Muziek in Huis Ciao Brunch Diner compleet Aan u de keuze menu Nieuwe expo Kunstuus Istanbul Mensenkinderen met Els Ingeborgs Smits en Kees Hulst 4<fM iJfcs AFHAALMENU VOOR 2 PERSONEN NIEUW IN GOES rra mare 20,00 GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN De Faam UITTIPS WALCHERSE UITJES: Y?WWW.DE-FAAM.NL Expositie, galerie en tentoonstellingen Tournee Smout Tomaat-basilicumsoep Spaghetti Bolognese Cappuccino 17,50 Ruyter menu 3-gangenmenu naar keuze 29,50 0118-413883 NIEUW CHINA GARDEN 15,00 per persoon Vanaf 1 september zijn wij op woensdag gesloten. Dinsdag 28 september zijn wij in verband met een bruiloft gesloten. Turks specialiteiten restaurant/café Kom de Mediterraanse smaak bij ons proeven. U heeft keuze uit verschillende authentieke gerechten. Gevarieerd van vlees, vis en/of vegetarisch uit de oven, pan of van de houtgrill. Reserveren gewenst. Magdaïenastraat 5, Goes, 0113-226555. All-in, inclusief dranken f T, Landlust is de locatie voor bruiloften en partijen. Reserveer nu Lila Middelburg GalleryMaritime Maritieme inspiratie van Ro nald van Rikxoort en Rijk Grisel, schilderijen Galerie T Septemberexpositie, keramiek, schilderijen en beelden Het Zeeuws Archief Tekeningen van het Kralenman- netje, het Zeeuwse slavernijver leden door Ramon de Nennie Kinderdijk 56 Kunstenaarsinitiatief MON CA- PITAINE Iedere zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur Kloostergangen Abdij Tentoonstelling Onder de hoe de van de heer, brieven uit de slavernij Het Zeeuws Museum MODEMETMONIQUE, Zwart- voet Indianen, De paden op, de lanen in, Open Monumenten weekend zaterdag en zondag Galerie De Norenburgh Zomerexpositie: Assemblages, houtenr en bronzen beelden en schilderijen Hof van Buren Regine Geerse, Elly van Laatum en Diny Schuurman, schilde rijen De Vleeshal Stichting Beeldende Kunst Mid delburg presenteert groepsten toonstelling Psychosculptures Sanquin Celieke van der Linden, water schilderijen Zeeuwse Bibliotheek De Althaea Pers 1997-2010: Dubbelslag, Jos Swiers Rechtbank Middelburg Tentoonstelling Ron Scherpe- nisse, schilderijen Vlissingen Kunstmarkt@Sea Boulevard, 12.00 uur Proeflokaal Gall Gall Expositie Music all over the world, Bert Hoogerheijde Bibliotheek't Spui Foto-expositie cursisten Kun steducatie Walcheren Galerie de Blauwe Horizon Schilderijen van Mathisse Arendsen Maritiem MuZEEum van zeezeilers in de Whitbread Round the world race Theo van Doesburgcentrum schilderijen van San Comelis- Wemer Paviljoen Scheldekwartier Stijn Kriele, Junction installatie, opening zaterdag 15.00 uur Domburg Zorgcentrum Simnia Fotoexpositie Eva Duijvelaar en Ben van Aken en Ada Vos Atelier Martien Nick Jonk, beelden en zeefdruk ken en Jacoba van Heemskerk, tekeningen Overige Walcheren Grijpskerke Frederike Doeleman keramiek, Ernest Joachim brons, Dirk Koopman schilderijen, Ina Sponselee sieraden, zaterdag 14.30 uur met Rien Balkenende aan de vleugel ZEE1AND - Het klassieke Bek kers Piano Guitar Duo geeft dinsdag 14, woensdag 15 en donderdag 16 september een concert in verschillende loka- ties van zorgcentra SVRZ. Het duo speelt dinsdag om 15.00 uur in Simnia Domburg, woens dag om 19.00 uur 't Gasthuis in Middelburg, donderdag 16 sep tember om 14.30 uur in de Eras- musflat in Goes en om 19.30 uur in Te Valcke, eveneens in de ganzenstad. Het ensemble be staat uit gitarist Robert Bekkers en pianiste Anne Ku, die een klassiek programma brengen met werken van onder andere Vivaldi, Rodrigo en Piazzolla. Robert volgde masterclasses bij Hubert Kappel, David Russell en Pepe Romero. Hij was betrok ken bij producties als de Barbier van Sevilla met het limburgs Symfonie Orkest en speelde na het Conservatorium onder meer Mariachi muziek met Serenata Mexicana. Een mix van flamenco en klassiek met de groep Impetu. Anne heeft mede door haar fabelachtige primavista spel veel ervaring opgedaan in diverse ensembles, is één van de oprichters van de Monument House Concert Series, lecturer aan de Webster University in Leiden en schrijf ster van de Bonjournal newslet ter. Momenteel studeert ze aan het Conservatorium in Utrecht. De organisatie is in nauwe sa menwerking met Stichting Mu ziek In Huis (SMIH) dat ruim tien jaar klassieke concerten in zorgcentra op hoog niveau or ganiseert. MIDDELBURG - De try-out van toneelstuk Mensenkin deren met topacteurs ais Els Ingeborgs Smits en Kees Hulst is donderdag 16 sep tember om 20.00 uur in 't Spiegeltheater in Middel burg. Mensenkinderen is het enige toneelstuk van de, in 2009 overleden schrijver, J.J.Voskui! bekend van Het Bureau. Een tragikomedie over een dag en een nacht uit het leven van een Am sterdams intellectueel echt paar waarin maatschappe lijke argumenten, principes en meningen worden inge zet om elkaar te bevechten. Mensenkinderen is Voskuil pur sang, dat ook zonder zijn werk te kennen een gees tig en schrijnend toneelstuk is. De cast bestaat uit Els Ingeborg Smits (Dalton; de jongensjaren, Van God los), Kees Hulst (De Aanslag, Flodder, Minoes, Goosche Vrouwen), Herman Bolten (De Paardenkathedraal, Baantjer) en Marian Mud der (Baantjer, De Afdeling (KRO), Loenatik de moevie). Regie: Mette Bouhuis. Na een aantal try-outs is vrijdag 24 september de première in Haarlem. Kaartverkoop: 0900-3300033 en www.the- aterverkoopzeeland.nl. Meer info: www.spiegeltheater.nl. HEINKENSZAND - Galerie 't Kunstuus aan de Dorpsstraat 45 in Heinkenszand toont tot en met 25 september werk van Joop van Zeitveld en Fernand Eveaert. Joop, wonend en wer kend in Culumborg, heeft met zijn schilderijen al diverse ex posities gehouden in London, Düsseldorf, Zeist, Zoetermeer en Utrecht. "Schilderen is voor mij een vorm van vrijheid, iets waar ik veel behoefte aan heb. Als ik iets maak, dan moet ik iets uiten. Dan moet ik iets dat in me zit kwijt. Mijn eerlijkheid, mijn oneerlijkheid, mijn pijn. Alles wil ik kwijt. Iedere gebeur tenis in mijn leven betekent weer een schilderij", zegt hij. "Ik ben gek op beesten. Ben er thuis mee opgegroeid. Mensen vind ik saaier, drie portretten geschilderd en dan heb ik het MIDDELBURG - de zomer is voorbij. De jongens van Smout kijken uit naar de tijd dat de blaadjes verkleuren, de dagen korter worden en de oefenruimte kouder. Bas sist Jaimy Goetheer: "We hebben deze zomer wat gas teruggenomen, na hard werk aan de nieuwe EP 'Naar Huis'. Nu kan ik niet wachten het podium weer op te gaan!" Smout speelt zaterdag 11 september om 12.00 en 15.00 uur op de Culturele markt bij de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg, zaterdag 18 september om 17.00 uur in de muziektent op het Mo lenwater in middelburg en zaterdag 25 september om 14.30 uur bij Omroep Zee land in Oost Souburg, foto: pr. wel gezien. Enge beesten vind ik het leukst om te schilderen, van alle kanten anders." Het ge toonde werk van Joop maakt deel uit van een groter geheel, wat dit jaar ook nog in expositie gaat in Egypte. Ferdinand woont en werkt in Lochristi bij Gent en is al vijfen twintig jaar keramist. Hij heeft zijn opleiding aan de Stedelijke Academie Sint Niklaas, Eeklo, Zottegem gevolgd met stages bij Joop Crompvoet (Nederland) en Erik Stokl (Engeland). Bij het werk van Fernand Everaert gaat het steeds om unieke stukken. De klei wordt bewerkt en door het toevoegen van twintig a der tig procent organisch materiaal krijgt Fernand een potstructuur die drager wordt voor decora tiefragmenten. Zie voor meer informatie www.kunstuus.nl. Nieuwendijk 14 4381 BX Vlissingen Chinees - Indisch Restaurant MENU B Babi Pangang, Tjap Tjoi met kip, tsiu yim kai (kip met pikante saus), Gebakken banaan (4 stuks), 2 stokjes saté, met grote bak bami of nasi Iedere vrijdag en zaterdag van 17.00-20.00 uur uitgebreid Chinees-Indisch lopend buffet inclusief twee drankjes per persoon (bier, wijn of fris) Wij verzorgen eveneens uw catering aan huis of op de zaak Maandag, dinsdag en donderdag 16.00 - 22.00 uur Vrijdag t/m zondag 12.00 - 22.00 uur Badhuisstraat 8 Vlissingen Tel. 0118 -41 47 78 Iedere zondag van 12.00-14.00 uur en van 18.00 - 20.00 uur welkomstdrankje soepen luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet koffie/thee Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 10,- Iedere zaterdag van 19.00 - 23.00 uur. Zaal open vanaf 18.30 uur. soep luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet drankenbuffet live muziek Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 19,50 Iedere dag vanaf 17.00 uur Uw 3-gangenmenu stelt u samen uit: 3 voorgerechten J 3 soepen I 6 hoofdgerechten 3 desserts Diverse kindermenu's Maak een afspraak voor een op maat gemaakte en vrijblijvende offerte. Landlustweg 1 4455 TK Nieuwdorp 0113 61 25 89 www.landlust.nl

de Faam | 2010 | | pagina 65