www.middelburg.nl Op d'n Oek is open Commissie Maatschappelijk Zaken 9 en 15 september Europese Mobiliteitsweek: schoner rijden start op de Mortiere Gemeentelijke balies gesloten Het woord aan raadslid Piet Kraan PRIJZEN WINNEN? KLIK WIN OP:^ WWW.DE-FAAM.NL Op d'n hoek. Dat is de naam van het heropende dorpshuis van Nieuw- en Sint Joosland. Burgemeester Koos Schouwenaar maakte de naam zaterdag bekend, tijdens het Zomerfeest Nieuwland. Woensdag 8 september 2010 - Pagina 8 Van 12 tot en met 22 septem ber is het Europese Mobiliteits- week. De Europese Mobiliteits- week is de nieuwe naam voor de Week van de Vooruitgang. Deze week staat in het teken van lopen, fietsen, openbaar vervoer en kritisch autoge bruik om zo meer schone lucht, rust en ruimte in wijken en binnensteden te creëren. Middelburg vraagt op dinsdag 14 september aandacht voor mobili teit. Vanaf 12.30 uur kunnen de auto bezitters op de Mortiereboulevard de bandenspanning van hun auto gratis laten meten door Stichting De Groene Garage. Om 14.15 uur zal wethouder Frank Streng de bandenspanning van de gemeentelijke bedrijfswagens con troleren. Verder geven medewerkers u advies en is er informatie verkrijg baar over het Nieuwe Rijden en kunt u plaatsnemen in een full hybride auto, een elektrische gemeentelijke veegmachine en op een elektrische scooter. Band op spanning Band op Spanning is een service die autobanden op de juiste span ning houdt en wordt uitgevoerd door Stichting De Groene Garage. Eén op de twee auto's rijdt met een te lage bandenspanning. Dit kost 2 tot 5% extra brandstof per jaar en extra slijtage van de ban den. Door regelmatige controle van de bandenspanning en zo nodig bijvullen, wordt het milieu gespaard en de verkeersveiligheid vergroot. Dit levert een kostenbe sparing op van circa 25 tot 150 euro op jaarbasis. Elektrisch rijden Elektrisch rijden heeft de toe komst. Het is schoner, stiller en zuiniger. Elektrisch vervoer stoot lokaal geen schadelijke stoffen uit en is door de technologie aanzien lijk zuiniger. En de uitstoot van CCh is minder. Fietsen naar je werk Fietsen Scoort is een campagne om het fietsen op een actieve en uitdagende wijze te stimuleren. De campagne loopt het hele jaar door, maar tijdens de mobiliteits- week is er een speciale Fiets naar je Werk-Dag. De oproep luidt om op maandag 13 september, het liefst samen met nog niet fiet sende collega's, fietsend naar het werk te komen. Kijk voor meer informatie op www.hetnieuwerijden.nl, www.bandopspanning.nl, www.weekvandevooruitgang.nl In verband met een personeelsbijeenkomst zijn de gemeentelijke balies op vrijdag 17 september om 12.00 uur dicht. Dat betekent ook dat het stadskantoor en de realisatiebedrijven aan de Waldammeweg vanaf 12.00 uur niet telefonisch bereikbaar zijn. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 27 september. De commissieverga deringen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stads kantoor. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert woensdag 15 septem ber. De commissie praat onder andere over de Seniorenraad Middel burg en de geldlening aan stichting Stadsschouwburg Middelburg. De commissie Ruimte komt op maandag 20 september bij elkaar. Dins dag 21 september vergadert de commissie Algemeen Bestuur. Extra vergadering Op donderdag 9 september is er een extra vergadering van de Commis sie Maatschappelijke Zaken. Deze begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Op de agenda staat een presentatie van GGD Zeeland: 'Is de GGD van ons?' door directeur Ronald de Meij en manager bedrijfsvoering Pieter Katsman. Aan de hand van de stelling en de pre sentatie volgt een discussie. U bent welkom om de vergaderingen vanaf de publieke tribune bij te wonen. Middelburg heeft als een van de eerste Zeeuwse gemeentes elektrische voertuigen aangeschaft. Foto: Jan Kooie HUT De heropening van het dorpshuis is het resultaat van de geslaagde samenwerking tussen de gemeente Middelburg en enthousiaste bewon ers van Nieuw- en Sint Joosland. Middelburg heeft Europese subsidie ontvangen voor de herinrichting van de Veerstraat en het dorpsplein in Nieuw- en Sint Joosland. In 2009 heeft de gemeente, in samenwerking met leden van het "Dorp van de Toekomst" en de bewoners van de Veerstraat een ontwerp van de Veerstraat en het dorpsplein gemaakt. Er zullen dit jaar in het kader van de valorisatie (op waardering) van Nieuw- en Sint Joosland nog vele werkzaamheden vol gen, zoals de bestrating, verlichting en beplanting in de Veerstraat. Foto: Jan Koole Meer dan 10 jaar hebben de 'loka len 'geprotesteerd tegen de vele uitgaven in het kader van de kwali teitsatlas. Zo'n kleine 200 miljoen hebben we uitgegeven. Nu keert de wal het schip. De kwaliteitsat las is benedenwaarts bijgesteld en er zal tenminste zo'n 7 miljoen structureel bezuinigd moeten wor den. Was dit nu een reden voor de LPM om niet deel te nemen aan het stadsbestuur? We hadden na tuurlijk kunnen zeggen: nee, maak eerst maar eens schoon schip. We hebben in plaats daarvan er voor gekozen om bestuurlijke ver antwoordelijkheid te nemen. Dat gaf de verkiezingsuitslag ook zon neklaar aan. En daar lopen wij niet voor weg. Natuurlijk is bezuinigen nooit leuk en zeker niet populair. Maar wat moet dat moet. U kunt daarbij een aantal dingen van ons verwachten. Er mag geen geld over de balk worden gesmeten, bur gers en bedrijven worden zoveel mogelijk ontzien (dus niet zomaar forse belastingverhogingen), de gemeente zal dus zeker de hand in eigen boezem moeten steken, daarvoor tot het uiterste zullen in spannen. U mag ook van ons verwachten dat wij, als voorstander van di- recte democratie, uw mening over de aanstaande bezuinigingen en over andere actuele zaken zwaar mee willen laten wegen in de be sluitvorming. Daarom zult u ons ook regelmatig met een kraampje op de markt zien staan zodat wij direct met u kunnen communice ren, om te beginnen deze septem bermaand. Ook daarin wensen wij onze verantwoordelijkheid niet te ontlopen. Er moet beter gecom municeerd worden en dat bereik je niet door in ivoren torentjes te blijven zitten en eens in de 4 jaar met een zak vol beloftes af te dalen naar de kiezer. U mag verwachten dat wij u seri eus nemen en blijven nemen. De Lokale Partij Middelburg is er gewoon voor u. Als u er niet was waren wij er ook niet. Zo is dat toch? Piet Kraan Fractievoorzitter LPM ptkrn@zeelandnet.nl kwaliteit van door de gemeente te leveren producten en diensten moet wel zoveel mogelijk blijven gehandhaafd enz. Wat voorkomen moet worden is dat het merendeel van de bezuini gingen gaat neerkomen op de schouders van burgers en bedrij ven. U mag van ons als lokale par tij verwachten dat wij ons Foto: Jan Koole

de Faam | 2010 | | pagina 8