BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN WIJKCOÖRDINATOREN GAAN DE WIJK IN! VISITEKAARTJE EINDE STRANDSEIZOEN VERGADERINGEN BOEKENVERKOOP IN BIBLIOTHEEK 'T SPUI NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN SCHEMA SERVICEBUS Dag en tijd Wijk Maandag 20 september 2010 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00 -15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 21 september 2010 09.00-11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00-15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 22 september 2010 09.00-11.30uur Karolingenburg (tegenover supermarkt) 13.00-15.30 uur Oranjeplein Donderdag 23 september 2010 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg i 13.00-15.30 uur I Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 24 september 2010 09.00-11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00 - 15.30 uur Fonteyne Op 10 juni 2010 werd de aftrap gegeven voor het wijkgericht wer ken in de gemeente Vlissingen. Met dit startschot werden ook de vijf wijkcoördinatoren bekend gemaakt. Het doel van wijkgericht werken is om samen met u, als inwoner, er voor te zorgen dat het prettig wonen en werken is in uw wijk of dorp. Dit kan door bijvoorbeeld verbeteringen voor te stellen voor de wijk of door samen met de gemeente ideeën uit te werken en deze gezamenlijk uit te voeren. U heeft zelf invloed op de leefbaar heid in uw dorp. Daar wil de gemeente zich samen met u extra voor inzetten. Vijf wijken Om dit efficiënt in te zetten is de gemeente ingedeeld in vijf ver-, schillende wijken (Binnenstad, Middengebied, Paauwenburg en boulevards, Groot-Lammerenburg en Oost-Souburg en Ritthem) en heeft ieder zijn eigen wijkcoördina tor toebedeeld gekregen. U heeft als inwoner in juni 2010 ook een folder in de brievenbus gehad. In deze folder staat informatie over het wijkgericht werken, wie uw wijkcoördinator is en hoe u hem kunt bereiken. Wijkcoördinator Paauwenburg en boulevards De wijkcoördinatoren zijn nu ruim drie maanden aan de slag en gaan met ingang van eind september 2010 ook de wijk in. Elke twee weken gaat er een wijkcoördinator mee met de servicebus van de gemeente Vlissingen. De eerste wijkcoördinator die aan de beurt is, is Bert van Leiden, wijkcoördinator van Paauwenburg en de boule vards. Hij is op maandag 20 sep tember 2010 van 13.00 tot en met 15.30 uur aanwezig in de service bus, die staat bij het winkelcen trum Paauwenburg. Bewoners met vragen of ideeën over hun wijk zijn van harte welkom om even langs te komen in de servicebus! www.vlissingen.nl/wijken middengebied SAMEN WERKEN IN DE WIJK! In de zomerperiode was ik voor een kort verblijf in Istrië in de plaats Rovinje, een toeristische trekpleister met een boulevard rondom het havengebied. Niet te vergelijken met de Vlis- singse boulevards met de bijna aan te raken scheepvaart. Een aantal vragen dreef boven. Wat wil je zijn? Wat is je ambitie? Welk imago wil je uitdragen? Waar wil je naartoe streven? Moeten we niet eens gewoon doorpakken? Niet alles voor iedereen willen zijn, maar heel bijzonder voor mensen! Maritiem, robuust, strand, zee en uitwaaien. Kwaliteit, samenzijn, genieten en plezier. Muziek, kunst in de ruimte, horeca en flaneren. Genieten van elkaar en samen het maritieme gevoel bele ven. Dan moet je een deel van de boulevards afsluiten voor auto's en een flaneergebied maken. Voor drie maanden in de volgende zomer periode op proef. Liefst Boulevard Evertsen. Geef de horeca de ruimte, laat ze ons verrassen. Een "vrij" podium voor muziek, dans, toneel in bijvoorbeeld een spiegeltent op de locatie Britannia. Activiteiten van Vlissingse verenigingen op allerlei gebied. Geef kunstenaars de ruimte in een eigen "boulevardcontainer" om te werken en te verkopen. Doe eens gek. Oude ambachten, vliegerfestijn, portrettekenaar, straatar tiesten maken de sfeer. Meerdaagse- en dagarrangementen Vlissin gen. Makkelijk te bereiken, te beleven, te ervaren. Zorg ook voor loop naar de binnenstad van onze stad aan zee. De CDA fractie wil speci fiek voor de korte termijn zorgen voor toerisme en economie, op een manier tegen geringe kosten. Voor de midden en lange termijn is èn meer tijd èn meer geld noodzakelijk. Dat is in een periode van komende bezuinigingen niet makkelijk. Belangrijk blijft om als Vlis- singers, Souburgers en Ritthemmers positief te blijven over onze omgeving en dat uit te stralen. Zeker niet altijd makkelijk. Laten we gebruik maken van wat we hebben, de boulevards, hèt visitekaartje van Vlissingen. Raadslid Rijnco-Jan Suurmond, fractie CDA E-mail: rjsuunnond@zeelandnet.niwww.cdavlissingen.nl Het einde van het strandseizoen nadert. De eerste voorbereidings werkzaamheden om het strandin- ventaris (zoals afvalbakken, douches, loopvlonders, informatieborden) te verwijderen van het strand zijn begonnen. In de herfst- en winterpe riode worden de .stranden 'laag-fre- quent' gereinigd. Zwerfafval wordt dan alleen weggehaald voor de vakantieperioden. Overmatig zee wier (dat overigens uiteindelijk vol ledig verteerd en géén afval is) wordt ingezameld en ingevoerd. Als er mel dingen binnen komen van extreme vervuiling of aangespoelde dieren, wordt hier direct actie op onderno men. Vanaf donderdag 15 september 2010 (tot 14 april 2011) zijn paar den en honden weer toegestaan op de Vlissingse stranden. www.vlissingen.nl/strand hoeckstraat, Verkuijl Quakke- laarstraat (l'escaut woonservice) Artikel 3.23 en 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit mimtelijke ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Op de besluitvorming is Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerpbeschikking ingaande 15 september 2010 gedurende zes weken (dus t/m 27 oktober 2010) ter inzage in het stadhuis, Paul Kru- gerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerpbesluit-zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publica- ties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met Dhr. W. Huige van de Afd. Publieks- zaken (tel. 0118 - 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplan nen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger- straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 16, 30 september en 14 oktober 2010. Bekendmaking wijziging alge mene bevoegdhedenbesluit Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 24 augustus 2010 hebben besloten tot de le wijziging van het Algemene bevoegdhedenbe sluit Vlissingen 2010. In dit besluit zijn mandaten, machtigingen en volmachten verleend aan ambtena ren om namens het college of de burgemeester besluiten te nemen. De wijziging heeft betrekking op de inwerkingtreding van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht, die op 1 oktober 2010 van kracht wordt. Dit besluit ligt met ingang vanaf heden voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het gemeente huis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissin gen. Een ieder kan op zijn verzoek daarvan - tegen betaling van de kos ten - een afschrift krijgen. Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer: van Belzen Vastgoed BV voor het uitbreiden van een inrich ting. De inrichting is gelegen op het perceel Nieuwe Kruid- molenweg 1 te Vlissingen. Leak Repairs Specam BV voor het oprichten van een inrich ting. De inrichting is gelegen op het perceel Prins Hendrik- weg 8 te Vlissingen. Wijzigingsverordening Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij in haar vergadering van 25 augus tus 2010 de volgende wijzigings verordening heeft vastgesteld: - Derde wijziging legesverordening Vlissingen 2010 WOENSDAG 15 SEPTEMBER 2010 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: Ruben Oreel, gemeente Vlissingen Commissie Financiën en algemene zaken Donderdag 16 september 2010 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Jaarrekening 2009 en Begrotingswijziging 2010 en Begroting 2011 van de GGD Zee land 3.2 Bestuursrapportage 2010 gemeente Vlissin gen 3.3 Begrotingswijzigin gen m.b.t. subsidie A&O (arbeidsmarkt en opleidingen) fonds gemeenten 3.4 Centrale Post Ambu lancevervoer (CPA) Zeeland; jaarrekening 2009 3.5 Veiligheidsregio Zee land; 4e begrotings wijziging 2010 3.6 Agendapunt actuele zaken raadscommissies 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Van woensdag 22 t/m zater dag 25 september 2010 is er op de tweede verdieping van Bibliotheek 't Spui weer een boekenverkoop. Het gaat om informatieve boeken, jeugdboeken en vele romans, ledereen is van harte welkom om te snuffelen tus sen de afgeschreven boeken en ze aan te schaffen voor een klein prijsje. De verkoop is tijdens ope ningsuren van de bibliotheek: woensdag: 10.00 - 17.30 uur donderdag: 13.00 - 17.30 uur vrijdag: 10.00 - 17.30 uur zaterdag: 10.00 - 17.00 uur Leden betalen voor 1 boek slechts 0,75 en voor vijf boe ken 2,50. Niet-leden betalen voor 1 boek 1,00 en voor 5 boeken 3,50 www.vlissingen.nl/ bibliotheek De wijzigingsverordening ligt kos teloos ter inzage bij de gemeente. Tegen het betalen van een legesver goeding kan een afschrift van de verordening worden verkregen. Mocht u nog vragen hebben over de gemeentelijke belastingen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente Vlissingen, telefoon 0118-487000. Vlissingen, 15 september 2010 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2010 | | pagina 11