Ciao 25 en 26 september 2010 w VJJSSJ/ilja/J Whisky by the Sea te Vlissingen een openbaring voor de liefhebbers. terra mare fciillÉÉÏÉSi Ook wij laten u weer genieten van mooie whisky's zondag 26 september 2010 het Whisky Festival "Whisky by the Sea" georganiseerd. Voor het vierde jaar wordt in het Arsenaal Theater te Vlissingen op zaterdag 25 en KEUZE UIT DE* WERELD WHISKY'S! Slijterij Paauwenburg Van Hogendorpweg 93 4384 HD Vlissingen Tel. 0118 - 465 781 Loners menu Tomaat-basilicumsoep Spaghetti Bolognese Cappuccino 17,50 Ruyter menu 3-gangenmenu naar keuze 29,50 Arsenaal Theater - Arsenaalplein 7- 4381 BL Vlissingen IMMÉii Programma 2010 Zaterdag 25 september 2010 Middagsessie: is.oojtot 17.00 uur Avondsessie: «9.00 tot 23.00 uur Meer dan 350 Malt Whisky's - Masterclasses (proeverijen met uitleg) Zondag 26 september 2010 Whisky diner in het Arsenaal Theater Entreekaarten en informatie via www.WhiskyByTheSea.nl tel.: 0118 - 44 17 77 HOUSE OF BRITAIN 7^eUl^We*keJuC GqII GQII mm Er worden in Nederland 3 grote Whisky Fes tivals georganiseerd. Leiden, Groningen en Vlissingen, waarbij met enige bescheiden heid gemeld moet Worden dat het Whisky Festival van Vlissingen het kleinste van de 3 ;is. Daarnaast zijn er vele proeverijen in di verse slijterijen. Ook voor de niet gevor derde whiskydrinker is het festival een leerzame ervaring. Whisky Proeverij op zaterdag 25 september Er is keuze uit ongeveer 500 verschillende whisky's uit Schotland, Ierland, VS, Canada, Japan, Zweden, België, Zwitserland, India, Nieuw Zeeland, Australië en Nederland. VAN DRANKEN 0118-413883 Nieuwendijk 14 4381 BX Vlissingen Whisky Diner: Zondag 26 september wordt er het jaarlijkse Whisky Diner gehouden. Hier worden tijdens het 6-gangen diner 7 verschillende whisky's geschonken. Uiter aard met uitleg van een connaisseur. Een unieke ervaring! Stukje geschiedenis. Het verhaal gaat dat rond het jaar 600 Ierse monniken de whisky hebben ontdekt en meegenomen op hun rei zen om het Christendom te prediken. Daar in die tijd het onderscheid tussen de Ierse en Schotse Clans niet aanwezig was, is het niet bekend welke van deze Keltische stammen zich op de borst mag kloppen omdat hij het eerste distillaat genoten heeft. Groot onder scheid was er toen reeds tussen de verschil lende distillaten. Ook heden ten dage bestaat er verschil in bereidingswijze tussen Ierse Whiskey en Schotse Whisky. Zo wordt in Schotland de whisky 2 keer gestookt en in Ierland 3 keer. Hierdoor is alle Ierse Whiskey zacht en zijn de onderlinge verschillen niet groot. Dit in tegenstelling tot datgene wat in Schotland wordt geproduceerd. Hier kun je proeven en spreken van grote verschillen, "van rond en uitgebalanceerd tot ruw en ro kerig". Uiteindelijk verdwijnt heel veel whisky in een "Blend" dwz. whisky's van ver schillende distilleerderijen worden door el kaar gemengd tot een goed standaard product dat gretig wereldwijd afnemers heeft. "Malt" Whisky is het product van één distilleerderij en wordt niet vermengd met whisky's uit andere bedrijven. Er zijn 2 soor ten Malt Whisky. De een is het product uit één distilleerderij van verschillende vaten van dezelfde leeftijd. De ander komt slechts uit 1 vat en wordt een Single Malt genoemd. In tussen wordt er in geheel Great Britain whisky geproduceerd. Er is whisky uit, Schot land, Isle of Man, Wales en sinds kort uit En geland. Zowel Ierland als Noord-lerland distilleren hun Ierse Whiskey. Of je begin nend of gevorderd whisky-proever bent, Whisky by the Sea biedt je op zaterdag 25 september minimaal 500 verschillende whis ky's. Bijna alle kun je hier proeven. Voor en kele héél bijzondere whisky's moet je iets bijbetalen. Festival Botteling: Jaarlijks wordt met veel in teresse door Frans van der Geest en zijn mede organisator Ronald Zwartepoorte een unieke whisky geselecteerd en bij Whisky by the Sea aangeboden. Dit jaar is de keuze gevallen op WhiskpFsëd een 10 jaar oude Caol Ha uit 1999 'non chillfil- tered' met een 'natural colour', gedistilleerd op het eiland Islay aan de westkust van Schot land. Het alcoholpercentage bedraagt 46%. Info: www.whiskybythesea.nl Tel: 0118-441 777 Adres: Arsenaal Theater, Arsenaalplein 7 te Vlissingen. Data en kosten: Zaterdag 25 september: Whisky Festival, Kaarten via de website 25,00 en aan de kassa 30,00. Whisky diner op zondag 26 september uit sluitend bij voorinschrijving 65,00 per per soon. Aanvang 15.00 uur in het Arsenaal Theater. Heb je liever wijn of water bij het eten, kan dit geregeld worden. Reserveren voor het diner op info@arsenaaltheater.nl Het menu en de whisky zie je op de website: www.whiskybythesea.nl Vervoer: Per trein en dan te voet of met een taxi. Kom je met de auto, Parkeerplaats Arsenaal Theater. Fiets. Goed idee: blijf in het mooie Vlissingen slapen. Speciale aanbiedingen: Whyte Mackay Highland Gold Uw regioslijterij Entre-Deux-Mers Voorstraat 35 4491 EV Wissen kerke S 0113-373863 www.entredeuxmers.nl 1 fit 'f!

de Faam | 2010 | | pagina 19