Walcheren Danst!! van Eijkeren www.vaneijkeren.nl De Smit De Faam VOOR DE LEUKSTE PUZZELS:\r WWW.DE-FAAM.NL www.wonenirsbestcvacr.nl Start nieuwe lessen in september 2010 0118-638370 ook voor het opschonen van verwaarloosde tuinen LilU Woensdag 8 september 2010 - Pagina 6 iy^ ^Nf i; Wat is er mooier dan samen voorop een schip te staan, mijmerend over zee te kijken en te genie ten van alles wat er op dat water gebeurt? En dus te varen! Langzaam door het water glijden, de zon die ondergaat, lampjes die oplichten, heerlijk sloom voortbewegen op de golven, of een schip dat heftig de witte koppen klieft in storm met een wiide zee. Water heeft met bewegen te maken, water beweegt altijd, en je wilt meebewegen. Niets leuker bij Vlissingen Maritiem dan het zeegat uit kunnen varen. Het Dok vol boten, een heerlijk gezicht. Stoere schepen bij Damen. Als je met flinke wind over de boulevard loopt, wil je ook meedeinen met de golven. Dit is een stad om van uit bewegend standpunt te ervaren. Heel logisch dus dat Film by the Sea hier een thuishaven heeft. Een filmische stad hebben we hier, een stad van bewegende beelden, niet in één beeld te vatten, met water dat nooit stilstaat. En altijd dat geluid van de zee, afhankelijk van het weer een zachte ruis of wilde golven. En terwijl je hem in het don ker niet ziet, hoor je toch die zee. De fantasie wordt hier geprikkeld. Dat bewegen heeft ook met ontmoeten te maken. We zijn onderweg, we staan niet stil, we komen van alles tegen. Steeds weer gaan we naar die boulevard, naar die zee..., die zee-kant, het DNA van deze stad. Die boule vard nodigt uit tot lopen in allerlei varianten, van Oprit tot Leeuwentrap, of door tot het windor- gel, of van Michieltje naar de Groene Boulevard, of hem half doen, of heen over de boulevard en terug over de glooiing. Dit is een stad om lopend te ontdekken, te dwalen! De mooie nieuwe zee wering bij het Nollehoofd nodigen uit nu nog ver der te lopen en verbinden de stad met de duinen. Dat lopen en dus dat langzame zien zou je als uit gangspunt moeten nemen bij alles wat je doet in deze stad. De binnenstad is zo klein dat alles ook goed lopend te doen is. Je ziet alles op oog hoogte, dat is vaak anders dan hoe plannen worden gemaakt kijkend vanuit een vliegtuigje. Je ziet ook meer detail, dat hoort ook bij strand en zee - schelpen, wier en rommeltjes. Over het strand loop je, en beetje onhandig in het zand, fiets je niet, dus dat is het ultiem langzame. Zo goed al die fietsrekken nu bij de duinen, zodat je heel makkelijk van fietser wandelaar wordt. Zo handig hoe je handig het strand oploopt en steeds mooie vergezichten hebt. Het maken van de nieuwe zeewering is gezien als een enorme kans het hele gebied aangenaam te maken, nieuwe routes toe te voegen, echt mooi te maken en het op een menselijke schaal te ervaren. Een nieuwe recreatieve potentie is hier blootgelegd! Ook rond het Dok liggen nu van die nieuwe routes die volop gebruikt worden - en nog meer kunnen volgen, bijvoorbeeld ook in noord-zuidrichting, van AH XL naar binnenstad dwars door het vroegere Schel- deterrein. En niet te vergeten, dit voedt de locale economie, meer klanten komen langs. Deze stad moet dat bewegen dus echt gaan ensceneren, kortsluitingen in het fietsnet en voor de voetgan ger, zodat je nog meer rondjes kunt maken, nog meer toegangen tot de boulevard kunt hebben en zo steeds weer bij die zee kunt komen of hem kunt zien, op ooghoogte dus. Een bankje op de goede plek. Fietsenstallingen op slimme plekken, want precies daar wordt de fietser wandelaar, en begint zijn tochtje, zo kun je beïnvloeden hoe hij gaat lopen... en kijken hoe hij fietst, zeker als hij niet de weg weet, zijn er wel een paar plekken - bijvoorbeeld rond de Spuikom - waar je als vreem deling het echt niet weet hoe te rijden...een paar leuke plattegronden van de binnenstad op grote borden zou ook helpen, gastvrij zijn we, kom lopen, kom kijken willen we zeggen tegen onze bezoekers, kom heerlijk wandelen en genieten van deze loop-stad aan zee! Mariet Schoenmakers Stijldansen jéugd-volwassenen Opfriscursus Streetdance Breakdance Rock ln Roll (IfZW Zumba 'Sf ZumbAtomic Zumba Gold Bruiloften Privé/essen Feestlessen Kinderfeestjes tuinaanleg en onderhoud Groenprojecten Walcherseweg 258 Middelburg Tel. 01 18-613381 www.desmittuinaanleg.nl met ervaring sinds 1970

de Faam | 2010 | | pagina 6