Dames op de koffie Jazz by the Sea OPEN DAG Swingen tussen de rozen Maximaal Visliefhebbers opgelet!! De Faam Hja Lokale kunst HET VEERHUIS deltam^Tna Zondag: Traditioneel Zeeuwse Stokvis of voof Klassieke Bouillabaise ig,50 P p' Vandaag Vandaag Vandaag Vandaag Vandaag Vandaag Easy ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 15 september 2010 - Pagina 49 Zaterdag 25 september 2010 van 9.00 tot 13.00 uur Doe gratis mee met Fitness, Spinning marathon, korte groepslessen Zumba, Pilates en Bodyshape. Healthclub Zeeland Gezond Schenge 4, Middelburg Tel. (0118) 632 050 info@zeelandgezond.nl www.zeelandgezond.nl in Kunstlokaal Synagoge, Wandelkerk, De Os- senberg Grijpskerke, expositie Samenspel, schilderijen en tex tiele kunst Het Zeeuws Museum ModemetMonique, Zwartvoet Indianen, De paden op, de la nen in, Open Monumenten weekend zaterdag en zondag Het Reeuws Museumcafé Nanda* Runge, beefden#-- kun stenaar GalerigDe Norenburgh Zomerexpositiéj Asaynbjag^sJ houten- en bronzén beeraen en schilderijen - Hof van Buren Regine Geerse, EUy vhifLaatum en Diny Schuurman, schilde rijen De Vleeshal Stichting Beeldende Kunst Mid delburg presenteert groepsten toonstelling Psychosculptures Sanquin Celieke van der Linden, water schilderijen Zeeuwse Bibliotheek Zwart-wit fotografie, Kathelijne Roosen Rechtbank Tentoonstelling Ron Scherpe- nisse, schilderijen Drvkkery Onderwaterbeelden, fotografie Dos Winkel, Ornamenten van de Koepoort, Leendert van dei- Pool Revolution Gallery Simon Dekker Gallery Maritime Leendert van der Pool en Ma rion Kieft, schilderijen en mys-' terieuze objecten Vlissingen De Piek Muzikale illustraties, Coen Ha melink Bibliotheek 't Spui Schilderijen en keramieken, Toos Segeren - Matthijssen Kunstmarkt@Sea Boulevard, 12.00 uur Proeflokaal Gall Gall Expositie Music all over the world, Bert Hoogerheijde Kunstcentrum De Willem3 Beneden ooghoogte, poëzie en fotografie, Rem van den Bosch, Klis Dewitte, Sandra Burgers en Jan van den Berg Galerie de Blauwe Horizon Schilderijen van Mathisse Arendsen Maritiem MuZEEum van zeezeilers in de Whitbread Round the world race Theo van Doesburgcentrum schilderijen van San Cornelis- Werner Paviljoen Scheldekwartier Stijn Kriele, Junction installatie, opening zaterdag 15.00 uur Domburg Zorgcentrum Simnia Fotoexpositie Eva Duijvelaar en Ben van Aken en Ada Vos Atelier Martien Nick Jonk, beelden en zeef drukken en Jacoba van Heems kerk, tekeningen Overige Walcheren Grijpskerke Frederike Doeleman keramiek, Ernest Joachim brons, Dirk Koopman schilderijen, Ina Sponselee sieraden programma wortft ieder uur herhaald KATS - De Zeeuwse Ro zentuin in Kats presenteert deze nazomer jazzconcerten tussen de rozen. Kwintet Jazzebel speelt zaterdag 18 september. Het jazzcombo van Zeeuwse bodem be staande uit Sylvia van Aalst-Klein (zang), Jan Net (tenorsax), Tonie Wesdijk (contrabas), Wim Arendzen (drums) en Fred Flohr (gi taar), brengt een repertoire bestaande uit interpreta ties van bekende en minder bekende jazzstandards en enkele eigen composities. Liefhebbers van swingende en toegankelijke jazz zijn van harte welkom bij dit optre- den. Trio Maarten Bruijnes speelt zaterdag 25 septem ber. Het drietal bestaande uit Maarten Bruijnes (piano en zang), Frans van Zundert en Tony Wesdijk (contrabas) brengt eazy listening jazzy standards uit The american songbook. Nummers in de stijl van de bekende jazzcroo- ners uit de 40er 50er jaren. De concerten beginnen om 14.00 uur. Kaarten kosten 3 euro en zijn verkrijgbaar via 0113-600361 en info@ zeeuwserozentuin.nl. Meer informatie is te vinden via www.zeeuwserozentuin.nl. De tuin is te vinden aan Katse Groeneweg. GOES - Kunstlokaal is een expositie van verschil lende kunstenaars dat sa mengesteld is door leden van Kunstuitleen De Be- velanden in Goes. Dit jaar wordt tot en met 29 sep tember werk getoond van de Zeeuwse kunstenaars Reynier De Muynck, Jan- neke Rottier, Erlend Stei- ner Lovisa en Adri Geel hoed. De Kunstuitleen zit aan de Westwal 45 in Goes en is geopend van woens dag tot en met zaterdag en de eerste zondag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur. Zie voor meer infor matie: www.cbkzeeland. nl/ www.kunstinzeeland. nl. Op de foto is het werk Witkam te zien van Erlend Steiner Lovisa. foto: pr Restaurant Veerdam 7, 4484 NC Kortgene U Cl Ld I 11 dl llld www.het-veerhuis.net kortgene Donderdag gamba-avond Groot bord gamba's met een keuze uit 5 verschillende bereidingen voor de prijs van 19,50 p.p. Bij ons elke vrijdag visdag zo van de vismijn Colijnsplaat keuze uit verse: sliptong, kabeljauw, paling, schar, tarbot voor de ongelooflijke prijs van 17,50 p.p. Graag even reserveren op tel. 0113 - 301 782 (privé t.n.v. F. F. Hamelink) of 0113 - 301 693 (restaurant Het Veerhuis) 18uur 18uur 18uur 18uur 18uur 18uur 18uur de week Cooking 18:13*j 18:13u 18:13u 18:13u 18:13u 18:13u Hart Watersport- Easy Topspeed Wonen in Topspeed voor Muziek land Cooking Zeeland (Herhaling) Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant GOES - Jacqueline Cox expo seert de hele maand september in Lunchcafe Stadhuis in Goes. Onder de titel Zeeuwse dames op de koffie toont ze haar schil derijen over vrouwen in Zeeuw se klederdrachten. Verhalen over het echte leven, weergege ven in schilderijen. Zo zou het werk van Jacqueline Cox om schreven kunnen worden. Rode draad in haar werk is het opzoe ken van de grens tussen harde realiteit en een toegankelijk schilderij. Weergeven van het contrast tussen een moeilijk le ven en uiterlijke schijn. Jacque line schildert statige Zeeuwse boerenmensen, gebaseerd op een contrast tussen het harde boerenleven en overdadige en kostbare klederdracht. Het werk bestaat uit grote monumentale zwart-wit portretten in com binatie met bladgoud en kle- derdrachtstoffen in traditionele kleuren. Klederdracht wordt in een hedendaagse context neer gezet en daarmee toegankelijk gemaakt voor de generaties van nu. Een andere kant van Jac queline Cox vormt de collectie Me, Myself and I. Werken die vanuit haarzelf komen en een persoonlijke betekenis hebben. Mensen en emoties, maar niet op z 'n mooist, in alle rauwheid en naaktheid verbeeld. Hierbij soms confronterend. Openings tijden van het Lunchcafé: dins dag tot en met zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur, 'op koopavond tot 21.30 uur. Geïnteresseer den kunnen ook haar atelier in Groede bezoeken. Gezien de variabele werktijden kunt u het beste eerst contact opnemen. www.jacquelinecox.nl. DOMBURG - Festival Jazz by the. Sea dat dit jaar haar 20- jarige jubileum viert, biedt ook deze week een breed scala aan jazzconcerten. Het bekende Zeeuwse trio The Blue Rhythm Three speelt donderdag om 20.30 uur in Hotel Grand Café Anno Nu in Oostkapelle. Vrij dag is er bij onder meer het Badpaviljoen, Koninckplein en in diverse horeca in Domburg, een uitgebreid programma. Een kleine greep: The Storyville Jass- band, Jazz Team, 3K, Jazzit, Miss Lulu White's Red Hot Creole Jazzband, The Apeldoorn Jazz Quartet en Willie Ashman Ori ginal Jazzband. Jay Jay's Border Jazzmen bijt om 14.00 uur het spits af en hekkensluiter van de dag is Mr. Boogie Woogie om 22.00 uur. Voor vroege vogels begint de zaterdagprogram mering om 11.00 uur op De Koninckplein waar de Original Dixie Friends Krombach speelt. Daarna volgen onder meer Red Wings, Moondance, Cham pagne Charlie, Crooktown Jazz band en het Bombelino Trio. Van 14.00 tot 17.00 uur doen diverse jazzbands mee aan de Domburg Streetparade. De dag sluit af met een concert van The Apeldoorn Jazzkwartet dat om 21.00 uur begint in HR de Burg. Ook zondag 19 september zijn er concerten op verschillende locaties op Walcheren. Het fes tival wordt behalve in Domburg ook in Vlissingen, Vrouwen polder, Dishoek, Oostkapelle, Westkapelle, Serooskerke en Middelburg-gehouden, www.jazzbythesea.nl. 18:23u Wonen in Zeeland Hart voor Muziek 18:23u

de Faam | 2010 | | pagina 51