A Rob van Dooren: Vlissingen Promotie Trofee is goede zaak Vragen studiefinanciering in bibliotheek Vlissingen Weense tradities in Ter Reede Fotografeer een rijksmonument dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Broers De Wit te gast bij SOS Kinderdorp Tunesië Alle uitjes en evenementen op Walcheren KANDIDAATSTELLING VLISSINGEN PROMOTIE TROFEE 2010 Jubileumrit van MAC De Zeeuwen Kunstmarkt Nieuw Bachtenpoorte Woensdag 15 september 2010 - Pagina 5 VLISSINGEN - Dienst Uit voering Onderwijs (DUO), voorheen IB-Groep, open de vorige week een virtuele balie in Bibliotheek 't Spui in Vlissingen. Dat betekent dat studenten hier met vra gen over Studiefinanciering terecht kunnen op dinsdag en donderdag van 13.00 tot 16.00 uur. Omdat het een virtuele balie is, moeten studenten zich melden bij de balie van de bibliotheek met een geldig legitimatiebe wijs. In een aparte ruimte kan hij of zij dan, via Skype, praten met een medewerker van Duo in het servicekantoor in Breda. De service is gratis. De IB-Groep hield, tot vorig jaar, een wekelijks spreekuur aan de adviesbalie in Bibliotheek 't Spui. Iedereen kon hier gratis terecht voor vragen over stu diefinanciering. Toen landelijk werd besloten om alle service punten te sluiten, ging ook het loket in Vlissingen dicht. Het meest dichtstbijzijnde aan spreekpunt werd het service kantoor in Breda. De biblio theek merkte echter dat er bij studenten toch veel behoefte bleef bestaan aan persoonlijk contact. Daarom is nu dit virtueel loket geopend. Het is een pilotpro- ject, dat zijn belang dus nog moet gaan bewijzen. VLISSINGEN - Wiener Tradi tion treedt 22 september op in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. Het gezelschap wordt ge vormd door zangers en mu sici. Zij deien een passie voor de Weense operette en muziek. In kleurige kos tuums en decors nemen zij het publiek mee naar de ro mantische en gezellige sfeer die past bij deze befaamde muziek. Het veelzijdige re pertoire omvat wereldbe roemde werken van diverse operettecomponisten zoals Johann Strauss, Carl Millöc- ker en Franz Lehar. Aanvang is om 14.30 uur. VLISSINGEN - Wikimedia Ne derland houdt samen met de vrijwilligers van Wikipedia het project Wiki Loves Monuments. Het streven is om van elk mo nument in Nederland foto's on der een vrije licentie beschik baar te krijgen. Iedereen kan zelfgemaakte foto's uploaden om mee te dingen naar leuke prijzen. Bibliotheek Vlissingen heeft twee extra prijzen (Ipod Touch en een eReader) voor de beste foto van een Rijksmonu ment uit Vlissingen. Info: www. wikilovesmonuments.nl. door marcel van der voort VEERE - "Tijdens het rijden van de Red Sea Challenge heeft vooral lordanië een positieve indruk op mij ge maakt. Daar wordt tegen woordig geleefd volgens de Europese normen", aldus Roland de Wit uit Veere. Hij heeft samen met zijn broer Jacques van 24 juli tot 17 augus tus, met een opgeknapte auto ,voor SOS Kinderdorpen een lange tocht gemaakt. "Wij hebben een ronde Mid dellandse Zeegebied gedaan, richting het Midden Oosten, Jordanië, langs Israël, de Nijl overgestoken, door Egypte, Li bië, Tunesië, Sicilië en via Italië terug naar Zeeland", omschrijft hij hun route. De Jongens van de Wit zijn weer een ervaring rijker. En niet al les heeft een positieve indruk gemaakt. Roland: "De meest negatieve indruk is die van Egypte. Het is er smerig. Men sen zitten op hun eigen vuil. Ook de bevolking is niet aardig." De broers hebben last gehad van de hoge temperaturen. "In Jordanië was een hittegolf met vijftig graden. Ik dronk twee li ter water per uur en zweette het direct uit. En was kletsnat", ver klaart reiziger Roland. In Bulga rije zijn de deelnemende teams in een kindertehuis geweest. Daar zouden ze de handen uit de mouwen steken. Eerder had een vrachtwagen goederen ge bracht. Vrijwilligers hadden het meeste werk al gedaan. Roland en Jacques zijn ook bij een SOS kinderdorp in Tunesië geweest. "Daar reden wij voor en het was fijn om er te zijn", aldus Roland. KLIK LEES www.de-faam.nl Gegevens indiener: Naam (Eventueel) bedrijf Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoon E-mailadres: nomineert als kandidaat voor de Vlissingen Promotie Trofee 2010 de navolgende privépersoon bedrijf organisatie instelling Naam (of bedrijfsnaam) (Eventueel) contactpersoon Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoon E-mailadres: Reden(en) van deze kandidaatstelling: (eventueel vervolgen op een vervolgvel) Plaats en datum Handtekening Deze kandidaatstelling ingevuld en ondertekend vóór 15 oktober 2010 opsturen naar: Stichting Vlissingen Promotie T.a.v. jury Vlissingen Promotie Trofee 2010 Oude Markt 3 ('t Spui) 4381 ER Vlissingen Het reglement van de Vlissingen Promotie Trofee kan schriftelijk worden opgevraagd bij bovengenoemde stichting of via e-mail op vlissingenpromotie@spui.nl. van toepassing zijnde situatie omcirkelen a.u.b. Door Marcel van der Voort VLISSINGEN - "Ik vind het een hele goede zaak dat de Vlissingen Promotie Trofee er is", bekent wethouder Rob van Dooren. De lezers van weekkrant De Faam mogen de komende weken hun favoriete kandidaat voor de trofee van 2010 nomineren. Van Dooren vertelt: "Het doel van de trofee is tweeledig. Om mensen die Vlissingen positief naar buiten brengen in het zonnetje te zetten. Anderzijds is het een uitstekend middel om de Vlissingers erop te attenderen dat ze in een in teressante stad wonen. En dat iedereen, op zijn eigen manier, de stad positief naar buiten brengt. Het is geen dikke-nekken-trofee. leder een kan winnen. Dat spreekt mij aan." Van Dooren vindt dat de Vlissingen Promotie Trofee de stad een positieve uitstraling geeft. "Je zegt met de trofee naar buiten toe: Kijk eens wat wij als gemeente te bieden hebben." Toch heeft Vlissingen het regelmatig zwaar te verduren en komt bijvoorbeeld via een mis daadmonitor negatief in de publiciteit. "A1s blijkt dat het zo is. dan moet zon vermelding een stimulans zijn óm het beter te laten wor den", reageert hij. Volgens hem wordt er vanuit de gemeente ook veel gedaan om de stad pret tig onder de aandacht te brengen. "De naams bekendheid van Vlissingen is erg groot. Mede dankzij de Stichting Vlissingen Promotie, VW en Citymarketing. Er wordt veel reclame ge maakt. De bekendheid komt ook door de lig ging en het internationale karakter van de stad", verklaart van Dooren. Promoot hij Vlissingen? "Ik wel. Ik hou van Vlissingen. Overal promoot ik de stad. Vaak geef ik mensen een rondlei ding", besluit hij. Wethouder Rob van Dooren houdt van Vlissingen Foto: Jasper Karman Red Sea Challenge Roland en Jacques de Wit reden de Red Sea Challenge van 24 juli tot 17 augustus. foto: rr. VLISSINGEN - Vanwege het zestig jarig jubileum houdt Motor- en Autoclub de Zeeu wen een Puzzel Jubileum Rit op zaterdag 18 september. Dit is een eenvoudige puz- zelrit met gemakkelijke op drachten. Iedere deelnemer ontvangt een leuke prijs. Inschrijven kan van 14.30 tot 15.15 uur bij Boonmans Wijnmakerij aan de Stoof- weg 10 in Nieuwdorp. OOST-SOUBURG - In het woonzorgcentrum Nieuw Bachtenpoorte is zaterdag 18 september een Kunstmarkt. Er zijn kraampjes met aller hande kunstvormen, zoals schilderijen, keramiek, sieraden, beeldhouwwerk, quilts, houtdraaiwerk, nos talgische handgemaakte kussens, bijzondere hoe den en jassen en handge maakte kaarsen. Het is van 12.00 tot 17.00 uur.

de Faam | 2010 | | pagina 5