jwiYSTïlfluftiUiDe Faam VOLG ONS OP HTTP://TWUTER.COM/DWKDEFAAIVI Betrokken Eigen Romeo Geniaal Voor het ombouwen van de winkel zijn wij gesloten op maandag 13 en dinsdag 14 september. Woensdag 15 september om 8.30 uur wordt de MCD supermarkt feestelijk geopend! Woensdag 8 september 2010 - Pagina 59 Ook in Zweden kan het wel eens warm worden. In Zomerengel is het uitzonderlijk warm met temperaturen ver boven de 30 graden. In die zomer wordt re chercheur Malin Fors met een aantal bizarre misdrijven ge confronteerd, terwijl de brand weer ondertussen strijdt tegen de vele bosbranden. Die brand weer moet het echter doen zon der Fors' ex Janne, die met hun tienerdochter Tove op Bali is. Tijdens het onderzoek is er voor Malin alle reden om vaak aan Janne en Tove te denken. De bosbranden maar zeker ook de misdrijven, waarbij meisjes van Tove's leeftijd zijn verminkt en vermoord. Het onderzoek brengt Malin en haar collega's op het spoor van zedendelinquen ten en potentiële seriemoor denaars, afhankelijk van de visie van de betreffende agent. Vooral brengt het ze op de grens van door en door slecht aan de ene kant en absolute tragiek aan de andere. Zeker als Malin nog eens persoonlijk betrokken raakt. Gruwelijk goed! Mons Kallentoft, Zomerengel, Anthos LT, 19,95. De in Canada geboren Jason Beek leidt in Berlijn een muzikaal leven als Chilly Gonzales en is een maatje van Peaches en Tiga. Eerder maakte hij naam als rapper en als pianist. Met Ivory Tower brengt hij nu een voornamelijk instrumentaal album uit, met daarop een wat dromerige mix van Ibiza loungemuziek en iets wat lijkt op jaren zestig filmmuziek uit Frankrijk. Dat is misschien niet direct een herkenbare beschrijving. Dan zit er weinig anders o dan even te luisteren. Gelukkig heeft Anne Fortier meer verstand van Shakespeare dan van motorfietsen. Waar zij Janice vol op het gaspedaal laat trappen van haar Ducati, verweeft zij ook een uiterst in teressante geschiedenis van Shakespeares Romeo en Julia in haar roman. Na het overlijden van haar tante Rose, gaat Julie Jacobs in Siena op zoek naar een geheimzin nige erfenis die haar moeder jaren eerder achtergelaten heeft. Al in het vliegtuig heeft zij een bijzondere ontmoeting met de flamboyante maar ook mysterieuze Eva Maria Salim- beni, terwijl zij zelf onder haar echte naam Giulietta Tolomei reist. Wat zij dan nog niet weet is dat de families Salimbeni en Tolomei in het middeleeuwse Siena een vete op leven en dood met elkaar uitvochten. In die vete ging ook de liefde tussen Romeo Marescotti en Giulietta Tolomei ten onder. Maar nu gaat het om een schat die uit enorme edelstenen be staat en niet om de liefde. Of toch wel? Anne Fortier, Julia, Sijthoff, 19,95. Brandon Flowers was al begonnen met het schrijven voor een vierde album van The Killers toen de band besloot een pauze in te lassen. Een deel van dat werk is nu terug te vinden op zijn eerste solo-album Flamingo. Niet zo raar dus dat het album klinkt naar... inderdaad The Killers. Voor de productie werden niet de minsten gevraagd; Stuart Price, Daniel Lanois en Brendan O'Brien tekenden voor het album. Niet de minsten, maar toch blijft het toch een beetje surrogaat. Na een knieoperatie keerde Peter Broderick terug naar zijn geboorteplaats in Oregon om te revalideren. Daar schreef hij, ver weg van vrienden en bekenden, de nummers voor zijn nieuwe minialbum How They Are. Op de een of andere manier klinkt de muziek net zo breekbaar als het gevoel dat past bij een voorzichtige revalidatie. Peter ging er terug naar de basis van de muziek. Uitgaande van teksten werden er later met akoestische instru menten nuances aan toegevoegd. En net als een revalidatie ia ook dit een opwarmertje voor iets uitbundigers. Volgend jaar komt er een nieuw album met een complete band. Maar voorlopig ligt er al een pareltje. Drie personen waren meer dan gemiddeld belangrijk in het le ven van de grote balletdanser Vaslav Nijinski. Huisknecht Pe ter, Sergej Pavlovitsj Diaghilev, oprichter van het Ballets Russes en voor voormalig minnaar en tenslotte echtgenote Romola de Pulszky. Door de ogen van deze drie maakt de lezer kennis met de geniale danser en met de gebeurtenissen rond 19 januari 1919 toen Nijinski zijn carrière plotseling beëindigde. Peter, die in zijn jeugd ooit Frie- drich Nietzsche in momenten van geestelijke nood observeer de, was de eerste die signalen opving. De ooit zo gedreven en ambitieuze Romola bleef haar echtgenoot in alle jaren van tegenspoed trouw. Sergej Pavlovitsj zegt dat rancunes uit het verleden zijn vergeten en probeert Vaslav weer aan het dansen te krijgen. Zij zien dat Nijinski zich afkeert van de we reld en eigenlijk nog maai' een ding wil: de mensheid tot liefde bekeren. Een prachtige verken ning op de grens van genialiteit en krankzinnigheid! Arthur Japin, Vaslav, Arbeiders pers, 19,95. Gershwin en rock 'n roll. Die twee lijken wel heel ver van elkaar te staan. Toch heeft Brian Wilson, één van de oprichters van the Beach Boys, zich nadrukkelijk over Gershwincomposities gebogen. Op het album Reima- gines Gershwin brengt Brian Wilson klassieke Gershwincomposities al Rhapsody in Blue en Summertime tot een heel nieuw leven. Daarnaast echter ook de twee nooit eerder uitgebrachte nummers The Like in I Lover You en Nothing But Love. Al van jongs af aan is Ernst Jansz een grote bewonderaar van Bob Dylan. Voor Dromen van Johanna vertaalde Jansz een twaalftal Dylanliedjes. En dat terwijl hij in zijn jonge jaren de liedjes van Dylan prachtig vond maar weinig begreep van de teksten. "Het heeft heel wat gepuzzel gekost en ik heb me in alle uithoeken van de Nederlandse taal moeten begeven, maar uiteindelijk merkte ik dat het toch lukte," zegt Jansz nu zijn twaalf maanden durende klus er op zit. IVORY TOWER

de Faam | 2010 | | pagina 61