De Faam VOOR DE LEUKSTE FILMPJES: %;r WWW.DE-FAAM.NL INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN DE GEMEENTE VEERE Woensdag 8 september 2010 - Pagina 56 INFORMATIEVE OVERHEID BESLUIT MAATSCHAPPELIJKE ONDERSTEUNING MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben in de vergade ring van 31 augustus 2010 besloten tot wijziging van het 'Besluit maat schappelijke ondersteuning Middel burg'. De wijziging betreft de inkomensgrens die bepalend is tot welk bedrag een auto als algemeen gebruikelijk wordt bestempeld (arti kel 6). Deze inkomensgrens is geba seerd op 1,5 maal de oijstands- norm. De bedragen in het oude be sluit leidde tot teveel onduidelijkhe den. Daarom is besloten het artikel aan te passen en een bijlage te hanteren waarin de inkomensgren zen zijn vermeld. Het besluit ligt voor een ieder ter inzage in de in- formatiehoek van het stadskantoor. De documenten zijn tevens te raad plegen óp de gemeentelijke internet pagina www.middelburg.nl onder de rubriek Wonen en Leven Zorg en Welzijn Wmo Wet- en regel geving. INSPRAAK DOORGAANDE ROUTE ARNEMUIDEN Op de wijktafel van april 2010 is de reconstructie van de door gaande route Arnemuiden bespro ken. Inmiddels is het werk aan de Van Cittersweg uitgevoerd en is begonnen met het maken van een ontwerp voor het gedeelte Schut tershof Nieuwlandseweg. Bij dit ontwerp wordt het verblijfska- rakter van het gebied benadrukt. pe inrichting wordt zodanig dat er een veiliger en beter leefbare situ atie ontstaat. Tevens wordt de bui tenruimte verfraaid in aansluiting op het proces herinrichting en opwaar dering (valorisatie) Arnemuiden. Samen met bewoners maakt de ge meente een plan om Arnemuiden op te knappen en de buitenruimte een kwaliteitsimpuls te geven. Presentatie Het ontwerp voor de doorgaande route gedeelte Schuttershof Nieuwlandseweg wordt gepresen teerd op woensdag 22 sep tember 2010 om 19.30 uur in Verenigingsgebouw 'de Arne', Rademacherstraat 32 in Arnemuiden. Inzage Het ontwerp met bijbehorende stukken ligt zes weken ter inzage: van 9 september tot en met 2 okto ber 2010. Hiervoor kunt u elke werkdag tijdens kantooruren te recht bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met de heer Rob Vermeer, telefoonnummer (0118) 67 53 1 6. Zienswijze Tijdens de inzageperiode kunnen belanghebbenden mondeling of schriftelijk een zienswijze indienen. Uw zienswijze richt u aan: Burge meester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA, Middelburg. Een belanghebbende die redelij kerwijs kan worden verweten dat hij geen zienswijzen naar voren heeft gebracht, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van ae Algemene wet be stuursrecht). Eindverslag Van de inspraak wordt een eind verslag gemaakt. De vaststelling r van het eindverslag wordt gepubli ceerd in de Faam. Het eindverslag wordt toegezonden aan de indie ners van een zienswijze. VERLEENDE KAPVERGUNNING De volgende kapvergunning is ver leend: Piet Heinstraat/Tooren- vliedtwegje, 5 platanen, 3 essen, 2 berken, 2 eiken en 2 populieren. De vergunning ligt met ingang van 1 september tot en met 5 oktober 2010 voor een ieder ter inzage in het stadskantoor bij de vakbaïie van de afdeling Vergunningverle ning en Handhaving. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van ver zending van het besluit een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Het besluit is verzonden op 25 au gustus 2010. De bezwarentermijn loopt van 26 augustus tot en met 5 oktober 2010. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor- zieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. WET MILIEUBEHEER (1) (Kennisgeving ontwerp van besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn over te gaan tot het opleggen van maatwerkvoor schriften ten aanzien van: Herder B.V. gevestigd op het perceel plaatselijk bekend als Herculesweg 6. Het gaat om voorschriften als be doeld in artikel 8:42, lid 1 van de Wet milieubeheer en artikel 2.11, lid 2, 2.20, lid 1 en 2.20, lid 5 van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Ac- tiviteitenbesluit) en de bijbeho rende Regeling algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (mi nisteriële regeling). Op basis van de artikelen 2.1 1lid 2, 2.20, lid 1 en 2.20, lid 5 van het Activitei- tenbesluit bestaat het voornemen maatwerkvoorschriften te stellen met betrekking tot geluid en bodem. De Bandenshop gevestigd op het perceel plaatselijk bekend als Hertzweg 30. Het gaat om voorschriften als be doeld in artikel 8:42, lid 1 van de Wet milieubeheer en artikel 2.20 lid 1 en 5 van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieube heer (Activiteitenbesïuit) en de bij behorende Regeling algemene regels voor inrichtingen milieube heer (ministeriële regeling). Op basis van artikel 2.20 lid 1 en 5 van het Activiteitenbesïuit en de bij behorende ministeriële regeling be staat het voornemen maatwerkvoorschriften te stellen met betrekking tot geluid en ge dragsregels. De ontwerpbesluiten en de op de besluiten betrekking hebbende stukken liggen gedurende zes weken, van 9 september tot en met 20 oktober 2010, elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Belanghebbenden kunnen gedu rende de ter inzage termijn een zienswijze over vorenstaande, naar keuze, schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Een schrifte lijke zienswijze dient te worden in gediend bij het College van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Ook kan, indien daarom wordt verzocht, tijdens een gesprek een zienswijze mondeling kenbaar worden gemaakt via toe stelnummer (0118) 67 52 43. WET MILIEUBEHEER (2) (Kennisgeving besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij op basis van artikel 8.42, lid 1 van de Wet milieubeheer en artikel 2.20, lid 5 van het Activiteiten- besluit en de bijbehorende minis teriële regeling maatwerkvoor schriften hebben opgelegd met betrekking tot geluid ten aanzien van Autobedrijf J. de Visser geves tigd op het perceel plaatselijke bekend als Ohmweg 5K. Het besluit waarbij de maatwerk voorschriften zijn gesteld en de op het besluit betrekking hebbende stukken liggen gedurende zes weken, van 9 september tot en met 20 oktober 2010 elke werkdag tij dens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Des gewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handha ving een mondelinge toelichting gegeven op voornoemde stukken telefoonnummer (01 18) 67 52 43. Beroep De belanghebbende die het niet eens is met de opgelegde maat werkvoorschriften en aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten daartegen geen zienswijze te heb ben ingebracht kan vanaf 10 sep tember tot en met 21 oktober 2010 schriftelijk beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien een beroepschrift is inge diend 'en men van mening is aat de onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, kan men tevens op grond van arti kel 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Voor zowel het in dienen van een beroepschrift als voor een verzoek om voorlopige voorziening wordt griffierecht ge heven. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de .Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: Akkerlaan 2, Arnemuiden: plaatsen gemetselde tuinmuur. Elemore Jamesstraafr 10: bouw garage/schuur. Seisstraat 13: vernieuwen woning. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3, telefoon (01 18) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouw vergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB1.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeente lijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): Bluesroute 19: bouw garage (27-8). Herculesweg 35: oprichten betonfundaties en staalconstruc tie (1-9). Nagtglasstraat 10: plaatsen glaswand balkon (27-8). Penninghoeksingel 49: ver vangen balkon (25-8). Prinsenhove 76: vervangen berging (27-8). Seisweg 96: verhogen kap constructie inclusief plaatsen dakkapellen met aanpassing in deling verdieping (1-9). Volkerakstraat 67: plaatsen dakkapel (27-8). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van me ning is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor- zieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTHEFFINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 3.23, LID 1 Wro Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.23, lid 1van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen van: het bestemmingsplan "Lage Landen" ten behoeve van Zuster van Donkstraat 11 in Arnemuiden: uitbrei den woning en bouwen schuur. Het ontwerpontheffingsbesluit en de ontwerpbouwvergunning met de relevante stukken liggen gedu rende zes weken,, van 9 september tot en met 20 oktober 2010, ter in zage bij de vakbalie in het stads kantoor. Gedurende genoemde termijn kun nen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze om trent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een monde linge zienswijze binnen de ge noemde periode is het nood zakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 84. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun beroep bij de admi nistratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben ge bracht. ONTWERPBESLUITEN WAAR TEGEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat in zake de onderstaande ontwerpbe sluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht voor ver lenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor: Hoogstraat 19: herplaatsen hekwerk (balustrade). Kinderdijk 22: wijzigen ko zijn. ONTWERPMONUMENTEN- VERGUNNINGEN Gedurende zes weken, van 9 sep tember tot en met 20 oktober 2010 ligt bij de vakbalie in het stadskantoor het ontwerp van een vergunning op gropd van de Mo numentenwet 1988-ter inzage voor: Hoogstraat 16: gedeeltelijk vernieuwen kelderluiken. Pottenmarkt 4 en 6: vernieu wen gevelreclame. Reigerstraat 3: verbouwen opslagruimte tot restaurant, be bouwen terras, bouw balkon met vluchttrap. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een monde linge zienswijze binnen de ge noemde periode is het nood zakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun beroep bij de admi nistratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben ge bracht. ONTWERPWIJZIGINGSPLAN 'PIET HEINSTRAAT' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat o| grond van het bepaalde in arti 3.9a van de Wet ruimtelijke orde ning het ontwerpwijzigingsplan "Piet Heinstraat" gedurende zes weken, van 10 september tot en met 22 oktober 2010 voor een ieder ter inzage ligt. Het ontwerpwijzigingsplan en het ontwerpbesluit liggen ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Ruimte. Het ontwerpwijzigingsplan en het ontwerpbesluit zijn tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en leven bestemmingsplannen actuele plannen. Daarnaast zijn desbetreffende stuk ken raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze website selecteert u het tabblad "Bestemmingsplannen", waarna u het plan op verschillende manieren kunt oproepen. U kunt het plan direct inzien door in het ven ster "ID" de plancode in te vullen NL.IMRO.0687.BPWSTRPIE-ON99. Het ontwerpwijzigingsplan voorziet in een planologisch juridische rege ling om herstructurering van de loca tie "Piet Heinstraat" in de Stromen- wijk mogelijk te maken. Betreffende locatie is gelegen tussen "Tooren- vliedtwegje", "Piet Heinstraat" en "Dorus Rijkersstraat". In het "Bestem mingsplan Stromènwijk" (moeder plan) is de locatie aangewezen als een gebied met wijzigingsbevoegd heid. Het plan gaat uit van de reali satie van maximaal zes rijwoningen aan de Dorus Rijkerstraat en maxi maal vier vrijstaande woningen aan de Piet Heinstraat. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpwijzigingsplan kenbaar Lees verder op pagina 57

de Faam | 2010 | | pagina 58