Veerse Kreek en Vest van Veere Nederland trekt vaker aan de bel bij kindermishandeling Van Qpdorn, i/d|fen_ VERKOOPSTER parttime Huishoudelijke hulpen www.zorgstroom.nl ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Neo is een lieve, stoere kater van 5 jaar oud Dierendag Waterschap M. HEERLIJKE HERFST TURKOTAAR 8>50 APPELBOTERKOEK 1,25 WALDK0RN €1,50 4 ZEEUWSE BOLUSSEN 1,75 VAN DE VEN FASHION SHOPS rr*73mrnri De Faam Woensdag 15 september 2010 - Pagina 39 Dier in het vizier DOOR KARIN OCKE MIDDELBURG - "Yo, le zers! Hoe gaat ie? Met mij gaat het prima. Ik lig hier lekker te chillen, te relaxen dus, en doe mijn interview vanuit deze horizQntale po sitie. Mijn naam is Neo en ik ben een stoere ex-kater van vijf jaar jong. Ik ben erg lief, meestal makkelijk in de omgang en hou van alle mensen, zowel jong als oud. Ook kan ik het goed vinden met andere katten en ook met hon den. Ik heb namelijk eerder met een hond en een kat samenge woond. Ik vind het, naast lekker luieren, zalig om buiten te spe len. Dan ga ik op jacht. Ik jaag op bladeren. Nee, dat is niet om te lachen, ik neem dat heel seri eus. Die dingen zijn moeilijk te pakken te krijgen, vooral als er een beetje wind zit. Ik ben niet net als een vriend van mij. Die jaagt op mussen. Onlangs had hij er eentje ge vangen en die wilde hij oppeu zelen op een terras waar tiental len mensen zaten te eten. Niet zo smakelijk dus. Nou, zo ben ik dus niet. Maar buiten zijn is dus erg belangrijk voor mij en ik wil dan ook geen baasje die in een flat woont. Dat zou ik niet redden. Rondhangen Dan kan ik alleen in die kamers rondhangen en een balkon vind ik echt te eng. Bovendien kan ik daar dan niet rondrennen. En Neo zoekt een baasje met een tuin. FOTO: KARIN OCKE stelje toch eens voor dat ik naar beneden zou vallen. Als één van jullie lezers mij ook wel ziet zitten, nou ja, ziet lig gen in dit geval, kom dan eens gezellig langs. Kunnen we even praten, geef ik lieve kopjes en dan bepalen we allebei wel of we samen willen gaan wonen Dierenasiel Natuurlijk mag je me ook eerst bellen op ons centrale telefoon nummer 0118-613579. Mijn adres: Oostperkweg 9 in Mid delburg. Tot binnenkort!" Nog een paar weken en dan is het weer 4 oktober, Dierendag. Het dierenasiel besteedt hier op zaterdag 2 oktober extra aandacht aan. De katten en honden ho pen dan natuurlijk op veel belangstelling en een kans om geadopteerd te worden. Zeker Aaltje en Tijgertje. Deze twee katers stonden de laatste dag van juni in deze rubriek en zijn tot hun spijt niet opgehaald. Ze wil len nog steeds graag samen één baasje. Ze houden van rust en zoeken dan ook een rustige, veilige en liefdevolle omgeving. Voor het gebied van de Veerse Kreek en Vest van Veere hebben waterschap, provincie Zeeland, gemeente Veere en Staatsbosbeheer een herstelprogramma opgesteld. Het gebied krijgt een flinke opknapbeurt. Niet alleen maken we de bodem van de kreek, kreekuitlopers en vesten schoon, ook herstellen we instabiele oevers. Maatregelen aan de oevers worden zo uitgevoerd dat wordt voldaan aan de eisen die de Kaderrichtlijn Water stelt. Tegelijkertijd wordt het cultuurhistorische karakter van de vesten hersteld en het kreekpatroon versterkt. Het gebied is straks, onder andere door de aanleg van wandelpaden, beter toegankelijk. Op maandag 20 september a.s. organiseren we een informatiebijeenkomst. Binnenkort wordt gestart met de eerste werkzaamheden. We beginnen dan met het rooien van bomen en struiken. We leggen u onder andere uit waar en waarom we dit doen en wat dit voor gevolgen heeft voor de toegankelijkheid van het gebied de komende maanden. Tijdens deze bijeen komst praten we u ook graag bij over de plannen in en rondom de Veerse Kreek en Vest van Veere. We laten u zien hoe het gebied er straks uit komt te zien. Wanneer? 20 september 2010 Waar? Het Akkoord, Oudestraat 9 in Veere Hoe laat? Van 19.30 uur - 21.30 uur (de zaal is open vanaf 19.00 uur) Aanmelden We stellen het op prijs als u zich van te voren aanmeldt voor deze avond. Dit kunt u doen door een e-mail met vermelding van uw naam, adres en telefoonnummer te sturen naar communicatie@ scheldestromen.nl of te bellen met de afdeling Communicatie via telefoonnummer 088-2461000 (lokaal tarief). Kunt u niet aanwezig zijn op de informatiebijeenkomst, maar wilt u wel graag op de hoogte gehouden worden? Dan horen wij dat graag. We informeren u dan via de nieuwsbrief Veerse Kreek en Vest van Veere. Samen maken we het project Het waterschap werkt in dit project intensief samen met de gemeente Veere, de provincie Zeeland en Staatsbosbeheer. Alleen door deze integrale samenwerking kunnen we het gebied de glans geven die het verdient. Waterschap Zeeuwse Eilanden Zeeuws - Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088-246 1990 Kennedylaan 1 4538 AE Terneuzen info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. In een klas van 30 kinderen wordt gemiddeld één kind mishandeld.Grote kansdusdathetin uwomgevinggebeurt.Twijfeltuookweleens? Praat er dan over met andere ouders, buren of een leerkracht. Of neem contact op met het Advies- en Meldpunt Kindermishande ling (AMK). Zij kunnen u advies geven of een melding in behandeling nemen. Steeds meer mensen doen dit al. Gelukkig maar, want ver moedens van kindermishandeling blijken vaak te kloppen. Een buurjongetje dat tot wel heel laat 's avonds alleen buiten speelt. De ruzies die uw buren continu maken waar de kinderen bij zijn. Heeft u het idee dat een kind in uw omgeving wordt mishandeld? En dat ouders misschien hulp nodig hebben? Tien tegen één dat u niet de enige bent die iets heeft gemerkt. Dus deel uw vermoedens (of twijfel) vooral met iemand anders. Praat met bijvoorbeeld een vriend, een buurvrouw of gewoon iemand die u vertrouwt. Al was het alleen maar om een andere mening te horen. Het blijkt vaak waar U kunt ook bellen met het AMK, voor advies of een melding. Vorig jaar gingen bijna 60.000 mensen u voor. Vijf jaar geleden waren dat nog maar 38.000, dus mensen zijn duidelijk meer betrokken én bekend met het AMK. Bij veel van de meldingen die binnenkomen (16.574 in 2009), blijkt er inderdaad sprake van kin dermishandeling. En in het overgrote deel van de ge vallen waarin het AMK kindermishandeling heeft kun nen vaststellen, is vorig jaar hulp op gang gebracht of is de mishandeling beëindigd. Allemaal dankzij alerte professionals, kennissen of familieleden zoals u. Doe de test Op watkanikdoen.nl is een speciale test waarmee u kunt nagaan of er signalen van kindermishandeling in uw omgeving zijn. Vermoedt u kindermishandeling, ga naar watkanikdoen.nl U kunt altijd iets doen Staopen voor signalen van kindermishandeling Ga na hoe lang u al een vermoeden hebt van - kindermishandeling Pragt met iemand die u kent over uw vermoeden Praat met het kind zelf of de ouders Bel het AMK: 0900-7 23 123 o. Middelburg, Stationsstraat 1, tel. 0118-61 23 40 Goes, Korte Kerkstraat 15, tel. 0113-21 61 08 Het Gilde van de Betere Banketbakkers FASHIONÊBkW^mmSHOPS heeft een complete collectie in jeans, casual wear, dames-, heren- en kindermode, ondergoed, babykleding, lingerie en beenmode Op korte termijn vragen wij voor ons filiaal te Middelburg, wc Veersche Poort, een voor 15-20 uur per week Je hebt gevoel voor mode, je wilt een complete baan wat o.a. inhoudt verkoop, onderhoud en voorraadbeheer. Geïnteresseerd? Schrijf dan een sollicitatiebrief m.v.v. telefoonnummer aan: T.a.v. mevr. A. van de Ven Aletta Jacobsstraat 6, 4623 ZB Bergen op Zoom Zorgstroom zoekt Voor de thuiszorg op Walcheren Gemiddeld 9 tot is uur per week, voor de ochtenden Kijk voor meer informatie op www.zorgstroom.nl of bel met de afdeling HRM, tel. 0118 - 684 000. Zorgstroom

de Faam | 2010 | | pagina 41