Walcheren Maak je eigen unieke sieraad Stylingbureau Al in the house Vi-Computer biedt meer Uit het Zakenhart van... Versterking voor Van Dongen nMWMM'miPfi FaamDE LAATSTE NIEUWTJES? WWW.DE-FAAM.NLWoensdag 8 september 2010-Pagina 22 Wil Verdaasdonk van Vi-Computer. foto: leon janssens VLISSINGEN - Bij Vi-Com- puter wordt komende week, na verbouwing en uitbrei ding, een nieuwe afdeling geopend. Dat betekent 330 vierkante meter computer- plezier. Retailwinkel, tech nische dienst, kabelshop en buitendienst service op een AAA-lokatie. De grote winkel van Vi-Computer is uniek voor Zeeland. Eigenaar Wil Verdaasdonk: "Wij hadden inpandig een groot magazij n waar niks mee gedaan werd. Dan ga je plannen maken om deze 80 vierkante meter efficiënt te krijgen. In Vlis- singen misten wij een afde ling met alle producten die met computers te maken hebben. Plan neergelegd bij de Kamer van Koophandel en bij wethouder Rob van Doorn. Beide waren heel enthousiast. Ik kreeg een coach toegewezen van het MKB." Met coach Jaap van Wijck werden de plannen verder uitgewerkt. De ver bouwing begon in augus tus. Eyecatcher is de dertien meter wandstelling van het merk Vivanco met ruim 900 artikelen zoals kabels, sound image, audio- en an tennekabels, UTP netwerk kabels, tv steunen, lampen, batterijen en elektrisch- en antenne materiaal. Met een team van zes, met techni sche kennis, maatwerk en service staat Vi-Computers klaar voor bedrijven en par ticulieren aan de Spuistraat 2 in Vlissingen. Telefoon 0118-440038 en www.vi- computer.nl. Yvette en Ruud van Dongen. foto: rr. MIDDELBURG - Yvette van Dongen-van der Voort versterkt het notarieel team aan de Dam 37 in Middelburg sinds 2 augustus. Haar man Ruud van Dongen nam in februari 2009 het kantoor van notaris Vegter over. Door de crisis was hij ge noodzaakt van enkele me dewerkers afscheid te ne men. Met de overgebleven medewerksters werkt hij zeer plezierig, maar door de vermindering van man kracht kwam er veel op het bordje van de riotaris zelf te liggen. Daardoor kon hij niet de dienstverlening bieden die hij eigenlijk zou willen. "Met de komst van Yvette hoop ik daar verbe tering in' te brengen", aldus Ruud van Dongen. "Op die manier kunnen we de ta ken beter verdelen". Ruud en Yvette zien de rol van samenwerkende echtgeno ten wel zitten. "We hebben elkaar tien jaar geleden le ren kennen op een groot kantoor in Den Haag en toen konden we ook prima met elkaar samenwerken", stelt Yvette. De laatste drie jaar werkte zij met plezier in Goes. Maar ze vindt het erg leuk om in Middelburg aan de slag te gaan. "Ik ben in Zoutelande opgegroeid en heb in Middelburg op school gezeten. Het is dus geen onbekend terrein voor mij. Ik vind het een hele mooie stad." Kan het echtpaar nog wel samen op vakantie nu ze samen een praktijk opbouwen? "Echt lange vakanties zul len er voorlopig niet inzit ten, nee", merkt Yvette op. "Maar Zeeland is toch ook hartstikke mooi? Als je hier op het strand loopt, is het al net of je vakantie hebt!". Notarispraktijk Mr. Dr. R.C. van Dongen is te vinden aan de Dam 37 in Mid delburg. Telefoon: 0118- 629155. VLISSINGEN - Alexandra Lange veld heeft deze week haar bedrijf AL in the house geopend in Vlis singen. Zij biedt verschillende diensten aan zoals verkoopsty- ling; restylen en verkoopklaar maken van de woning, wo ningfotografie, inrichten van leegstaande woningen, verhuur meubels, opslaan van meubels, advies en ook de finishing touch voor open dagen. Alexandra heeft de opleiding verkoopsty- ling gevolgd en is opgeleid tot een gecertificeerd styliste. Ze werkt volgens de hands-on aan pak: direct aan de slag gaan in een (te koop staande) woning. De woning ziet er na gemiddeld twee dagen aantrekkelijker en sfeervoller uit voor een breed publiek. Verder gaat Al in the house samenwerken met wo- Alexandra Langeveld is begonnen met haar stylingbureau. foto: rr. ningbouwverenigingen en pro jectleiders om modelwoningen in te richten. Ook is er een sa menwerking met 'Citybox. Het stylingbureau werkt met pak ketten op maat. Al in the house is te bereiken via 06-24909568 of www.alintliehouse.nl. MIDDELBURG - "Het leuke van creatief bezig zijn is dat je er iets bijzonders aan overhoudt", weet Ria Jacobi van De Sieradenkamer in Middelburg, "Naar eigen ontwerp en kleur zelf sieraden maken. Er worden kralen gebruikt van glas, zoet waterparels, koraal, hematiet, koraal, schelpen en metaal. Zo maak je iets moois om te dra gen. Ik geef advies over kleuren en het gebruik van verschillen de materialen, passend bij een bepaald kledingstuk of de kleur van de garderobe", legt Ria uit. De Sieradenkamer is een huis kamerwinkel waar behalve sie- Ria Jacobi in De Sieradenkamer. foto: leon janssens raden in allerlei kleuren en stij- geef ik workshops omdat ik het len ook onderdelen en kralen leuk vind om andere mensen gekocht kunnen worden. "Ook enthousiast te maken om zelf creatief bezig te zijn. Voor deze workshops kun je tijdens de openingsuren binnenlopen. Voor grotere groepen of op een andere lokatie moet wel een af spraak gemaakt worden. Kos ten per workshop zijn vijf euro per persoon, exclusief de ge bruikte materialen. De nieuw ste kralen zijn net weer bin nen in de winterkleuren zwart, paars, bruin, groen en jeans", zegt Ria, "Het blijft betaalbaar en is een leuk uitje." De entree is vrij én vrijblijvend." Open op woensdag, donderdag, vrijdag van 10.00 tot 12.30 en 13.30 tot 17.30 uur. De Sieradenka mer, Schepenenlaan 268, Mid delburg, telefoon 0118-593583, email: sieradenkamer@zee- 'landnet.nl foto: jasper karman Energetisch centrum WIMR0 MELISKERKE - Gediplo meerd massagoloog Ingrid Rombouts heeft sinds ok tober 2009 haai- eigen Mas sagepraktijk Take-a-Break in Meliskerke. Ingrid gaat ook werkzaamheden verrichten voor WIMRO: Wiens Inzicht Mooi Rolt Ontwikkelt. Ieder een die bezig is met energeti sche hulpverlening kan zich aanmelden als deelnemer van en bij WIMRO. Aanmel den via: 0118-216208 of via www.take-a-break.vpweb.nl. KLIK WIN De 1-2-3-cursus is een kennismakingscursus voor beginnende gol fers: drie lessen voor normaal gesproken 36 euro. Lezers kunnen nu een gratis Wegener 1-2-3-cursus reserve ren via: www.de-faam.nl De Seismolen in Middelburg is ook te bekijken. herenhuis Milde Maerten aan de Lange Noordstraat 60 open en is de Seismolen aan het Seis- bolwerk te bezichtigen. De bol werken van Middelburg is een mooi voorbeeld van 'de smaak van de 19e eeuw'. In Arnemui- den is, naast het museum in de Langstraat, een oud winkel tje Het Oude Toonkamertje te bezoeken. In Vlissingen begint om 10.00 uur bij het Gemeen tearchief aan de Hellebardier- straat een rondwandeling door de binnenstad. De gebouwen op het Scheldekwartier zijn te bezichtigen tijdens de rond leidingen georganiseerd door Stichting Scheepsbouwge- schiedenis Vlissingen. Meer in formatie op de website www. vlissingen.nl/monumenten. In De Sint Jacobskerk, het oudste monument van Vlissingen, zijn uiteenlopende muzikale activi teiten te beluisteren. De Provin cie Zeeland wil dat iedereen het Zeeuws culturele erfgoed kan bewonderen en daarom zijn het openbaar busvervoer en de Fast Ferries in Zeeland gratis op za terdag 11 september. MIDDELBURG - De smaak van de 19e eeuw is het the ma van de Open Monumen tendag komend weekend. Op 11 en 12 september zijn meer dan 3000 monumen ten in Nederland geopend voor bezoekers. De drie Walcherse gemeenten heb ben een brochure samen gesteld, die te downloaden is via www.veere.nl en ver krijgbaar is bij de VW. In de brochure staan alle mo numenten die op Walcheren zijn opengesteld op zaterdag. De meeste van 10.00 tot 17.00 uur en gratis. Ook is in Veere een wandeling langs monu menten uitgestippeld en zijn er twee fietsrouten gemaakt. De ene route is 34 kilometer en gaat langs het noordelijke deel van Walcheren, langs de monu menten in Veere, Vrouwenpol der, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke en Gapinge. De zuidelijke route is 38 kilometer lang. Hier komen fietsers langs de monumenten in Koudeker- ke, Biggekerke, Meliskerke, Zou telande, Westkapelle, Domburg en Aagtekerke. Het Badpavil joen in Domburg is open en ook diverse villa's en buitenplaatsen rond Oostkapelle. Bijzonder is ook de Noodboerderij aan Het Veerse Gat in Veere. Net als in voorgaande jaren zet ten veel kerken en molens hun deuren open voor het publiek. Dit jaar is voor het eerst het

de Faam | 2010 | | pagina 22