O iCSenso Open lAonumentendag i Brood in De Spot Gruppo trapt af Hongaarse Levenslust Walcherse Uitjes Sociëteitmenu NIEUW IN MIDDELBURG w* mm BELEEF HET OP^ WWW.DE-FAAIVI.NL Belgische Loodsensociëteit €23,50 Lunchroom-Restaurant St. Janstraat 34 4331KD Middelburg 11 september 2010 van 10,00-17.00 uur 1 1 MeuÉef en rijtuig stoffeerderij C.J. (Brouwer V.O.T. Woensdag 8 september 20-10 - Pagina 62 Hotel-restaurant Runderrosbief met pompoencrème rucola en sinaasappel/mosterddressing Langzaam gegaarde speenvarkenbout met een crème van zuurkool en een aardappelcrème Gepocheerde peer met vanille-ijs en roomsabayon Boulevard de Ruyter4, 4381 KA Vlissingen Tel. 0118-413608, info@bsoos.nl - www.bsoos.nl Eon Italiaans restaurant maar dan wel met een Nederlands tintje Wij serveren belegde broodjes, pannenkoeken, omeletten, overheerlijke pizza's, pasta's, en vlees/vis gerechten. Al met al een mengelmoesje van de lekkerste gerechten, voor ieder wat wils! 0119 634534 www.ilsensomiddelburg.nl Dagelijks geopend van 12.00 tot 23.00 uur Gij 'MeubeC en rijtuig stoffeerderij C.J. (Brouwer V.O.fF. Wij Hebben zoaCs u van ons gewend bent een zeer gevarieerd programma te bieden r; f m Nieuwe Rijksweg 8 4472 AB 's-Heer Hendrikskinderen Tel.: 0113-21 36 42 www. stoffeerder ij bro uwer. n I info@stoffeerderijbrouwer.nl Op zaterdag 11 september 2010 is het weer zover, de jaarlijkse Monumentendag is dan weer een feit. Zoals gewoonlijk kunt u op het terrein van Meubel en rijtuig stoffeerderij C.J. Brouwer weer genieten van allerlei oude ambachten en het bezichtigen van koetsen en rijtuigen. Kijk voor een volledig programma op onze website www.stoffeerderijbrouwer.nl hier vindt u ook een routebeschrijving. Dit jaar hebben we weer vele mensen bereid gevonden hun ambachtswerkzaamheden aan u te tonen. Dit zijn o.a.: Meubel en Rijtuig Stoffeerderij Brouwer met een demonstratie klassiek en modern meubelstofferen. Meubelrestauratie door de fa. A.C. Rijken en Zn. v.o.f. Glas in lood en brandschilderen door R. Rentmeester ('t Ouwe Glasuus). Kaarsen maken door Mevr. Spaans (de Kaarsenvriend). Klassieke schildertechnieken door schildersbedrijf Leen de Kok uit 's Heer Arendskerke. Houtdraaiwerk door Dhr. Kopmels. Houtsnijwerk door Dhr. Wolf. Accordeoniste en pianiste Mevrouw Stokman de Graaf met een muzikale omlijsting. Siersmederij (onder voorbehoud) Boekbinden door Jan Murre. Hoefsmid (onder voorbehoud) Rietdekker Andre Antheunisse. Ons Boeregoed uit Kruiningen. Tevens is er een programma opgesteld voor de jeugd door o.a. Scouting Jacob Valcke groep die pannenkoeken gaat bakken op houtvuur en er is een knutselworkshop door de Knutseltheek van Anita Tilroe met o.a. paverpol. De inwendige mens komt deze dag ook aan zijn trekken, er zijn namelijk koffie/thee/limonade en belegde broodjes verkrijgbaar. Natuurlijk houden we onze couponnenmarkt weer waar vele mooie stoffen tegen lage prijsjes verkrijg baar zijn.Vanaf ongeveer 10.30 uur tot 16.30 uur zal een Amerikaanse schoolbus een pendeldienst onderhouden tussen het museum Goes, 's Heer Hendrikskinderen en het brandweer evenement te 's Heer Arendskerke. Ook weer de traditionele gratis rondritten met antieke koetsen bespannen met KWPN tuigpaarden. _(M.m.v. de Goese Rijtuig en Automobielmaatschappij) GRATIS ENTREE GRATIS PARKEREN ROLSTOEL VRIENDELIJK Het belooft weer een gezellige dag te worden met GRATIS PANNEKOEKEN EN POFFERTJES. Voor een volledig programma en een routebeschrijving verwijzen we u graag naar onze internetsite: www.stoffeerderijbrouwer.nl MIDDELBURG - De Canadese band Elliott Brood staat zon dag 12 september in De Spot in Middelburg. Zelf noemt de groep het eigenzinnige, soms zelfs mysterieuze geluid dat bij vlagen diep graaft in de Ame rikaanse roots, opzwepende death country. Maar ook blue- grass, blues en folk zijn genres die allemaal van invloed lijken te zijn op Elliott Brood. Hun vu rige spel is een combinatie van de punky rock 'n roll van Social Distortion en de subtiele roots- folk van Great Lake Swimmers. Sinds ze in 2006 debuteerden met het album Ambassador hebben ze een ijzersterke repu tatie opgebouwd. Met een ster ke ritmesectie, een met alcohol- doordrenkte schuurpapierstem van zanger Mark Sasso, swin gende urban hillbillymuziek en een toegift van Neü Young en Man in Black, belooft de groep een wervelend optreden neer te zetten. De zaal gaat om 20.00 uur open. www.despotmiddel- burg.nl. foto: ivan ons. &>r- VLISSINGEN - Podium De Piek in Vlissingen trapt zaterdag 11 september het nieuwe seizoen af met een optreden van Grup po Sportivo en de Zeeuwse band Gofish. Gruppo Sportivo is een Haagse popband met een aanstekelijk gevoel voor humor, die eind jaren zeventig op de eerste golven van de new wave een enorme populariteit be haalde. Beep Beep Love Hey Girl, en Disco Really Made It zijn de succesvolste singles van de band in die tijd en de groep trok ook in het buitenland de aandacht. Ondanks deze suc cessen doekte creatief brein en anti-held Hans Vandenburg de band in 1979 onverwacht op. In 2000 pakte de band de draad weer op en- geeft in de oude bezetting weer optredens. Ook maken zij weer platen. Met de harde kern met Hans Vanden burg, Peter Calicher en Max Mollinger en de Bombita's een mooie opening. Supportact Go tisch (foto) mag het publiek op warmen. foto: amber hanemaauer GOES - Het jonge Ensemble Lumaka geeft zondag 12 sep tember om 15.00 uur in de serie van Stichting Kamermu ziek Zeeland, een foyerconcert in Theater De Mythe in Goes. Het ensemble begon acht jaar geleden als trio. In die samen stelling kreeg het snel nationale bekendheid, door de gedreven heid in hun uitvoeringen, als winnaars van de publieksprijs van het Nationaal Kamermu ziekconcours in Almere en op tredens tijdens internationale festivals. Een paar jaar geleden breide het trio zich uit tot een kwintet. Deze formatie bleek zo succesvol dat de musici beslo ten met elkaar verder te gaan. Door afwisselende bezettingen met viool, altviool, cello, fluit en harp speelt de groep een veelzijdig repertoire. Tijdens het foyerconcert wijdt Lumaka zich als trio en als kwintet aan ge varieerde, levenslustige muziek uit Hongarije. Kaartverkoop: 0900-3300033 en www.theater- verkoopzeeland.nl. FOTO: PR. Van 9 tot en met 15 september Vrijdag 10 september Jamsessie Sociaal Cultureel Centrum De Paljas Vlissingen, 19.30 uur De Man van La Mancha Theaterspektakel, De Dampoort N57 Arnemuiden, 20.00 uur Zaterdag 11 september Culturele Markt Kunstmarkt met livemuziek, Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, 10.00 uur Open Monumentendag Heel veel monumenten stellen deze dag hun deuren open voor het publiek (zie het artikel in deze krant) Blue Jeans Big Band Open Monumentendag, St.Jacobskerk Vlissingen, 13.00 uur Ons Genoegen Tuinconcert Koninklijke mu ziekvereniging, Ter Reede Vlis singen, 14.30 uur De Man van La Mancha Theaterspektakel, De Dam poort N57 Nieuw en St. Joos- land, 20.00 uur Lefties Soul Connection Support: Boaz' Smelly Kitchen, De Spot Middelburg, zaal open 20.00 uur No Frontiers Folk, lichte muziek, Historische kerk Oost-Souburg, 20.00 uur Gruppo Sportivo Support: GoFish, De Piek Vlis singen, zaal open 21.00 uur The Old Firm Schots/Ierse folk, Razzmatazz, zoldertheater Oost-Souburg, 21.00 uur Zondag 12 september Scheldekoor Ter Reede Vlissingen, 14.30 uur De Man van La Mancha Theaterspektakel, De Dam poort N57 Nieuw en St. Joos- land, 15.00 uur ROLR Rockband, Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, 17.00 uur Koningsberger Braun Nederlandse bariton en pianist Grote KerkVeere, 15.30 uur Elliott Brood De Spot Middelburg, zaal open 20.00 uur Maandag 13 september Film by The Sea Literaire revue op zijn Jiskefets, Cine City Vlissingen, 20.45 uur Dinsdag 14 september I Copmani Live passionele filmmuziek, Film by the Sea, Cine City Vlis singen, 21.15 uur Woensdag 15 september Iace Live Duo Rorpy Uitdehaag en Michael Coomans, pop, Café Popeye Vlissingen, 22.00 uur

de Faam | 2010 | | pagina 64