Karla Peijs geeft startschot ^fffjjfïEl^ BEDRIJF voor de vijfde veilige etappe toeristen- Badhotel trekker bij Piaggio als vWaAUTO De nieuwe Giulietta maakt het verschil VLISSINGEN - Vorige week don derdag gaf Commissaris van de Koningin Karla Peijs bij Auto Poppe in Vlissingen het start schot voor de vijfde etappe van het Zeeuws jaar van de fiets. Het thema van de campagne in 2010 is 'Frisse start'. Verkeersslachtoffers Fietshelmen voor de basisschool Verende motorkap Dode hoek Schot in de roos Domburg is de Walcherse bad plaats met misschien wel de meest mediterrane uitstraling. En dat komt sinds deze zomer niet in het minst door de Piag gio Ape Calessino die het bad hotel Domburg aan zijn gasten beschikbaar stelt. Eindelijk is het dan zover, ik mag de Alfa Giulietta aan een test onderwerpen. De vorige Alfa die in deze rubriek be sproken werd, was de MiTo die toen net bij de dealer was afge leverd, dus dat is al weer een tijdje geleden. En als trouwe Alfa-rijdster ben ik uiteraard vereerd met deze testrit. Woensdag 8 september 2010 - Pagina 33 Mevrouw Peijs vroeg tijdens de etappestart aandacht voor de ver keersveiligheid van scholieren en andere jonge weggebruikers in Zeeland. Dit deed ze samen met een groep kinderen van de buitenschool se opvang. Ook het overvalteam van de Provincie Zeeland was aanwezig. De teamleden wijzen passerende au tomobilisten tijdens de campagne er op extra goed om zich heen te kijken als ze in september op pad gaan. Na een rustige tijd zijn er dan weer volop kinderen in het verkeer. Peijs benadrukte in haar toespraak dat de veiligheid van fietsers mede afhankelijk is van goed oplettende automobilisten die door een frisse schone voorruit het verkeer kunnen aanschouwen. Zij gaf aan dat het aantal verkeersslachtoffers geluk kig afneemt, maar dat het aantal ernstige fietsslachtoffers helaas nagenoeg gelijk blijft. Ook eenzij dige ongevallen komen vaak voor waaronder 'stuntongelukken', een voet tussen de spaken en vallen ver oorzaakt door een botsing tegen de stoeprand. Na mevrouw Peijs was het woord aan de Vlissingse wethouder Rob van Dooren, zelf een verwoed fietser. Van Dooren liet weten dat Vlissingen zeer begaan is met (jonge) fietsers 'en dat de gemeente de fietsveilig- heid hoog in het vaandel heeft staan. Zo verstrekt de gemeente aan alle leerlingen van groep 1 tot en met 4 van de Vlissingse basisscholen een fietshelm. Verder vertelde de wethouder trots te zijn op het onlangs aangelegde fietspad over de duinen voor de recreatieve fietser en kon hij alvast melden dat de fietsvriendelijkheid van de Vlissingse Boulevards in ok tober aangepakt zal worden. Jan van As van Auto Poppe legde uit dat ook auto's steeds 'fietsvriende- lijker' worden door de zogenaamde verende motorkap. De Volkswagen Polo beschikt over een dergelijke motorkap waardoor bij een eventuele botsing met een fietser het ernstig letsel beduidend minder is. Verder gaf hij aan dat taxichauffeurs van Auto Poppe altijd duidelijke instruc ties aan kinderen geven wat betreft het uitstappen en het oversteken. Na het officiële gedeelte waren er verschillende demonstraties over verkeersveiligheid en konden kinde ren plaatsnemen in een vrachtwagen om zo zelf te ervaren wat de 'dode hoek' inhoudt. Verder was er op het speciaal aangelegde verkeersplein een parcours uitgezet voor de jeug dige fietsers en liet het overvalteam zien hoe belangrijk een schone hel dere voorruit is. Voor het Badhotel Domburg heb ben we het model Colacino op maat aangepast. Het aanbod van het Badhotel Dom burg blijkt een schot in de roos te zijn. Govert Janzen: „We verhuren de Piaggio per halve dag. Sinds de start van de verhuur, begin augustus, heeft hij nog geen dag stil gestaan. Onze gasten gaan ermee het hele eiland over: hij is gesignaleerd van Veere tot Vlissingen. En wie denkt dat zo'n klein autootje geen ruimte heeft: de maximum bezetting die we tot nu toe gezioen hebben was vijf mensen met vier honden." Het rijden met de Piaggio blijkt voor de huurders geen enkel probleem te zijn. Het is even wennen in de eerste meters, maar voordat de gasten het terrein af zijn, hebben de meesten het Italiaanse Rivieragevoel op wie len al helemaal in bedwang. Directeur Govert Janzen van het Badhotel Domburg bood zijn gasten al eerder de mogelijkheid om op scooters van het hotel op gepaste, zomerse wijze Walcheren te verken nen. „Maar op een scooter passen maximaal twee personen veel van onze gasten gaan graag met een wat groter gezelschap op pad." De oplossing kwam van Autobedrijf De Voogd uit Vlissingen. Jan-Wil lem de Voogd: „met onzePiaggio's hebben wij het italiaanse gevoel op voorraad in de showroom staan. lingen aangepast worden. Kies je bijvoorbeeld voor de dynamische stand, dan wordt het rijden direct een stuk sportiever. Bij deze Alfa Romeo gaat vorm niet langer voor functie. Alle bedienings elementen zitten in de Giulietta daar om op de meest handige plaats, niet op de mooiste. Ook niet-Alfa-fans zullen zich daarom snel vertrouwd voelen met de Giulietta. Het geluid van de Alfa Romeo-motoren wijst op kracht die altijd beschikbaar is om temperamentvolle prestaties te leveren. Maar tegelijk tonen alle ben zine- en dieselmotoren volop respect voor het milieu en voldoen ze aan de strenge Euro 5-emissienormen. De Alfa Giulietta is er vanaf 23.950 euro voor de 1.4 Turbo Progres sion. De 1.4 Turbo Distinctive, die wij even mochten lenen, is er vanaf 25.350 euro. Deze laatste heeft ondermeer audiobediening om het stuurwiel enlichtmetalen 16" velgen Sport met 205/55 banden. De diesel modellen zijn er vanaf 27.450 euro voor de 1.6 JTDm Progression. Wilt u de Alfa Giulietta bewonderen of misschien zelfs een testrit ma ken? Ga dan eens langs bij Auto Mondo Britannia in Vlissingen of Auto Mondo Goes. middag testen heeft fraaie lederen bekleding met een weefpatroon (op tioneel), die de auto meteen nog wat extra cachet geeft. Echte blikvangers zijn de elementen die teruggrijpen op het rijke verleden van Alfa Romeo: het strakke horizontaal uitwaaieren de dashboard, de klassiek ogende tuimelschakelaars en natuurlijk het driespaaks stuurwiel en de sportief geprofileerde stoelen. Maar het inte rieur is bovenal erg functioneel met vijf ruime, comfortabele zitplaatsen en een bagageruimte van 350 liter. Een sportieve auto dus, die ook als gezinsauto prima voldoet. De intelligente Alfa Romeo D.N.A. technologie beschikt over,drie instellingen die het gedrag van de Giulietta automatisch aanpassen, naar gelang van de behoefte van de bestuurder. Hieronder vallen stuur-reactie, de motor-reactie en de toepassing van de Q2 elektronische differentiëlen en het VDC systeem. Tijdens het rijden kunnen de instel Door Marina Meijers Hoe degelijk en veilig deze nieuwe Giulietta ook mag zijn, de eerste indruk komt toch vooral van het uiterlijk. Er zijn uiteraard meer auto's in het segment middenklasser, maar wat een verschil in uitstraling! Sportief, snel en stoer, dat is de Giulietta anno 2010. Hoewel de naam Giulietta natuurlijk ont leend is aan de Alfa Giulietta die al in de jaren '50 mateloos populair was, staat het type nog steeds garant voor de dynamiek van weleer maar dan wel gecombineerd met comfort van nu. De Giulietta heeft een duidelijke eigen stijl. Het originele design met onmiskenbare Alfa Romeo-elemen- ten tekent op eigenzinnige wijze de contouren af van een nieuwe evolu tie. Alle uitrustingsvarianten hebben een in één kleur uitgevoerd interieur dat verlevendigd is met subtiele accenten. De Giulietta die wij deze

de Faam | 2010 | | pagina 35