INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN DE GEMEENTE VEERE INFORMATIE Te'OVERHEID PROCEDURE ONTHEFFING VERLENING EN BOUWVERGUNNING Biggekerke Wij zijn van plan om, met toepas sing van artikel 3.6, lid 1sub c van de Wet ruimtelijke ordening, artikel 17 lid 4 sub a en artikel 17 lid 4 sub b van het bestemmings plan "Buitengebied" en artikel 40 van de Woningwet, ontheffing van het bepaalde in artikel 17 lid 3 sub b onder 2 en artikel 17 lid 3 sub d van het bestemmingsplan "Buiten gebied" en bouwvergunning te ver lenen voor: Het herbouwen van de woning met bijgebouw op het perceel Krommenhoeke 1 De ontwerpbesluiten, de aanvragen en de daarbij behorende stukken liggen van 16 september t/m 29 september 2010 ter inzage. Tij dens deze termijn kunnen belang hebbenden een schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een monde linge zienswijze kunnen belangheb benden binnen de gestelde termijn contact opnemen met mevrouw I. (Ina) van Belzen, tel. (01 18) 555 352. Domburg Wij zijn van plan om, met toepas sing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening, artikel 24 lid 6 en artikel 10 lid 4 van het bestemmingsplan "Kom Domburg" en artikel 40 van de Woningwet, ontheffing van het be paalde in artikel 24 lia 3 en artikel 10 lid 1 van het bestemmingsplan "Kom Domburg" en bouwvergun ning te verlenen voor: Het vergroten van de woning en het bouwen van een vakantiewo ning op het perceel Mezen hof 2; De ontwerpbesluiten, de aanvragen en de daarbij behorende stukken liggen van 16 september t/m 29 september 2010 ter inzage. Tij dens deze termijn kunnen belang hebbenden een schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een monde linge zienswijze kunnen belangheb benden binnen de gestelde termijn contact opnemen met mevrouw I. (Ina) van Belzen, tel. (01 18) 555 352. AANVRAAG BOUWVERGUNNING (bekendmaking op grond van artikel 41 Woningwet- tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Domburg - het oprichten van een zomerwo ning Duinenburg 7;(6-9) Koudekerke - het oprichten van een berging/ hobbyruimte de Boisoitstraat 35; (2-9) Serooskerke - het vernieuwen van een schuur/ paardenstalling Wilgenhoekweg 30A;(31 -8) Tegen deze aanvragen kan pas een bezwaarschrift ingediend worden nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken) VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending) Oostkapelle - het oprichten van een bed bre akfast Duinweg 71 ;(l-9) Vrouwenpolder - het plaatsen van een getijstroom- turbines aan de Oosterscheldeke- ring, Roompot 8;( 1 -9) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlo pige voorzieningen). U kunt de stukken inzien in het ge meentehuis te Domburg. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending) Oostkapelle - het slopen van oude zomerwonin gen en garage Duinweg 69;(6-9) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlo pige voorzieningen). U kunt de stukken inzien in het ge meentehuis te Domburg. BESTEMMINGSPLAN "OUDE DOMBURGSEWEG 35" ONHERROEPELIJK Het bestemmingsplan "Oude Dom- burgseweg 35" is met ingang van 26 augustus 2010 onherroepelijk geworden. Dit bestemmingsplan is op 1 juli 2010 door de gemeente raad ongewijzigd vastgesteld. Tegen het besluit van de gemeente raad is geen beroep ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Daardoor is het bestemmingsplan onherroe pelijk geworden. Het bestemmingsplan ligt ter in zage en is in te zien op onze web site, www.veere.nl., onder Visie en beleid, bestemmingsplannen, Oost kapelle, Oude Domburgseweg 35. 2e HERZIENING BESTEM MINGSPLAN BUITENGEBIED ONHERROEPEUJK Op 26 oktober 2006 heeft de ge meenteraad de 2e herziening be stemmingsplan Buitengebied vastgesteld. Vervolgens hebben ge deputeerde staten van Zeeland het bestemmingsplan op 26 juni 2007 gedeeltelijk goedgekeurd. Als gevolg van de (gedeeltelijke) vernietiging van het goedkeurings besluit van 26 juni 2007 door de Raad van State op 8 oktober 2008, hebben gedeputeerde staten van Zeeland op 1 september 2009 een nieuw besluit genomen be treffende het goedkeuren van de mogelijkheid tot het uitbreiden van de begraafplaats te Westkapelle. Dit besluit heeft van 5 november t/m 1 december 2009 ter inzage gelegen. Het tijdens deze periode ingestelde beroep, is inmiddels in getrokken. Dit betekent dat de-2e herziening bestemmingsplan Buiten gebied voor zover dit het nieuwe goedkeuringsbesluit betreft met in gang van 3 september 2010 on herroepelijk is geworden. Het plan is ook in te zien op de ge meentelijke website, www.veere.nl GEWUZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "6E HER ZIENING BUITENGEBIED" Als gevolg van het bepaalde in arti kel 3.8 van de Wet ruimtelijke or dening maken wij bekend dat de Raad van de gemeente Veere in zijn vergadering van 1 juli 2010 het bestemmingsplan "6e herzie ning Buitengebied" gewijzigd heeft vastgesteld De volgende artikelen zijn gewij zigd vastgesteld: 1artikel 130A. De begripsbepa ling Gebruiksgerichte paarden- houderij is aangepast, en luidt als volgt: het houden van paar den en of pony's gericht op het voortbrengen, africhten, trainen en verhandelen en recreatief ge bruik van paarden en pony's, met daaraan ondergeschikt het stallen van paarden van derden en het geven van instructie. 2.' artikel 130B. De begripsbepa ling Manege is aangepast, en luidt als volgt: een bedrijf dat is gericht op het (lesgeven in) paardrijden en daarvoor paar den en of pony's houdt met daaraan ondergeschikt horeca en het stallen van paarden van derden. 3. artikel 14 lid 10A. De in de aan hef van artikel 14 lid 10A opge nomen wijzigingsbevoegdheid is aangepast, en luidt als volgt: "10A. Burgemeester en wethou ders zijn bevoegd na bedrijfs beëindiging de bestemming van een bebouwingsvlak te wijzigen in de bestemming Semi-agrari- sche doeleinden met de nadere aanwijzing gebruiksgerichte paardenhouderij, met in achtne ming van het volgende: 4. artikelen 31A lid 3 sub a, 31 B lid 3 sub a en 31C lid 3 sub a. Op basis van het archeologiebe- leid zijn het in de artikelen 31A lid 3 sub a, 31 B lid 3 sub a en 31C lid 3 sub a opgenomen ver bod als volgt gewijzigd: "het is verboden op of in gronden met de bestemming "Waarde-Ar- cheologie-1 /2 of 3" zonder of in afwijking van een aanlegvergun- ning van burgemeester en wet houders de volgende werken, geen bouwwerken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren: het uitvoeren van grondbewerkin gen op een grotere diepte dan 40 cm beneden het maaiveld, waartoe worden gerekend het af graven, woelen, mengen, diep- ploegen, egaliseren en ontginnen". 5. artikelen 14 (Agrarische doelein den), 16 (Natuurgebied), 20 (Buitenplaatsen), 20A (Land goed), 27 (Beschermde dijken) en 29 (Verkeersdoeleinden). In deze artikelen is een aanlegver- gunningstelsel opgenomen. Dit betekent dat voor bepaalde spe cifiek aangegeven werken (geen bouwwerken zijnde) een aanleg- vergunning is vereist. De artike len zijn gewijzigd in die zin dat geen aanlegvergunning vereist is voor werken en werkzaamheden waarvoor een vergunning inge volge de Natuurbeschermingswet 1998 is vereist. 6. artikelen 14 (Agrarische doelein den), 16 (Natuurgebied), 20 (Buitenplaatsen), 20A (Land goed) en 29 (Verkeersdoelein den). In deze artikelen is voor specifiek aangegeven bouwwer ken een aanlejgvergunningstelsel opgenomen. In de desbe treffende artikelen is vermeld dat het verbod om zonder vergun ning werken te verrichten niet geldt voor het uitvoeren van wer ken of werkzaamheden welke het normale onderhoud betreft. De artikelen zijn aangepast zodat dat geen aanlegvergun ning is vereist voor werken en werkzaamheden waarvoor bin nen een bebouwingsvlak inge volge de Woningwet/Wabo een bouwvergunning/omgevingsver- gunning is vereist. De plankaart is op de volgende on derdelen aangepast: kaart 4. De bestemming van het per ceel Oostkapelseweg 40 te Seroos kerke is overeenkomstig het bestaande gebruik gewijzigd in Woondoeleinden met de nadere aanwijzing voormalig agrarisch be drijf. kaart 6. Het perceel Herenweg 2 te Aagtekerke is overeenkomstig het huidige gebruik voorzien van de na dere aanwijzing "op- en overslag" waarbij het volgende mogelijk is ge maakt: opslag van zand, grind, grond en schelpen, opslag zeewier (maximale doorzet 1000 ton per jaar), opslag vetten maximaal 50 m3 en opslag afvalwater uit septic- tank maximaal 20 m3. kaart 7. De bestemming van het per ceel Baayenhovenseweg 1 te Oost kapelle is overeenkomstig het bestaande gebruik gewijzigd in Woondoeleinden. Het agrarische bebouwingsvlak behorende maar op enige afstand gelegen van de woning, is gewijzigd in Agrarische doeleinden zonder bebouwingsvlak. kaart 10. Het voornemen bestaat om in de N288 (van Zoutelande naar Biggekerke) ter plaatse van de Blauwpoortseweg een rotonde aan te leggen. Daarnaast zal ter plaatse van de Werendijkseweg het fiets pad worden verlegd en een plateau worden gerealiseerd. De plankaart is hierop aangepast, kaart 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 en 12. Op verzoek van de Wal- cherse Archeologische Dienst is door gewijzigd inzicht de medebe stemming voor een aantal (delen van) percelen gewijzigd in Archeo logisch Waardevol of een hoge en middelhoge verwachtingswaarde. In de ruimtelijke onderbouwing "Uit breiding lanaschapscamping Elze noord" is de meest recente watertabel d.d. 21 december 2009 opgenomen. Het bestemmingsplan, inclusief de bijbehorende stukken, ligt ter inzage van 16 september t/m 27 oktober 2010. Tevens is het bestemmings plan in te zien op de gemeentelijke website www.veere.nl VERKEERSMAATREGELEN ZOUTELANDE IN VERBAND MET DE ZEEUWSE KUSTMARATHON Wij hebben besloten om tijdens het marathonweekend een deel van de kern Zoutelande voor het gemotori seerde verkeer af te sluiten op za terdag 2 oktober 2010 (vanaf 08.00 uur) tot zondag 3 oktober 2010 (1 8.00 uur). De kern wordt afgesloten in de Langendam, ter hoogte van de kruising met de Duinweg, de Langstraat, de Zuid straat, de Timmermanstraat, de Smidsstraat. De straat die aansluit op de Ooststraat en het Oranje plein. De straten die aansluiten op de Nieuwstraat en Westkapelse- weg, Timmermansstraat,Molenweg, afslag Westkapelseweg/Willibro- dusplein. Parkeren in deze straten (met uitzondering van de zuidzijde van het Willebrordusplein) is toege staan voor bewoners en verbli jfsre- creanten, maar uitsluitend in de parkeervakken. De bedrijven in deze straten zijn gewoon bereik baar. Om de parkeerdrukte tijdens dit evenement goed te regelen worden verkeersstewards ingezet die be zoekers naar de desbetreffende parkeerterreinen aan de Westka- pelseweg (PI), Molenweg (P2) en net Wulkpad (P3) verwijzen. Ook voor het stallen van fietsen worden tijdens dit evenement speciale plaatsen gecreëerd (afgesloten deel Westkapelseweg afgesloten deel Zuidstraat en parkeervakken begin Duinweg). TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale publieksba- lie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten kan een bezwaarschrift worden in gediend. Dat moet schriftelijk ge beuren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een om schrijving van het besluit waarte gen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Dom burg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de genoemde argumenten en een nieuw besluit nemen. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hier tegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat bij de sector be stuursrecht van de rechtbank. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen, in de meeste gevallen moet iemand recht streeks gevolgen van dat besluit on dervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorlo- ige voorziening gevraagd worden ii de Voorzieningenrechter. Voor informatie (01 18) 555 444. Domburg/ 15 september 2010 Burgemeester en wethouders van Veere mss^mmmmasmasssmssmsiimgsmm^mmsm&m. COMMISSIE STRAATNAAMGEVING Op woensdag 22 september 2010 vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie Straat- naamgeving. Deze vergadering zal worden gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staan onder an dere de benoeming van twee fiets- tunnels bij aquaduct Dampoort en de correcte benaming van het Ar- nezijkanaal en Kanaal door de oude Arne. VERGUNNING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een revisievergunning in het kader van de Wet milieubeheer hebben verleend aan: - Philips Lighting Vitrite Middelburg voor een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning voor een inrichting bestemd voor het vervaardigen van lampvoeten en kleine metaalwaarden. De in richting is gelegen aan de Elek- traweg 1. De milieuvergunning is ten op zichte van het ontwerpbesluit niet gewijzigd. De vergunning en alle relevante stukken liggen gedu rende zes weken, van 16 septem ber tot en met 27 oktober 2010 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie van de dienst Ruimte. Lees verder op pagina 43

de Faam | 2010 | | pagina 44