Nieuwe kleedkamers Culturele informatiemarkt r Vierde editie Vlissingen Promotie Trofee Wandeling in voetsporen van Nescio dé Weekkrant De Faam VOLG ONS OPsa HTTP://TWITTER.COM/DWKDEFAAM De Faam Is bij veel evenementen en Nieuwe kleedkamers V.V. Veere geopend Open training Turnschool Allijn weer open Het leukste nieuws, praktische informatie, mooie prijzen, opmer kelijke filmpjes en het krantenarchief KANDIDAATSTELLING VLISSINGEN PROMOTIE TROFEE 2010 Woensdag 8 september 2010 - Pagina 5 OOST-SOUBURG - Verslaggevers en fotografen van De Faam zijn bij veel evenementen en activi teiten op Walcheren aanwezig. Altijd leuk om dan een spandoek al dit tegen te komen! F0T0:JASPER KARMAN VEERE - Wethouder Chris Maas (Sportzaken) van de gemeente Veere en ere voorzitter Jo Tax van de Voetbalvereniging Veere hebben de nieuwe kleedka mers op het sportcomplex aan de Bieweg officieel ge opend. Ongeveer tachtig vrijwilligers en andere genodigden waren bij de opening van de accom modaties aanwezig. "De oude kleedkamers zijn ge bouwd in 1982 en voldeden al een aantal jaren niet meer aan de normen van de NOC/NSF. Ze waren te klein en het venti latiesysteem was onvoldoende", legt voorzitter Piet Baas uit. Verder had de voetbalvereni ging te maken met een aanzien lijke groei van het ledenaantal. Begin 2008 werden de eerste re novatieplannen binnen het be stuur van de club gemaakt en in juli 2009 ging de gemeenteraad akkoord. Twee maanden later werd de bouw begonnen. "Tijdens de bouwperiode is door leden van de Voetbalver eniging Veere ook ontzettend veel vrijwilligerswerk verricht. Ze hebben gesloopt, plafonds aangebracht, de inrichting van de kleedkamers en het ballen hok verzorgd, schilderwerk, nieuwe inrichting van de keu ken en nog veel meer", somt Baas op. Ook werden acties op touw gezet om de financiën bij elkaar te schrapen zoals een sponsorloop en een oliebollen actie. "Het was fantastisch om te zien hoeveel vrijwilligerswerk er het afgelopen seizoen belangeloos is verricht", roept Baas blij. Door de hulp en inzet van velen be schikt de Voetbalvereniging Veere nu over een prachtige kleedaccommodatie die aan alle huidige eisen en wensen voldoet. VLISSINGEN - Meisjes die graag willen leren tur nen kunnen zaterdag 18 september, van 9.30 tot 11.30 uur, meedoen aan de open training van Turnschool Zeeland. De training is in de turnzaal aan de Drees- straat 2 in Vlissingen en is bedoeld voor meisjes die ge boren zijn in 2004 of 2003. TSZ leidt turnsters op voor de 2e divisie en hoger zo dat zij kunnen meedoen aan wedstrijden op landelijk ni veau. De startersgroep traint op zaterdagochtend. Info:: www.turnschool-zeeland.nl. VLISSINGEN - Stichting Al- lijn aan de President Roo- seveltlaan 744 in Vlissingen houdt iedere woensdag van 13.00-16.00 uur een kleding- beurs. Er is een nieuwe voor raad najaarskleding en de zomerkleding gaat weg met de actie 3 halen, 2 betalen. MIDDELBURG - Op het plein in de Zeeuwse Bibli otheek is zaterdag 11 sep tember, van 10.00 tot 16.00 uur, de jaarlijkse culturele informatiemarkt. Bezoe kers kunnen genieten van verschillende optredens en meedoen aan diverse work shops. Gelijktijdig is er een boekver koop van afgeschreven mate rialen en wordt een tentoon stelling met werk van fotografe Kathelijne Roosen geopend in het souterrain. Om 10.00 uur bijt de Zeeuwse Muziekschool het spits af op het podium voor de ingang. Ge durende de dag zullen akoes tische ensembles het podium betreden. Om 10.30,12.00, 14.00 en 15.30 uur begint in de aula de film Ca- meRA, gemaakt door studenten van de Roosevelt Academy, over een verhaal uit 1610. Op het po dium buiten treedt SMOUT op, met Nederpop uit het hart. Zij geven tweemaal een optreden van vijftig minuten, om 12.15 en 14.15 uur. De kindergroep van Ellis Jane and the Musical- company laat om 11.00 uur in de foyer aan iedereen zien hoe het is om een musicalster te zijn. Alle activiteiten zijn gratis. KLIK LEES OPWWW.DE-FAAM.NL VEERE - De Zeeuwse Volks universiteit houdt zaterdag 11 september de bijzondere wandeling door Veere In de voetsporen van Nescio, een wandeling door het Veere van 1908. Dit jaar zijn de brie ven, geschreven door Nescio, pseudoniem van Frits Grön- ioh, aan zijn vrouw vanaf Wal cheren, uitgegeven onder de titel Brieven uit Veere. Het was al bekend dat Gronlöh in de zomer van 1908 in Veere was geweest en dat het decor van Veere een rol van betekenis heeft gespeeld in zijn eerste verhaal De uitvreter. In de brieven en fragmenten uit De Uitvreter kan een groot aantal plekken in Veere worden her kend: onder andere de Camp- veerse toren, het havenlicht en de toren van de Grote kerk. Met de brieven en het boek als leidraad maken de deelne mers onder leiding van oud stadsarchivaris Peter Blom een wandeling door het Veere van nu in de voetsporen van Nescio. Er is een toelichting en fragmenten worden voor gelezen. De wandeling is van 10.30 tot 12.30 uur. Vertrek punt is het stadhuis in Veere. Aanmelden: 0118-634800. Gegevens indiener: Naam (Eventueel) bedrijf Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoon E-mailadres: nomineert als kandidaat voor de Vlissingen Promotie Trofee 2010 de navolgende privépersoon bedrijf organisatie instelling Naam (of bedrijfsnaam) (Eventueel) contactpersoon Straat en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoon E-mailadres: Reden(en) van deze kandidaatstelling: (eventueel vervolgen op een vervolgvel) Plaats en datum Handtekening Deze kandidaatstelling ingevuld en ondertekend vóór 15 oktober 2010 opsturen naar: Door Marcel van der Voort VLISSINGEN - De uitreiking van de Vlissingen Promotie Trofee 2010 is op maandag 29 no vember om 20.00 uur in hotel Arion. Vanaf nu mogen mensen, bedrijven en organisaties die dit jaar positieve publiciteit voor de stad hebben gemaakt door de lezers van Dé Weekkrant De Faam worden genomineerd. Vul de bon in! Wij hebben vier jaar geleden besloten dat men sen. die Vlissingen buiten de stadsgrenzen pro moten. in het zonnetje gezet moeten worden. Vooral omdat wij bang zijn iemand te verge ten, mogen de lezers van De Faam een bon in vullen en hun favoriet nomineren, compleet met argumentatie", legt directeur Jan Jacobs van de organiserende Stichting Vlissingen Pro motie uit. Nomineren kan tot vrijdag 15 oktober. Uiteindelijk kiest een jury, aan de hand van de nominaties, een winnaar. Deze krijgt de trofee die gemaakt is door juwelier Henk van der Kooij. Op basis van een klein basaltblokje. Daarin staat een stukje kunststof met daarop het silhouet van de Sint Jacobskerk. Ook staat daar iets ingegraveerd over de winnaar. De drie winaars tot nu,toe zijn Hans Koeman (2007), die tijdens het De Ruyter-jaar in de huid van zeeheld Michiel de Ruyter kroop en Leo Han- newijk (2008) die in tien jaar van Film by the Sea een festival van allure maakte. Bekend tot over de landsgrenzen. Afgelopen jaar heeft Toon Poppe de trofee gewonnen. Dankzij de positieve uitstraling van zijn website Boule- vardbankert.nl: Tegenwoordig maakt Poppe ook regelmatig foto's voor De Faam. Jacobs tenslotte: "De reacties tot nu toe zijn overweldigend. Wij krijgen veel nominaties binnen. Sommige ge nomineerden liggen voor de hand. Anderen zijn verrassend." Stichting Vlissingen Promotie T.a.v. jury Vlissingen Promotie Trofee 2010 Oude Markt 3 ('t Spui) 4381 ER Vlissingen Het reglement van de Vlissingen Promotie Trofee kan schriftelijk worden opgevraagd bij bovengenoemde stichting of via e-mail op vlissingenpromotie@SDui.nl. van toepassing zijnde situatie omcirkelen a.u.b. Foto: Jasper Karman

de Faam | 2010 | | pagina 5