middelburgse wijk 't Zand-Stromenwijk pakt groots uit op za terdag 25 september tijdens Nationale Burendag. Organisaties en verenigingen zetten van 11.00 tot 16.00 uur de deuren open om aan wijkbewoners te laten zien wat ze doen. Tevens worden op de diverse locaties tal van activiteiten verzorgd voor jong en oud. De Burendag Stromenwijk is een initiatief van Stichting Welzijn Middelburg (SWM). Activiteiten die op het programma staan zijn onder meer: speeddaten voor wijkbewoners, mandala tekenen, tai chi en tai chi bailong-lessen, workshop kalebas bloemschikken, jong en oud schilderen elkaar, Mo lukse muziek en hapjes, koersbal voor jong en oud, schminken, knutse len en buitenspelen voor kinderen, filmvertoning, demonstratie brandpreventie, wellness voor 55-plussers, optredens popkoor, panna- kooi, kinderkoken en er zal een sneltekenaar aanwezig zijn. In park Toor- envliedt zijn activiteiten bij het labyrint en de Academie voor Kwaliteit van Leven van Arduin. Ook wordt een route uitgezet tussen de diverse locaties in de wijk die te bezoeken zijn tijdens de Burendag Stromenwijk. Mensen kunnen de route te voet volgen, met de fiets, of -voor mensen die moeilijk ter been zijn- is er de mogelijkheid met een bus van de ene locatie naar de an dere vervoerd te worden. Daarvoor wordt de boodschappenplusbus van SWM ingezet. In Brede School Getij aan de Oosterscheldestraat kunnen wijkbewoners terecht bij Kinderopvang Walcheren, de Dagopvang van Stichting Werkt voor Ouderen, het Grand Café gerund door Arduin en Speel-O-Theek Getij. Ook medewerkers en vrijwilligers van het Chinees Gezondheids centrum, de Mikke, de Golfbrekers, de Wijkbeheergroep, het COA, het Wijkontmoetingspunt en SWM zijn hier aanwezig om zich te presenteren. Andere locaties in de wijk die onder meer hun deuren openen zijn Wijk- gebouw De Vergulde Baars, Speeltuin 't Zand-Stromenwijk, Dagverzor ging Tabadila en de Ontmoetingskerk. Middelburg blijft trekken als monu- mentenstad. Op Open Monumen tendag, zaterdag 11 september, was het gezellig druk in de dertigtal monumenten die in de gemeente Middelburg open waren. Grootste trekpleister blijft nog altijd het stad huis. Zo'n 2200 belangstellenden beklommen het bordes om de ver trekken van het gotisch gedeelte te bezichtigen. Ook het herenhuis Milde Maerten aan de Lange Noordstraat had over belangstel ling niet te klagen. Veel Middelburgers grepen die.mo- gelijkheid aan om het huis van 'juf frouw Barents' van binnen te zien. Bijna 800 bezoekers kwamen naar het depot van Stichting Cu- lutreel Erfgoed Zeeland aan de Walensingel. Zij konden daar ook een kijkje nemen in de nog bestaande schuilkelder. De zomervakantie is weer achter de rug en het nieuwe schooljaar is begonnen, ledereen uit de groepen 3 tot en met 8 van het basisonderwijs mag meedoen met de sportbuurtwerkactivitei- ten. Deze activiteiten vinden iedere schoolweek plaats en starten maandag 27 september. Opgeven is niet nodig: je kunt langskomen wanneer jij zin en tijd hebt. Winterperiode (vanaf 27 september 2010- 28 april 2011) Tijdens de winterperiode vinden de sportbuurtwerkactiviteiten plaats in de gymzalen. Deelname aan de sportbuurtwerkactiviteit kost 0,75 per keer. De eerste keer is gratis. Je kunt ook een sportstrippenkaart kopen voor 5. Met deze kaart kan je tien keer deelnemen. Meer informatie of vragen Neem gerust contact op met de coördinatoren Sport Bewegen van de ge meente Middelburg. Christiaan Boon: 675 761 /06 46 40 64 97/ c.boon@middelburg.nl (Klarenbeek, Stromenwijk, Nieuw-Middelburg) - Patrick de Guchteneire: 675 797 06 46 40 64 96/ p.de.guchteneire@middelburg.nl (Dauwendaele en Magistraatwijk) Hef stadhuis heeft over belangstelling niet te klagen. Zo'n 2200 bezoekers kwamen er een kijkje nemen. Foto: Jacky Nijsen

de Faam | 2010 | | pagina 9