Een weekend lang in een Mercedes E-klasse cabrio Familieweekend met de Gran De uitdagende Audi Al maakt zijn opwachting Frisse wind bij Auto Centrum Turismo 5 bij Van Oeveren IN BEDRIJF Hij is verleidelijk leuk, heeft een bijzonder dakje en hij is geens zins saai: de nieuwe Renault Wind. Afgelopen weekend was het dan zover. Sanne Jacobs mocht haar prijs ophalen bij Van Oeve- ren in Goes. De Mercedes-Benz dealer had voor de première van de film 'Sex and the City 2' een E-Klasse Cabriolet beschik baar gesteld, hetzelfde type auto waarmee de dames in de film zich vervoeren. Op vrijdag 10 en zaterdag 11 september aanstaande wordt de spiksplinternieuwe Audi A1 bij Auto Poppe in Goes geïntro duceerd. Mercedes-Benz dealer Van Oeveren in Goes introduceert de vernieuwde R-Klasse tijdens de Mercedes-Benz Familiedagen op vrijdag 17 september van 16.00 tot 21.00 uur en za terdag 18 september van 10.00 tot 17.00 uur. Woensdag 8 september 2010 - Pagina 37 Het dakje zit opgeborgen in de ach terklep en opent op dezelfde manier als bij de Ferrari 575 Superamerica die ooit werd ontworpen door Le onardo Fioravanti. Dit is meer een gimmick die iemand nodig heeft voor een kruiswoordraadsel, maar wel leuk om te weten en daarmee stopt de vergelijking tussen de twee volledig verschillende sportwagens. Bij het activeren gaat eerst de achterklep tegendraads open, om vervolgens het dakje los te laten dat razendsnel de twoseater sluit. Hij is gebaseerd op de Renault Twingo, maar is 23 langer en 5 centimeter la ger geworden. Dankzij de bijzondere dakconstructie verliest de Wind geen kofferruimte en dat is ten opzichte van de concurrentie met opvouw bare daken een groot voordeel. Cabrioplezier Hij bezit eigenlijk een onnavolgbare uitstraling en dat heeft met name te maken met de ongelooflijk brede rolbeugel die ingebed zit in zijn hoog" opgebouwde achterkant. In de verte lijkt hij wel een beetje op de oude VW Porsche van zo'n veertig jaar geleden, zeker wanner het kapje gesloten is. De achterruit zit dan ook gefixeerd in die rolbeugel en het geheel geeft een geborgen gevoel aan de ene kant, maar bevordert aan de andere kant de overzichtelijkheid niet. Ik heb het niet direct als een nadeel ervaren bij de eerste korte testrit. Op de Salon van Genève waar hij in maart het levenslicht aan schouwde, stonden wel veel span nender kleuren dan het in mijn ogen saaie zwart van de getoonde Wind. Met de ruiten omhoog en het kapje opgeborgen biedt de Wind in ieder geval veel cabrioplezier, waarbij de rijwind hoogstens invloed heeft op je kruintje. Dankzij die hoge rugcon structie is de carrosserie in ieder geval een stuk stijver dan bij andere cabrio's. Het valt des te meer op, omdat het onderstel nogal stevig geveerd is. Het mag van mij iets comfortabeler, al laat hij zich dankzij die harde veerafstemming en de di recte besturing heel plezierig om de bochten sturen. De 1.6 liter viercilin- der brengt 133 pk op de been, maar moet hoogtoerig worden bereden. De vijfversnellingsbak heeft korte overbrengingen en dat versterkt het gevoel nog meer. Hij is in alle opzichten stil, maar ik ben eigenlijk best benieuwd naar de 1,2 liter tur bomotor met z'n 100 pk, daar deze machine een stuk moderner is en waarschijnlijk ook zuiniger met de brandstof omgaat. Er zijn drie uit voering: de Dynamique, de Exeption en de Série Limitée Collection. Vanaf 19.900 euro kun je bijna niet goed koper cabriolet rijden in dit land! Ik stel u bij deze graag aan Henrieke Bal voor die sinds kort de telefoon bij Auto Centrum Goes bedient en bovendien voor veel administratief werk verantwoordelijk is. Ze valt met haar neus in de boter met de nieuwe flitsende Renault Wind! De nieuweling is natuurlijk uitgebreid te bezichtigen en te berijden bij de ves tigingen van Auto Centrum in Goes en Vlissingen. Tijdens de première, eind mei 2010, waren diverse prijzen te winnen, met als hoofdprijs een weekend lang gratis rondrijden in een E-Klasse van Van Oeveren. Aangezien Mercedes-Benz een be langrijke rol speelt in de film is het logisch dat Automobielbedrijf Van Oeveren, zijnde dé Mercedes-Benz dealer van Zeeland, de bijpassende luxueuze prijs verzorgde. Stralend Winnares Sanne Jacobs kon haar geluk niet op toen ze de blinkende cabriolet voor haar neus zag staan, van A tot Z een droom van een auto. Als een echte 'Sex-and-the-City-lady' ging Sanne Jacobs ze de weg op, terwijl alle ogen op haar en natuurlijk de auto gericht waren. Na een prachtig weekend op de weg, waarin ze onder andere naar haar fa milie in Tilburg was geweest, kwam ze 's maandags stralend de garage binnengereden bij Van Oeveren en ze zei onmiddellijk: "Als ik ooit de loterij zou winnen, staat deze Mercedes- Benz E-Klasse Cabriolet bovenaan op mijn verlanglijstje!". Verkoopadviseur Ronald de Klerk is laaiend enthousiast: "Met de komst van de A1 is er een uitdagende speler bij. Vooruitstrevend en baan brekend. Dankzij de 'voorsprong door techniekfilosofie' biedt de A1 die het.levenslicht op de autosalon in Genève aanschouwde, het design, de efficiëntie, de technische voorsprong en afwerking die we kennen uit de premiumklasse. Daarom noemen we de Audi A1: the next big Audi! Met de A1 combineert Audi hoogwaar dige techniek en een perfecte afwer king met een verleidelijk design. Wie goed kijkt, herkent elementen uit de luchtvaart en de jachtbouw, stuk voor stuk subtiel verwerkt, maar ze ker ook in het oog springend." Door Rob Strating Dit hele weekend laten zij bezoekers kennismaken met de complete 'familie' van Mercedes-Benz gezinsauto's. Bovendien zijn er vele leuke, feestelijke activiteiten voor het hele gezin, zoals een PlayStation- familiecompetitie met de Gran Turismo 5. Naast de R-Klasse laten zij tijdens dit weekend ook zien welke andere gezinsauto's Mercedes-Benz heeft. Van Oeveren toont modellen van de A-, B-, C- Estate, GLK-, E- Estate en M-Klasse. Van Oeveren heeft ook een primeur: het spel Gran Turismo 5 voor Play Station 3 - normaal pas beschikbaar vanaf 3 november - maar nu tijdens waarin mooie prijzen te winnen zijn. De vernieuwde R-Klasse heeft nu tal van nieuwe technieken die de veilig heid van de inzittenden verhogen. Met de nieuwe BlueEFFICIENCY-mo- toren, die meer vermogen leveren, maar minder brandstof verbruiken, toont de nieuwe R-Klasse bo vendien z'n verantwoordelijk heid voor het milieu. Deze 'koningsklasse onder de gezinsauto's' heeft tot maar liefst 7 zitplaatsen. Ideaal dus voor grotere gezinnen of om vriendjes en vriendinnetjes mee te kunnen nemen. Dit weekend wordt verder omlijst met andere leuke gezinsactiviteiten, zoals diverse demonstraties, uitdeuken zonder spuiten, gratis ruitreparaties, sieraden en heerlijke Zeeuwse mosselen. Verder zijn er tal van speciale aanbiedingen die gelden tij dens de Familiedagen en waarmee voor ieder gezin veel voordeel of een ontspan nen weekend weg te behalen valt. waarin families met elkaar strijden om de snelste tijd en de Familiedagen al bij Van Oeveren in huis. In de speciale gamepod race je met een SLS AMG. Het wordt een heuse competitie

de Faam | 2010 | | pagina 39