Kaarten Uitverkocht? Actueel SEPTEMBER '80 AFRICAN NIGHT PAULIEN CORNELISSE OPENING EXPO "COEN MET EEN C" SUPERSESSIE MUSSEN ZWANEN - TRY OUT Welkom bij de eerste Cu It uur werf krant, Nieuwsgierig naar wat er op het gebied van theater, muziek, pop en kunst in Vlissingen te beleven is? Neem deze pagina's aandachtig door en ik ben er van overtuigd dat er een aansprekende voorstelling, concert of expositie voor u bij zit! Ons theateraanbod vindt vooral plaats in het Arsenaaltheater. Van 'theater van de lach'met o.a.'Inspecteur Vlijmscherp' tot ernstig in'Veronica besluit te sterven' en '1984' van Urban Myth. Muziek en kleinkunst, van Slagwerk Den Haag en Tom Waits door Leon Tol tot De Wereldband, folkmuziek van Cara en liedjes met piano van Stef Bos. Dans van De Kiss Moves in een fusie met klassiek en urban en vooral veel cabaret wat uitstekend in de intieme setting van het Arsenaaltheater past. Uitbundig zoals Carribean Combo tot meligheid ten top met Ernesto Marcellino. Grote namen als Lebbis, Die- derik van Vleuten, Katinka Polderman, Silvester en de magie en energie van Rob Emiel, de illusionisten van deze tijd. Popmuziek en Vlissingen zijn met elkaar verbonden in de Piek, één van de oudste popzalen van Nederland. Dit poppodium heeft doorlopend een actueel programma. Hiervoor kunt u onze publicaties volgen, maar op deze pagina's leest u wat al vast ligt en waarvoor u al een kaartje in de voorver koop kunt kopen. Bijvoorbeeld de oude rockers Jan Akkerman, The Wild Romance en Focus. Onze eigen Juke Joints en folkmuziek. Maar ook hippe bandjes als MakeBeiieve en natuurlijk de poetry slams. Vlissingen als Kunststad krijgt zijn vervolg in manifestaties en exposities in de expositieruimtes van deWiilem3 en op locatie, zoals, in de Zware Plaatwerkerij. Op dit moment bijvoorbeeld de nieuwe fototentoonstelling van Rem van den Bosch en binnenkort de de Zetel der Wijsheid van Pascalle Mansvelders. Keuze te over? Voor elk wat wils denk ik. Ik hoop van harte u bij een activiteit van de Cultuurwerf te mogen begroeten. Mede namens de medewerkers en vrijwilligers wens ik u een prettig seizoen. Met vriendelijke groet, Frank van lersel directeur De Cultuurwerf. De Cultuurwerf, Oranjestraat 4, Vlissingen open: woensdag t/m zondag van 11.00 tot 17.00 uur tel. nr. 0118-416662 En 24 uur per dag op www.cultuurwerf.nl Ook op werkdagen van 11.00 tot 16.00 uur bij Stadsschouwburg Mid delburg en de Mythe in Goes, tel.nr. 0900-3300033 We ontvangen regelmatig kaarten terug. Deze 'restkaarten' zijn op de dag van de voorstelling uitsluitend telefonisch te reserveren vanaf 11.00 uur op tel.nr. 0118-416662 Wilt u op de hoogte blijven van het actuele nieuws, nieuwe concerten, voorstellingen en exposities en bijvoorbeeld later het programma van het Bevrijdingsfestival 2011, alsook Onderstroom, raadpleeg daarvoor onze website. Daar kunt u zich aanmelden voor de nieuwsbrief. www. cu 11 u u r we rf. n I H: www.cultuurwerf.hyves.nl T* www.twitter.com/decultuurwerf De Vlissïngse hardrockband September '80 viert zijn dertigjarig bestaan in De Piek. Deze formatie, met sterke invloed van de jaren zeventig en tachtig speelt, behalve uit eigen werk, het echte van- dik-hout-zaagt-men-plankenmateriaal. Denk aan Ted Nugent, Cream, Gary Moore, 22 Top, AC/DC en Hawkwind. De Piek Vrijdag 17 september 21.00 uur €5,00 Muziek en dans. Een feest vol met Afri kaanse klanken, sferen en smaken, in samenwerking met stichting Rasela. In de allerlaatste stuiptrekking van de zomer dus nog één echt zomerse avond, voor degenen die-de gure herfst nog heel even buiten de deur willen houden. De Piek Zaterdag 18 september 21.00 uur 5,00 De nieuwe cabaretvoorstelling 'Hallo Aarde'van Paulien Cornelisse, bekend van het succesvolle boek 'Taai is zeg maar echt mijn ding'. Hierin houdt ze zich bezig met haar specialiteit: het observeren en analyseren van het vaak opmerkelijke gedrag en taalgebruik van de mens, dieren en van zichzelf. Met vragen als: "Waarom heeft de teek zo'n passief- agressieve jachttechniek"? Paulien was in 2007 finalist op het Leids Cabaret Festival en schrijft wekelijks een taalcolumn voor het NRC Next. De laatse tijd ook veel in de media, bv. Bij Zomer gasten en als tafeldame bij De Wereld Draait Door. Arsenaaltheater Vrijdag 17 september 20.15 uur 17,00 Een selectie van het vrije werk van Coen met een C, waarbij alle illustraties muziek als thema hebben. Met speciaal voor het 40-jarig jubileum van de Piek gemaakt werk. Opening met muzikale bijdrage van singer/songwriter Winnie. Te bezichtigen t/m 30 oktober. Openingstijden de Piek of op afspraak. De Piek Opening zondag 19 september 15.00 uur Gratis Een super coversessie met een keur aan Zeeuwse muzikanten en de vetste covers! Volgens een formule die in Porgy Bess in Terneuzen al jaren een groot succes is, en nu dus voor het eerst aan deze kant van de Westerschelde te zien. De Piek Zaterdag 25 september 21.00 uur €5,00 Musicalkomedie van Haye v/d Heijden. De jaren negentig-komedie 'De Woon boot' is, volgens de beproefde Mussen Zwanen methode, bewerkt tot een muzikaal theaterfeest vol oer-Hollands repertoire, van Corrie Konings tot Marianne Weber met de nieuwe titel 'Lichtjes in je ogen'. Deze songs ondersteunen het hilarische verhaal van een man die genoeg heeft van zijn geëmancipeerde westerse vrouw en in Thailand iemand gaat halen die nog ouderwets lief voor hem wil zijn. Met alle gevolgen van dien. Spel en zang van Ellen Pieters, Han Old- ings, Koert-Jan de Bruijn, Turan Furat, Si nan Vu ral en Cystine Carreon. Arsenaaltheater Donderdag 30 september 20.15 uur 22,00 MUSSEN EN ZWANEN PRESENTEERT: li/'mfiMïf M

de Faam | 2010 | | pagina 26