Pleinfeest bij brede scholen nil De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT. N L OV-ambassadeurs benoemd Middelburg kampioen Hf Harmonie zoekt oude spullen 5.000.000ste reiziger Fast Ferries Appelmoes maken Ambassadeurs helpen A5150 Delta Gasservice biedt u hulp bij het verlagen van uw energierekening. In vier stappen een lagere energierekening met subsidie: Wij leveren een Energieprestatie Maatwerk Advies met energielabel tot 31 december 2010 gratis door subsidie van de overheid U krijgt daarbij advies hoe u energie besparen en het energielabel van woning kunt verbeteren A Dat kan u via het Zeeuwse Energieloket (Meer met Minder) een aardige subsidie opleveren: 300,- (of meer) voor een labelsprong en tot wel 750,- (of meer) voor twee labelsprongen Delta Gasservice geeft ook nog eens 150,- inruilpremie bij aanschaf van een nieuwe cv-ketel www.deltagasservice.nl lilil Woensdag 15 september 2010 - Pagina 16 20e Jazz by the Sea DOMBURG - Jazz by the Sea hoeft, na twintig jaar, eigenlijk geen aankondi ging meer. Het jazzfestival aan de kust van Walche ren heeft zijn naam geves tigd. Toch is het leuk om een blik te werpen op het veelzijdige programma dat veel jazzliefhebbers zal be koren. Het Evergreen Swingtet heeft gisteren (14 september) eigen lijk al het spits afgebeten. Don derdag 16 september treedt The Blue Rhythm Three op in Hotel Grand Café Anno Nu in Oost- kapelle. The Storyville Jassband staat in Eetcafé Royal in Zou- telande. Vrijdag kan niemand meer om de jazzmuziek heen in vooral Domburg. Vanaf 14.00 tot ria middernacht zijn diverse kwartetten, bands en groepen te beluisteren. Bijzonder zijn Naguine en Giani Lincan, die optreden (18.30-20.00 uur) op het hoofdpodium tegenover het Badhotel en Miss Lulu White's Red Hot Creole Jazzband (20.20- 22.30 uur). Streetparade Zaterdag is, als vanouds, de Streetparade door het centrum van Domburg. Deze is van 14.00 tot 17.00 te zien en te horen. Al eerder (11.00-12.30 uur) warmt de Original Dixie Friends Krombach het publiek op het hoofdpodium op. Gevolgd door Red Wing (13.00-14.30 uur). Ook mag de Jazz Connextion, tussen 15.00 en 16.30 uur, op het hoofdpodium niet gemist worden. En natuurlijk gaat het feest in de avonduren gewoon door. De Belgische Crooktown Jazzband luistert het jubileum feest van Jazz by the Sea op (17.00-18.30 uur) en bijzonder is ook de Basily Gipsy Band en Basily Boys, die tussen 20.00 en 22.30 uur optreden. Zij spelen prachtige gypsyjazz met Spaan se zigeunerinvloeden. Zondag wordt het feest vanaf 12.00 uur voortgezet met, om te begin nen, de traditionele jazzkerk- dienst in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Deze dienst wordt opgeluisterd door de Gye Ny- ame Choral Singers. Langs de hele kust zijn diverse optredens. Zo staat het Nomy Rosenberg Trio op het hoofdpodium in Domburg; DD Hot 5 bij De Lage Duintjes op het strand in Oost- kapelle; Champagne Charlie in Hotel Zonneduin in Domburg; Dixie Swing en Jazz Band in De Bourgondiër in Vlissingen en Moondance in strandpaviljoen Breezand in Vrouwenpolder. Wie alle optredens en tijden van Jazz by the Sea wil zien: www. jazzbythesea.nl. MIDDELBURG - In het Provin ciehuis aan de Abdij 6 in Mid delburg zijn afgelopen woens dag 35 vrijwilligers officieel benoemd tot OV-ambassadeur. De Gedeputeerde van openbaar vervoer George van Heukelom heeft namens de Provincie Zee land de benoeming op zich ge nomen. OV-ambassadeurs gaan senioren begeleiden, helpen bij het vertrouwd maken met het gebruik van het openbaar vervoer. De ambassadeurs zijn 55-plussers die regelmatig met het openbaar vervoer reizen en gezien kunnen worden als erva ringsdeskundige op dit gebied. Zij delen hun ervaringen met andere senioren, die onbekend zijn met het openbaar vervoer. MIDDELBURG - Vorige week zijn 35 vrijwilligers officieel be noemd tot OV-ambassadeur. Zij gaan andere senioren helpen om met het openbaar vervoer te reizen. foto: jasper karman gp; v-:-/ mÊb£ MIDDELBURG - Afgelopen zaterdag hebben muziekkorpsen Juliana en Johan Friso uit Middelburg beiden het Nederlands Kampioenschap voor showkorpsen gewonnen. Johan Friso kwam uit in de jeugdklasse en wist daarin de regerend kampi oen Jong Jubal uit Dordrecht en Jong Beatrix uit Hilversum te verslaan. Juliana kwam uit in de hoogste klasse en wist hierin voor het eerst in het 75-jarig bestaan van de club de titel binnen te slepen. MIDDELBURG - De Brede school Zuid houdt donderdag 16 september een pleinfeest. En de Brede school Dauwen- daele-Mortiere op woensdag 23 september. Tijdens deze vrolijke markt zal het activitei tenprogramma worden gepre senteerd voor het schooljaar 2010-2011. Kinderen en ouders kunnen meedoen aan creatieve en sportieve activiteiten, infor matie krijgen over opvoedcur- sussen en naschoolse opvang. Het pleinfeest in Zuid is op het plein voor het Palet van 15.15 tot 17.00 uur. Het pleinfeest van Dauwendaele/Mortiere is van 14.00 tot 16.00 uur op het schoolplein van de Vossen- burch. VLISSINGEN - De Koninklij ke Harmonie Ons Genoegen heeft een nieuw onderkomen gekregen van de gemeente, namelijk het voormalig schoolgebouw tussen de Ridderspoorlaan en de Tul penlaan in Vlissingen. Ook de Vrienden van Koninklijk Har monie Ons Genoegen hebben hier een nieuw onderkomen gevonden. Deze Vrienden willen regelmatig, rommel markten houden op het plein voor dit gebouw. Zij zoeken daarom allerlei verkoopbare spullen. De opbrengst komt ten goede aan alle onderde len van de vereniging, zoals Harmonie, Deltaband, Jeugd Deltaband en Leerlingenor kest. Bellen: 0118-850745. VLISSINGEN - In De Faam van vorige week stond het ar tikel over de 500.000-ste pas sagier van Veolia Fast Ferries. Hierin is een vervelende fout geslopen, want het betrof de 5.000.000-ste reiziger. En dat scheelt nogal wat passagiers. MIDDELBURG - Bij Kinder boerderij de Klepperhoeve in Middelburg kan vandaag (15 september) zelf appel moes gemaakt worden. De kinderen maken van appels zelfstandig appelmoes die ze na bereiding natuurlijk mee naar huis mogen nemen. Deelname kost 1,50 euro en het begint om 13.30 uur. De activiteit duurt tot 15.30 uur. Het is voor kinderen van zes tot twaalf jaar. nnige fv-ketel met subsidie? O afhankelijk van uw huidige situatie en de te nemen maatregelen

de Faam | 2010 | | pagina 16